perta
16.08.07,14:45
Ahojte poraďáci, neviem si poradiť s dodatočnou DPH.
V júni sme mali danovú povinnosť 182 783,-Sk a teraz som si našla jednu chybu a dph mi vyšla 178951. robím práve dodatočné priznanie, ktoré viem vypísať, ale neviem či mi danový úrad vráti tieto peniaze, alebo si to môžem odpočítať v nasledujúcej DPH?
JankaO
16.08.07,12:53
Ahojte poraďáci, neviem si poradiť s dodatočnou DPH.
V júni sme mali danovú povinnosť 182 783,-Sk a teraz som si našla jednu chybu a dph mi vyšla 178951. robím práve dodatočné priznanie, ktoré viem vypísať, ale neviem či mi danový úrad vráti tieto peniaze, alebo si to môžem odpočítať v nasledujúcej DPH?


Vznikol Vám daňový preplatok. Pozrite si § 63 Zák. 511/1992, či Vám daňový úrad preplatok môže vrátiť. Ak nemáte žiadne nedoplatky na inej dani, na Vašu žiadosť Vám DÚ preplatok vráti. Z nasledujúcej daňovej povinnosti na DPH je možné použiť nadmerný odpočet z predchádzajúceho obdobia. Ten Vám ale nevznikol.
perta
16.08.07,12:55
a ako sa to potom prejaví na nasledujúcom tlačive DPH kde mám napísať ten rozdiel DPH?
Bude to v riadku 30?
Zoltán Kovács
16.08.07,13:06
a ako sa to potom prejaví na nasledujúcom tlačive DPH kde mám napísať ten rozdiel DPH?
Bude to v riadku 30?
Ten rozdiel sa nebude uvádzať v nasledujúcom priznaní. DÚ zaregistruje váš preplatok a v nasledujúcom mesiaci môžte o toľko zaplatiť menej s tým, že treba na DÚ oznámiť aby ten preplatok použili na úhradu nasledujúcej povinnosti.
perta
16.08.07,13:17
Veľmi pekne Vám dakujem za radu, veľmi ste mi pomohli.
evina
16.08.07,13:36
a ako sa to potom prejaví na nasledujúcom tlačive DPH kde mám napísať ten rozdiel DPH?
Bude to v riadku 30?

Rozdiel 3 832 SK bude uvedený v riadku 35 dodatočného daňového priznania znamienkom mínus.
Preplatok si buď vyžiadate , alebo uhradíte v nasledujúcom zdaňovacom období menej ako je uvedené vyššie.