lionela
16.08.07,14:48
Chcela by som si vybavit zivnostensky list, ale bohuzial nemam jasno ohladne prevadzkarne -
1/vztahuju sa aj na miesto podnikania (bude to trvale bydlisko) rovnake pravidla (napr. ze tam musim mat inspeknu knihu) ako na prevadzkaren?
2/Prevadzkaren si zriadit nemusim k volnej zivnosti. Je to pravda? Je skutocne na mne,ci si prevadzkaren zriadim alebo nie?
Stina
16.08.07,12:53
Aljok
16.08.07,13:48
lionela
16.08.07,14:39
No z toho vobec nie som mudrejsia, pretoze tam radia aj ludia, co si pletu miesto podnikania a prevadzkaren!!!
Musim mat miesto podnikania nejak oznacene - je to rodicovsky dom (adresa mojho trvaleho bydliska) a aj na zvonceku je tusim len otcovo meno. Musi tam teda bytaj moje obchodne meno??? A este aj nieco ine???
Leila2006
17.08.07,07:30
No z toho vobec nie som mudrejsia, pretoze tam radia aj ludia, co si pletu miesto podnikania a prevadzkaren!!!
Musim mat miesto podnikania nejak oznacene - je to rodicovsky dom (adresa mojho trvaleho bydliska) a aj na zvonceku je tusim len otcovo meno. Musi tam teda bytaj moje obchodne meno??? A este aj nieco ine???


Živnostenský zákon
§ 17

Prevádzkareň
(1) Prevádzkarňou sa rozumie priestor, v ktorom sa prevádzkuje živnosť; nie je ním priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti ani technické a technologické zariadenie určené na prevádzkovanie živnosti alebo súvisiace s prevádzkovaním živnosti.

(2) Združenou prevádzkarňou sa na účely tohto zákona rozumie trvalo zriadený, spravidla uzavretý priestor, v ktorom sa prevádzkuje výrobná živnosť zahŕňajúca súbor činností spĺňajúcich znaky samostatných živností v prípade, ak pracovný, technický alebo technologický postup prác nadväzuje na seba alebo inak spolu súvisí na účel výroby finálneho produktu.

(3) Za priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti sa považujú najmä:

a) priestor určený na uskladnenie surovín a tovaru podnikateľa,
b) stanovištia, odstavné plochy pre motorové vozidlá, garáže a priestory určené na zabezpečenie údržby a technickú kontrolu vozidiel,
c) miesto podnikania fyzickej osoby, sídlo právnickej osoby,
d) výstavné priestory a vzorkové predajne,
e) priestor na prijímanie zákaziek alebo tovaru a na jeho vydávanie.

7) Ustanovenia o označovaní prevádzkarne sa primerane vzťahujú aj na združené prevádzkarne, na priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti a na technické a technologické zariadenia určené na prevádzkovanie živnosti alebo súvisiace s prevádzkovaním živnosti. Ustanovenia o oznamovaní zriaďovania a zrušovania prevádzkarne sa vzťahujú aj na združené prevádzkarne a na priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti uvedené v odseku 3 písm. a) a d).