mambi
16.08.07,19:57
Máte to už odskúšané? My tento robievame často, tak sa chcem podeliť. Ak niekto viete nejakú inú alternatívu rada ju privítam. Pripájam recept, ktorý robím ja.
1 malý okrúhly chlieb, 2 kyslé smotany, slanina, 3 druhy papriky, soľ, bambino syr, vajíčko uvarené natvrdo
Slaninku osmažíme. Z chleba odrežeme vrch, rukou vydlabeme vnútro tak, aby striedka bola vo väčších kusoch. Vnútro chleba polejeme výpekom zo slaninky. Kyslú smotanu zmiešame so syrom, nakrájanou paprikou, slaninou, vajíčkom a soľou. Hmotu vylejeme do chleba. Ten uložíme na plech, k nemu dáme vydlabané striedky aj odkrojený vrch a všetko necháme zapiecť.:---
Ježko
17.08.07,05:37
Máte to už odskúšané? My tento robievame často, tak sa chcem podeliť. Ak niekto viete nejakú inú alternatívu rada ju privítam. Pripájam recept, ktorý robím ja.
1 malý okrúhly chlieb, 2 kyslé smotany, slanina, 3 druhy papriky, soľ, bambino syr, vajíčko uvarené natvrdo
Slaninku osmažíme. Z chleba odrežeme vrch, rukou vydlabeme vnútro tak, aby striedka bola vo väčších kusoch. Vnútro chleba polejeme výpekom zo slaninky. Kyslú smotanu zmiešame so syrom, nakrájanou paprikou, slaninou, vajíčkom a soľou. Hmotu vylejeme do chleba. Ten uložíme na plech, k nemu dáme vydlabané striedky aj odkrojený vrch a všetko necháme zapiecť.:---
My to robievame bez vajíčiek a syr môže byť hocijaký tavený. Viac sa mi osvedčilo, keď to neplním do malého okrúhleho chleba, ale naplním bosniaky /malé slané žemle/. Mám doma samých chlapov a už viem koľko kto asi spotrebuje. A keď mi ostanú, vložím ich do mikroténového vrecka a na druhý deň ohrejem v mikrovlnke a chutia ako čerstvé. Problém je v tom, že u nás /Žilina/ je problém zohnať bosniaky, asi ich už nepečú všetky pekárne. :)
AlaNR
17.08.07,06:15
Ja som to skúšala robiť bez slaninky, so šunkou, aby to nebolo také tučné a opečenú slaninku skombinovanú so smotanou veľmi nemusím. To radšej pečenú slaninku samotnú s chlebom...
S tou šunkou to bolo také jemnejšie.
Tiež tu v Nitre je problém zohnať bosniaky ale nájdu sa chvalabohu aj žemle, ktoré majú také trošku tvrdšie pevnejšie okraje. Aj s nimi sa to dá...