ramari
16.08.07,20:02
Dobrý večer prajem,
prosim ´Vás potrebovala by som súrne vzor zmluvy a návrhu už na existujúcu skolaudovanú nadstavbu rodinného domu na zápis vlast. do katastra. Vie mi niekto pomôcť.
ďakujem:confused:
Skalka
16.08.07,18:23
Ide o zmluvu o nadstavbe rodinného domu, ktorá sa robí pred začatím výstavby a nie je vlastníctvo k pozemku. Je to dosť špeicifická zmluva a je lepšie sa obrátiť na právnika. Možno ju ani nepotrebujete ak máte vlastnícky podiel k pozemku a k pôvodnej stavbe. Naozaj by bolo vhodnejšie konzultovať s právnikom.
ramari
16.08.07,18:31
zmluva o nadstavbe bola robena ako vecne bremeno v roku 1997,/ na zaklade tej zmluvy bolo vydane stavebne povolenie / ale nebola podana na kataster na zapis, nadstavba je uz dávno skolaudovaná a obytná, , potrebovala by som ju vsak zapisat do katastra, nakolko si potrebujeme cez nu zobrat uver. manzel je teraz dedicom polovice domu pod nadstavbou, nakolko svokor zomrel a svokra vlastnickou celeho pozemku. dakujem
Skalka
16.08.07,19:20
A prečo ste to nepodalina zápis do katastra vtedy? No čo už. Ja si myslím, že ten návrh na zápis do katastra sadá podať s tou pôvodnou zmluvou na zriadenie bremena, ale keďže je tam už aj dedičstvo k pôvodnému domu, tak by som Ti naozaj odporučila, aby si si všetky dokladyokolo toho dala dohromady a zašla za nejakým právnikom. Myslím, že sa tým vyhnešďalším problémom. Ja viem, že to stojí peniaze, ktoré teraz pravdepodobne nemáš nazvyš keď si chceš brať úver,ale určite sa to oplatí.
ramari
16.08.07,19:23
dakujem za radu, asi budem musiet fakt za pravnikom, ale dakujem