lady14
16.08.07,23:23
Prosím o radu,ktorá z Vás má osobnú skúsenosť so sterilizáciou,alebo podviazaním vaječníkov. Asi je to to isté. Vraj sa to robí ambulantne ,ale neviem či nenastanú nejaké hormonálne zmeny v tele ženy a či všetko funguje tak ako má. Ďakujem:)
007gituska
17.08.07,04:41
pokiaľ sterilizácia nespočíva vo vybraní vaječníkov, ale len v podviazaní, či prerezaní /aby vznikli zrasty/, nepociťuješ žiadnu zmenu. všetko je ok
Gabhus
17.08.07,07:04
Ahoj,

podľa mňa (osobná skúsenosť, mne to robili pred vyše dvadsiatimi rokmi zo zdravotných dôvodov a poznám aj iné ženy) - je to v poriadku, problémy vyplývajúce len z toho nie sú. Môžu byť iné, ale nemá to súvis - vraví doktorka.
lady14
17.08.07,10:10
Ďakujem za odpovede,dnes ma známa prehovárala,že je to neprirodzený zásah do tela ženy a aby som to nerobila.Ja som to chcela skôr ako formu antikoncepcie;) a nepotrebujem to zatiaľ zo zdravotných dôvodov. Nevyhovuje mi hormonálna a vďaka teleisku kamarátka skoro vykrvácala, tak sa bojím.A tiež je to niečo neprirodzené v tele ženy. Tak sama neviem.
007gituska
17.08.07,10:28
aj teliesko je v pohode. málokedy sa vyskytujú ťažkosti. musíš však pravidelne chodievať na kontroly.
pri sterilizácii, pokiaľ nemáš problémy, chodievaš len na preventívku.
neboj, všetko bude ok /a aj je/
Ajuška
17.08.07,14:14
Ďakujem za odpovede,dnes ma známa prehovárala,že je to neprirodzený zásah do tela ženy a aby som to nerobila.Ja som to chcela skôr ako formu antikoncepcie;) a nepotrebujem to zatiaľ zo zdravotných dôvodov. Nevyhovuje mi hormonálna a vďaka teleisku kamarátka skoro vykrvácala, tak sa bojím.A tiež je to niečo neprirodzené v tele ženy. Tak sama neviem.

...za neprirodzený zásah by sa dala považovať aj samotná antikoncepcia...:rolleyes: sterilizáciou sa vlastne znemožní priechodnosť vajcovodov... cesta späť je "takmer" nemožná... osobne vďačím svojmu lekárovi ktorý mi toto zdôraznil v 30-ke... nemala by som ďaľšieho nádherného syna, ktorý zrovna dnes slávi krásne "16"tiny...:---...
...nie vždy dokážeme zvážiť čo nás v živote čaká...:rolleyes:
lady14
17.08.07,19:19
No Ajuška i keď mám dve deti a 38, dosť vážne osobné rodinné problémy tak asi s vlastným manželom by som ďalšieho potomka nechcela i keď deti milujem a vedela by som si ešte predstaviť chodiť s kočíkom.A tiež mám doma syna15 a dcéra13.Ale práve uvažujem či ešte nepočkať 2-3 roky a potom si to dať spraviť a nestresovať sa.
Ajuška
18.08.07,09:09
No Ajuška i keď mám dve deti a 38, dosť vážne osobné rodinné problémy tak asi s vlastným manželom by som ďalšieho potomka nechcela i keď deti milujem a vedela by som si ešte predstaviť chodiť s kočíkom.A tiež mám doma syna15 a dcéra13.Ale práve uvažujem či ešte nepočkať 2-3 roky a potom si to dať spraviť a nestresovať sa.

...bola som čerstvo rozvedená... stresy z hormonálnych výkyvov...:rolleyes:... 10ročnú dcéru a 7ročné dvojčatá... presvedčená že už mám detí aj pre radosť...:---...
...v 35 som uznala, že v novom vzťahu je fajn aj spoločné dieťa...:---...
V predoperačnej fáze /cisársky rez/ sme s lekármi spoločne uznali súčasne aj sterilizáciu za vhodný zásah...:rolleyes:...čo s odstupom času hodnotím ako jedno z trefných rozhodnutí...:rolleyes:...žiadne komplikácie...:---...
/so sterilizáciou :D/
...a s úctou spomínam na sv. vt. lekára ktorý mi dal na zamyslenie...:rolleyes:...
...držím palčeky aby si sa rovnako dobre strafila...:rolleyes:...
Stellanvk
02.05.11,21:13
Rada by som vrátila túto tému. Práve zvažujem aj ja. S priateľom si síce rozumieme, deti by sme isto mali úžasné.... ale ja mam po 40, on blízko k 50, tak asi by bolo vhodnejšie počkať na vnúčatá. Ved jeho aj moje deti sú už dospelé ,-) Tak by ma zaujímali názory a doporučenia tých čo majú skúsenosť. A prípadne typ na koho sa obrátiť v Košiciach. Ďakujem