lady14
16.08.07,23:42
Suroviny: 1 Bánovecká nátierka bez príchute,alebo maslo MANa ,alebo nejaké náiterkové maslo myslím s hmotnosťou 200g,1šľahačka, 1 1/2 polievková lyžica práš. cukor....toto všetko znásobuješ podľa veľkosti tortovej formy ..na tú menšiu stačí 2:2

Tortovú formu vyložíme dlhými pšikótami/ neviem či to môžem napísať,ale najlacnejšie sú v Bille v krabici Clever/
Piškóty jednou stranou namáčaš do kávy a suchou stranou ukladáš na dno.

Suroviny na Tiramisu dáš všetky naraz do jednej nádoby a všetko spolu šľaháš.Asi 1 minútu,alebo do zhustnutia.Ja niekedy dám o jedno maslo viac .

Polovicu krému dáš na prvú vrstvu piškót ..potom postup s piškótami opakuješ..vrch namočíš do kávy a suchou stranou na krém...a dáš druhú polovicu krému. Nakoniec treba vrch posypať obyčajným kakaom,Nechať postáť v chladničke aspoň 12hodín.Prajem dobrú chuť, je to fakt rýchle a veľmi dobré.
Ja obyčajne používam recept.2-3 nátierkové maslá, 2 šľahačky a 5 PL práš. cukor
007gituska
17.08.07,04:34
ešte lepšie je, keď do masla pridáš vanilkový cukor. a ešte lepšie, keď do zmesi masla a šľahačky primiešaš želatínu. vynikajúce je tiež ovocné tiramisu, keď na vrstvu piškóty - namáčané v sirupe od kompótu /ananás, marhule, .../ a zmes krému naukladáš ovocie /ananás, banány, marhule, kivi, ..../, dáš ďalšiu vrstvu krému, potom suché piškóty a nakoniec krém. dobrú chuť.
veľmi dobrá je aj kombinácia, keď ukončíš ukladanie ovocím a cele to zaleješ želatínou alebo krémom, ktorý urobíš zo sirupu od kompótu, pridáš cukor a jeden vanilkový puding - varíš do zhustnutia /vznikne ti číra farebná hmota/, ktorú mierne ochladenu naleješ na poslednú ovocnú vrstu. keď to vychladne úplne, je to vynikajúci ovocný osviežujúci koláč.
Gabi03
17.08.07,05:06
Do kávy na tiramisu ide aj rum alebo konňak. ;)

Ale ten s ovocím možno vyskúšam teraz ze víkend. Idú nám hody. :D
007gituska
17.08.07,05:28
môžeš pridať aj rum, alebo koňak, ale mne osobne to nechutí.
ovocné tiramisu je však mňam mňam
mirpo
17.08.07,07:33
Ja som išla podľa podobného receptu ale s rumíkom. Návšteve to veeeeeľmi chutilo.:---

Už ste zistili akú to má trvanlivosť? Mne to nevydrží v chladničke dlhšie ako 24 hodín...:D :D :D
lady14
17.08.07,10:13
My ho robíme tiež dosť často ,že sme už aj prejedený,ale Gituška vyskúšam teraz Tvoje obmeny..Dík za radu
lady14
17.08.07,10:14
Ospravedlňujem sa :-))))slovenčinárom, hneď som si všimla po odoslaní,že prejedený malo byť mäkké I
007gituska
17.08.07,10:18
verím, že bude chutiť.
a ešte: klasické tiramisu /aj s tou prímesou želatiny, masla, šľahačky + piškóty/ môžeš dať aj do mrazničky. perfektná zmrzka. skús a uvidíš
AlaNR
17.08.07,10:27
Namiesto rumu alebo koňaku skúste amaretto, je tak isto drahé ako rum alebo koňak a nádherne mandľovo vonia aj chutí.
007gituska
17.08.07,10:30
skúsim a výsledok oznámim
Hanka
17.08.07,10:33
Ja robim ovocne tiramisu a pouzivam tvaroh Kapucin, on je uplne jemny, vyzera ako Milacik pre deti. Cize slaham slahacku a pridam ju do vymiesaneho tvarohu s cukrom. Tiez vsetkym velmi chutil. Uz som ho robila z cernic cerstvych, zavaraneho ovocia, co dala spajza aj z kompotu z obchodu -mandarinky, ananas. Ked ho robim z cerstveho ovocia, tak piskoty namacam do sirupu. A zasadne iba z dlhych piskot(cukrarenskych, su vela chutnejsie ako detske piskoty)- kupujem v Lidli, tiez su tam lacnejsie ako Zdrojarske.
anklar
17.08.07,10:59
Ja som išla podľa podobného receptu ale s rumíkom. Návšteve to veeeeeľmi chutilo.:---

Už ste zistili akú to má trvanlivosť? Mne to nevydrží v chladničke dlhšie ako 24 hodín...:D :D :D
Rumík je potrebný, zmiešaný s kávou dodáva pikantnú chuť. Piškóty namáčam z oboch strán, zákusok je šťavnatejší.
Trvanlivosť: extrémne krátka. Nevydrží aní v chladničke.
andrea55
19.08.07,13:58
ďakujeme za perfektný recept
lorelei
19.08.07,20:13
Ked nemam konak,ten je podla mna najlepsi, tak dam v pohode aj vajecny konak a ten je ozaj mnam.