momkova
17.08.07,00:16
Dobry vecer,
potrebovala by som od niekoho z odbornikov na zivnosti poradit ako pripadne zacat podnikat v mojom pripade.
Mam 21, som po skole, kozmeticka a vizazistka.
Mam moznost pracovat pre jednu znamu kozmeticku znacku ako kozmeticka poradkyna, a predajca tovaru.
Je moznost otvorit si vlastnu kancelariu v ktorej bude prevadzkovane poradenstvo(nie klasicke osetrenie,len skusanie pripravkov,aj na pleti ale vlastne nie kozmeticky salon.)
Pod akou zivnostou sa to vybavuje a aky je rozdiel od klasickeho salonu?
V podstate je to len predajna s poradenstvom?
A ak sa prosim niekto vyznate blizsie ake su priblizne mesacne poplatky a poplatky na zalozenie zivnosti?

Dakujem za Vas cas a rady.
mysimis
17.08.07,05:28
Na založenie ŽL potrebuješ výpis z registra trestov a kolok v hodnote 1.000,- Sk. Vzhľadom k Tvojmu vzdelaniu Ti odporúčam vybaviť si ŽL na maloobchodnú činnosť v rozsahu voľných živností, veľkoobchodnú činnosť v rozsahu voľných živností, kozmetické poradenstvo. Keď sa časom rozhodneš otvoriť si kozmetický salón stačí Ti potom zájsť na živnostenské oddelenie a nahlásiť si prevádzku salónu. Teraz si nahlásiš prevádzku predajného miesta. K tomu potrebuješ inšpekčnú knihu a kolok za 50,- Sk. Po vybavní ŽL sa prihlásiš na DÚ, ZP, mestský /obecný/ úrad Ti schváli otváracie hodiny a ešte musíš požiadať aj hygienu o schválenie prevádzky. Na hygienu ešte potrebuješ kolok za 500,- Sk, kópiu ŽL, nájomnú zmluvu o priestoroch a prevádzkový poriadok.
mimaemma
17.08.07,11:00
este je moznost pockat do septembra a bude to lacnejsie