packo
17.08.07,07:58
Poradi mi niekto kde by som zohnala slovensky manual k windows XP.
Prip. anglicko -slovensky slovnik k vyrazom a heslam použivanym pri praci s PC. Neovládam absolutne anglicky jazyk, takže všetky prikazy a hesla v PC su pre mna španielska dedina. dakujem za skorú radu:confused: :---
duves
17.08.07,08:04
Pre XP existuje predsa jazykovy upgrade, nemas ho?
kvalitar
17.08.07,08:11
existuje ale help prirucky su vecsinou v anglictine najlepsie by bola nejaka knizocka v .pdf Ja mam akurat taku knizocku lenze pre 98 a zhanam aj ja na XP.
Chobot
17.08.07,08:26
existuje ale help prirucky su vecsinou v anglictine najlepsie by bola nejaka knizocka v .pdf Ja mam akurat taku knizocku lenze pre 98 a zhanam aj ja na XP.

Neviem, či zoženieš niečo v pdf. Bežne je Pomoc v elektronickej verzii vo Windows a býval aj lokalizovaná v SJ. Knižné príručky sú zase autorsky chcránené, takže zostáva ti asi len zakúpiť si nejakú knižku o WinXP, keď ti on-line help nepomôže.

Ale čo konkrétne potrebuješ wo Windowsoch vedieť, veď väčšinu času aj tak pracuješ v nejakej inej aplikácii, Windows je len prostredie, v ktorom tie aplikácie fungujú.
pawen
17.08.07,19:01
duves
18.08.07,09:53
Cez torrenty to signalizuje moznost stiahnut manual XP iba v PL jazyku a samozrejme manual v AJ.
tuxik senior
18.08.07,14:42
otazne je co osobne povazujete za manual k Windows XP. pokial knihu XYZ tipov a trikov pre WinXP tak mozno sa niekde najde nieco v cestine alebo slovencine, ci skor by som hladal na forach rozne postrehy uzivatelov co a ako.

Manual k Win XP pre bezneho uzivatela bude asi nieco ine ako pre programatora alebo pre administratora.

Pre bezneho uzivatela stacia knihy typu - tipov a trikov resp rychle prirucky v cene cca 250Sk s par strankami.

myslim ze pokial clovek nerozumie dostatocne operacnemu systemu tak je to dobra investicia do papierovej formy, pretoze v pripade problemov nie sme odkazany na pocitac.
celkovo knihy pomahaju.

riesenim je taktiez nechat si od niekoho ukazat co a ako funguje a robit si poznamky, taky minikurz.

manual typu WinXP professional - profesionalne ci nebodaj resource kit sa v elektronickej forme v SK nedaju zohnat. dokonca ani v papierovej forme niesudostupne v slovencine, niekedy sa vyskytnu v cestine ale vacsina zostava v anglictine.

skuste specifikovat oblast v ktorej sa pohybujete, co presne potrebujete a ocakavate od vaseho PC a nasledne sa da najst prislusna kniha v papierovej, ci elektronickej forme