fillip
17.08.07,09:51
Dobrá deň,
prosím Vás o radu ako vysporiadať DPH pri reklame.
Sme s.r.o. platitelia DPH. Máme uzatvorenú 5 ročnú zmluvu o prezentácii našej firmy na webových stránkach a tiež v medzinárodnom katalógu vo Švajčiarsku. Zo švajčiarskej firmy sme dostali faktúru na 700 EUR/rok. Na faktúre nie sú uvedené žiadne identifikačné čísla firmy. Neviem ani či sú platitelia DPH. Ako mám postupovať pri evidencii tejto faktúry a v ktorom riadku mám evidovať DPH ak ju mám odviesť?
Ďakujem za radu
emgeton
17.08.07,08:31
Dobrá deň,
prosím Vás o radu ako vysporiadať DPH pri reklame.
Sme s.r.o. platitelia DPH. Máme uzatvorenú 5 ročnú zmluvu o prezentácii našej firmy na webových stránkach a tiež v medzinárodnom katalógu vo Švajčiarsku. Zo švajčiarskej firmy sme dostali faktúru na 700 EUR/rok. Na faktúre nie sú uvedené žiadne identifikačné čísla firmy. Neviem ani či sú platitelia DPH. Ako mám postupovať pri evidencii tejto faktúry a v ktorom riadku mám evidovať DPH ak ju mám odviesť?
Ďakujem za radu

Pri reklamných službách dodaných zo zahraničia ste povinní urobiť samozdanenie bez ohľadu na to, či dodávateľ je alebo nie je platiteľom vo svojej krajine.
Vo vašom prípade je dodávateľ osobou, kt. má sídlo v treťom štáte. Pozrite si § 15/7 - posledná veta.
Povinnosť odviesť daň máte na základe § 69/3 zák. 222/2004Zz. Túto daň uvádzate :
daňová povinnosť: r.9, 10, súčtový r.13
Odpočet: r. 15 a v r.18,22