tonca
17.08.07,12:29
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či je možné nejakou formou dohodnúť alebo vypracovať pre SZČO , ktorá pre nás vykonáva vykládky tovaru a aj zabezpečuje predaj tovaru hmotnú zodpovednosť, aby to bolo právne obhájiteľné v prípade škody. Ďakujem
007gituska
17.08.07,10:32
predpokladám, že so szčo máš uzavretú dohodu.
súčasťou tejto dohody v ujednaniach môžeš uviesť:
xy zodpovedá v plnom rozsahu za škody, ktoré spôsobil pri vykládke a predaji tovaru
Zoltán Kovács
17.08.07,10:48
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či je možné nejakou formou dohodnúť alebo vypracovať pre SZČO , ktorá pre nás vykonáva vykládky tovaru a aj zabezpečuje predaj tovaru hmotnú zodpovednosť, aby to bolo právne obhájiteľné v prípade škody. Ďakujem

Predpokladám, že ten szčo je klasický obchodný zástupca, len nie na prac.zmluvu. V tomto prípade by mal mať v živnosti minimálne nákladnú dopravu, ak vám rozváža tovar. Dopravcovia majú zase mať poistenie zodpovednosti za vzniknuté škody na tovare pri preprave.


predpokladám, že so szčo máš uzavretú dohodu.
súčasťou tejto dohody v ujednaniach môžeš uviesť:
xy zodpovedá v plnom rozsahu za škody, ktoré spôsobil pri vykládke a predaji tovaru

Akú dohodu máš na mysli. DoVP alebo nejakú zmluvu o spolupráci na základe Obchodného zákonníka?
007gituska
17.08.07,10:53
nech je to akákoľvek dohoda, keď tam vsunie osobitné ujednanie, nie je to na škodu. v podstate sa zákazník istí. v prípade vzniku škody môže poukázať na skutočnosť, že na zodpovednosti za škodu sa predsa dohodli osobitným ujednaním. nemusí sa odvolávať na všeobecný predpis o zodpovednosti za škodu
tonca
17.08.07,11:03
Môžem vôbec pri DoVP dať tomuto zamestnancovi hmotnú zodpovednosť? Ja si myslím, že len pri pracovnej zmluve sa môže dať zamestnancovi hmotná zodpovednosť.
Zoltán Kovács
17.08.07,11:05
Môžem vôbec pri DoVP dať tomuto zamestnancovi hmotnú zodpovednosť? Ja si myslím, že len pri pracovnej zmluve sa môže dať zamestnancovi hmotná zodpovednosť.

Nemyslím si. Pri DoVP je možnosť do kolónky ďalšie dojednania uviesť hmotnú zodpovednosť.