Monia
18.08.07,12:26
Tak toto je pre mňa momentálne www stránka No. 1 !!!!
Je super, príspevkov z každej oblasti, až neviem, čo mám skôr čítať.
Odporučím dobrým známym.
Ste naozaj fantastickí - a nielen tvorcovia stránky, ale aj prispievatelia.
Robina
20.08.07,08:29
Tiež si myslím, že toto je výborná stránka pre tých, ktorým to niečo hovorí. Len aby sa to nezmenilo na takú stránku, kde bude skoro všetko len pre predplatených a potom sa bežný človek, ktorý potrebuje poradiť možno párkrát do roka na stránku nedostane. Ale verme, že to tak nebude a budeme si radiť a odovzdávať skúsenosti aspoň tak ako doteraz ak nie ešte viac.
Robina
20.08.07,10:52
Ja som to vôbec nemyslela vyčítavo alebo nejako proti tvorcom, len som si vyjadrila svoj názor. Ak som to zle napísala - ospravedlňujem sa.
Richard
20.08.07,12:20
hmm mne sa osobne nepáči rozlišovanie zadarmo - platené...
Robina, veď máš v profile že si účtovník živnostník, inými slovami sa tomu hovorí profesionál, ešte inými slovami, že to robíš za peniaze ako svoj chlebíček.

Tak neviem prečo čakáš že ti niekto bude radiť zadarmo. Ak je toto jediná výhoda Porady, tak mi je to ľúto. Porada nemala za cieľ to aby si tu niekto hľadal rady zadarmo, ale aby si ľudia vzájomne poradili a vydiskutovali nejaký problém a to vzájomne.
Ak je niečo platené, tak sú to odborne spracované informácie, dúfam, že to už nikto neočakáva spracované zadarmo (navyše na Slovensku kde by to reklama vonkoncom nepokryla).
Ak budete robiť účtovníctvo zadarmo, možno aj drak bude môcť byť zadarmo, lebo napríklad zavolám do stavebnej firmy že nech mi postaví zadarmo byt, alebo dom a bude to v pohode, vôbec si nebudú o mne myslieť že som ušiel z Leninovej kancelárie. Potom zabehnem do potravín, zadarmo si naberiem to čo potrebujem na večeru, alebo ešte lepšie zadarmo si behnem do reštaurácie sa najesť (samozrejme si tam najprv zadarmo zavolám, či majú volné a odnesie ma tam taxík úplne zadarmo.)

Prvý príspevok je mimoriadne poťešujúci, ale tá kontra druhého príspevku berie človeku chuť niečo robiť.
Monia
21.08.07,10:28
Richard, myslím, že to Robina nemyslela zle, len chcela pochváliť to, že si ľudia chcú navzájom pomôcť svojimi radami, postrehmi, a nechcú za to nič, majú z toho, že poradia, iba dobrý pocit ;) , niekedy aj to stačí aby bol život krajší ...
Richard
21.08.07,10:53
ja len, že som z tých výčitiek unavený... hlavne od "obyčajných ľudí" ...

ale už "no comment" prestávam reagovať na takéto príspevky, potom mám z toho len zlú náladu ...

dnes ma zasa "potesil" email, ktory som dostal omylom, kde niekto bez pristupu do draka ziada predplatitla aby mu z draka preposlal cely text nejakej temy...
...tak uz nemam slov
... asi zakazeme akekolvek citacie z draka na Porade... (kto chce kam pomozme mu tam).
endrju
21.08.07,10:59
Som sa "pobavil" na tom "odpisovaní" z DRAKa. Žeby návrat k časom, keď sa niektorá "podpultová" literatúra rozširovala aj odpismi pracne pozháňaného originálu? :rolleyes:
Alebo je to paralela s nelegálnym kopírovaním CD, DVD a iných nosičov zaujímavých informácií? :(
Johanka
21.08.07,11:13
Ja sa vôbec nečudujem Richardovej reakcii ...
Behom pár dní sa tu prejavilo zopár poraďákov tak necitlivo , že dvihli tlak mne, a to tu iba radím. Viem si živo predstaviť ako to dvíha tlak Richardovi, bez ktorého by sme čítali bobkové listy ....
Kačena I.
21.08.07,11:13
vieš, ľudia sú vynachádzaví a špekulanti a vždy sa niekto nájde, čo chce využiť človeka (Poradu) a myslí si, že keď ušetrí pár korún, tak bude šťastnejší a je frajer. Ale nech ťa nerozhodí jeden omylom zaslaný mail. Čo je to v poravnaní s tými dávmi šťastných ľudí, ktorým Porada pomáha či v pracovných ale aj v súkromných a zdravotných problémoch. Hlavu hore a ideme ďalej
Jozef Mihál
21.08.07,11:39
Včera som tu napísal príspevok, niečo v duchu "Richard, zabaľme to, a radšej poďme kopať kanály do Mongolska", potom som napočítal do desať (možno aj do trošku viac) a ten príspevok som stiahol.

To ale bolo ešte pred objavom, že ktosi tu komusi veselo kopíruje texty chránené Autorským zákonom.
jolaj
21.08.07,11:45
Neodsudzujme tých, ktorí sa chcú niečo dozvedieť, poučiť sa a nemajú na DRAK-a, napr.: malá firma, kde šéf nedovolí zaplatiť nič navyše a účtovníčka zo svojej mzdy /často minimálnej/ si to nemôže dovoliť... Uznanie patrí všetkým, ktorí poradia, lebo chcú poradiť...Vďaka.:)
katarina.j
21.08.07,11:50
To je tu Jožko o slušnosti, každý človek je nejaký a ja tiež robím s ľuďmi a každý je nejaký, hmhm- bohužiaľ, sú aj takí akí sú. Mňa tiež vytáča, keď napr.čítam diskusiu niekde o mobiloch, tak poniektorí by boli nespokojní aj kebol paušál úplne zadarmo, takí sú proste niektorí ľudia a takí aj vždy budú.
Takže pokračujte s Richardom ďalej , čo robíte, robíte dobre, opravujem sa- VYNIKAJÚCO
Ozaj, a dík aj za príspevky na Sme, aj to je robota, ktorou mnohých ľudí informuješ, čo a ako a úplne zadarmo a na úkor tvojho času, lebo to je neplatená rada
A prepáč, že ti tykám aj keď sme si nepotykali, ale zdá sa mi to takto lepšie, osobnejšie
Ešte raz Díííííííííííííííííííííííí ííííííííííííííííííííííK za všetko
katarina.j
21.08.07,11:53
Ale ale jolaj, to nemyslíš vážne hadam- však poplatok za draka je prijateľný, dokonca by som povedal smiešny- koľko stojí dneska jedna 200stranová kniha v obchode???A prepáč, ale každá seriozna firma by mala svojej účtovníčke poskytnuť vhodné podmienky na svoju prácu, tzn. že by jej mali zabezpečiť dosť vecí pre svoju činnosť...napr. aj Draka
gabco
21.08.07,11:56
ja len, že som z tých výčitiek unavený... hlavne od "obyčajných ľudí" ...

ale už "no comment" prestávam reagovať na takéto príspevky, potom mám z toho len zlú náladu ...

dnes ma zasa "potesil" email, ktory som dostal omylom, kde niekto bez pristupu do draka ziada predplatitla aby mu z draka preposlal cely text nejakej temy...
...tak uz nemam slov
... asi zakazeme akekolvek citacie z draka na Porade... (kto chce kam pomozme mu tam).


Som síce asi jedna z tých obyčajných ľudí ak myslíš ne-drakov :--- , ale sama za seba Ti môžem povedať, že aj mňa by nahnevalo ak by sa niekto snažil zneužiť predplatiteľa draka na zaslanie textu, pretože tam nemá prístup (a to nehovorím vôbec o tom, že si ten prístup zaplatil). Dúfam, že Ťa to neodradí a budeš ďalej pokračovať, veď ako mnohí už povedali " porada je fantastická stránka" a v najbližšej dobe si chcem aj ja objednať draka.
Prajem ani jednu výčitku od "obyčajných ľudí":D
Richard
21.08.07,12:13
Vďaka, len trochu poopravím, tých obyčajných ľudí som nemyslel nedrakov, ale ironicky účtovníkov-živnostníkov, pretože robina sa tak označila, že ako účtovník živnostník je len obyčajný človek ktorý potrebuje občas poradiť... :)

a už na to radšej zabudnime, ja už na takéto "výzvy" nebudem reflektovať (v poslednej dobe som sa nechal párkrát uniesť, asi som si mohol ísť radšej zabehať :) :) :) )
katarina.j
21.08.07,12:17
Vďaka, len trochu poopravím, tých obyčajných ľudí som nemyslel nedrakov, ale ironicky účtovníkov-živnostníkov, pretože robina sa tak označila, že ako účtovník živnostník je len obyčajný človek ktorý potrebuje občas poradiť... :)

a už na to radšej zabudnime, ja už na takéto "výzvy" nebudem reflektovať (v poslednej dobe som sa nechal párkrát uniesť, asi som si mohol ísť radšej zabehať :) :) :) )

Zabehať? Sú aj lepšie činnosti, ako behanie, chichichi
anklar
21.08.07,12:21
Včera som tu napísal príspevok, niečo v duchu "Richard, zabaľme to, a radšej poďme kopať kanály do Mongolska", potom som napočítal do desať (možno aj do trošku viac) a ten príspevok som stiahol.

To ale bolo ešte pred objavom, že ktosi tu komusi veselo kopíruje texty chránené Autorským zákonom.
Vážený pán Mihál, vyzerá to hrozivo. Pre nás - tuctových členov - je šťastím, že máte so všetkými trpezlivosť. Prajem Vám, Richardovi a všetkým na Porade prítomným odborníkom (Poraďákom) výdrž a pochopenie pre niektorých individualistov, ktorí Vás znechucujú. Lebo, ak Vás trpezlivosť prejde a raz to kvôli pár ľuďom naozaj zabalíte, my ostatní máme "po chlebe".
Kazu
21.08.07,12:23
Celé dopoludnie som sa musela venovať veciam, ktoré mi otvárali krivák v kapse. Tešila som sa, že prídem domov urobím si kávu a budem plachtiť po Porade. A to tom tu našla toto! No čo už. Sme všelijakí, hlavne že nás má pán boh všetkých rád.
Richard
21.08.07,12:26
Zabehať? Sú aj lepšie činnosti, ako behanie, chichichi

samozrejme, že zabehať je len krycí názov :D:D:D
.
.
.
.
samozrejme, že som myslel niečo naprogramovať :eek: nebudem sa predsa pachtiť :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
anklar
21.08.07,12:34
ja len, že som z tých výčitiek unavený... hlavne od "obyčajných ľudí" ...

ale už "no comment" prestávam reagovať na takéto príspevky, potom mám z toho len zlú náladu ...

dnes ma zasa "potesil" email, ktory som dostal omylom, kde niekto bez pristupu do draka ziada predplatitla aby mu z draka preposlal cely text nejakej temy...
...tak uz nemam slov
... asi zakazeme akekolvek citacie z draka na Porade... (kto chce kam pomozme mu tam).
Vaše znechutenie je pochopiteľné. Buďte tak dobrý, Richard, v takýchto momentoch si skúste predstaviť, že v prípade naozaj hraničného stupňa straty trpezlivosti pre pár jednotlivcov by ste to zabalili a Porada.sk by skončila. Čo bude potom s tými, ktorí si ju veľmi obľúbili a cenia si ju?
manus
22.08.07,08:00
Či túto stránku zabalíte "do vrecka" je len na vašom rozhodnutí, ale myslím si, že by sa nenašlo človeka (môj názor), ktorý by povedal ,Áno zabalte to, táto stránka je nanič´. Skôr by sa našlo vééééľmi veľa takých, ktorí by zúfalo vykríkali ,NEROBTE TO!!!´ Ku nim patrím aj ja.
• Ľudia sa tu dozvedia, čo im zákony nepovedia; čítať medzi riadkami.
• Dozvedia sa tu -na jednej stránke- to, čo by zháňali po niekoľkých úradoch, alebo čítali v niekoľkých múdrych knihách.
• Dozvedia sa tu veľa rád, čo im nepovie napr. lekár v ambulancii (rubrika zdravie)
• Dozvedia sa tu, ako si poradiť s ničím v domácnosti (rubrika domácnosť)
• Dozvedia sa tu ako navariť dáke jedlo čo najchutnejšie (rubrika recepty), a veľa veľa iného...
• A, dôležité je - poradia a pomôžu niekomu inému, a majú z toho dobrý pocit!!!
Na to stále myslite a z toho majte radosť, pretože robiť také niečo, čo teší toľkých ľudí, nie je len tak... A ja si myslím, že by ste ani nemali to srdce, s takým niečím skončiť (sami si priznajte, že hovorí sa to ľahko, v afekte, ale zrealizovať to...). Skončiť s niečím, čo slúži a ozaj pomáha toľkým ľuďom? A ako písala aklar: čo s tými, čo si ju obľúbili a cenia si ju? A že sa nájdu aj takí, ktorí vám zdvihnú tlak? Ale to si netreba všímať (ako píšeš Richard: ja už na takéto "výzvy" nebudem reflektovať). Veď je nás 58,000, a koľko je takýchto dvíhačov tlaku? Aj v živote stretávame ľudí, ktorých si z nejakého dôvodu netreba všímať. A niekedy je to aj nedorozumenie, keď niekto niečo napíše alebo povie, a my to zle pochopíme...
Treba si vždy vo všetkom čiernom nájsť biely bod, a nevešať hlavu (-môj večný optimizmus...).
Tak vám -všetkým tvorcom tejto stránky- ďakujem za SUPER PORADU a želám veľa trpezlivosti a hlavne veľa veľa radosti zo svojej práce.
A všetkým prispievateľom ďakujem za ich príspevky a rady.
Krásny deň - aj keď upršaný (aspoň u nás). ;) ;) ;)
Richard
22.08.07,08:26
aaale v pohodke, dnes už mám dobrú náladu, už som na to aj zabudol :)
a ja som nikdy nehovoril o vypnutí Porady, to bolo asi skôr o drakovi... :) :) :) ale ani toho samozrejme neplánujeme vypnúť, len musíme počkať kým ho "bežný ľudia" pochopia :)
manus
22.08.07,08:29
To som rada, a želám vám, aby ste boli stále takí, akí ste (keď tak, tak len lepší...:D )
arven
24.08.07,21:12
Nedá mi aby som sa nepripojila aj ja k tejto diskusii, chcem len dodať, že je to nielen fantastická stránka ale je aj unikátna, pretože v dnešnej dobe si každý a za všetko dá dobre zaplatiť (samozrejme aj za rady) a tu na tejto stránke sa dobrí ľudia podelia o svoje vedomosti s ostatnými a to len za dobrý pocit, že druhému pomohli. Cením si všetkých poraďákov a keď mám nejaký problém, viem, že tu nájdem riešenie. Mne by veľmi chýbala, keby prestala fungovať. Prajem Richardovi aj p. Mihálovi pevné nervy aby to s nami naďalej vydržali, lebo sú JEDINEČNÍ..........
Melnick
24.08.07,21:31
aaale v pohodke, dnes už mám dobrú náladu, už som na to aj zabudol :)
a ja som nikdy nehovoril o vypnutí Porady, to bolo asi skôr o drakovi... :) :) :) ale ani toho samozrejme neplánujeme vypnúť, len musíme počkať kým ho "bežný ľudia" pochopia :)

Ále,ále Riško zlikvidovať dráčika? Teraz? Keď mu začína rásť dalšia hlavička ?/PÚ/ No,no,no, nepripustíme!:D :D :D :D Taký ostrý meč sa ešte nenašiel,čo by nad Drakom zvíťazil.:--- :--- :---
Anik
25.08.07,13:26
nedá mi nezapojiť sa do tejto témy poznám ľudí, ktorí v živote toho veľa nedosiahli, pretože k svojej práci potrebovali vždy veci, ktoré si nemohli dovoliť a tak to bol pre nich začarovaný kruh. Robím okrem slávnostného účtovania aj práce, ktoré by niektorí nerobili, preto lebo nemajú auto ale premňa existujú aj iné dopravné prostriedky a pracujem v pohode.
Ale teraz k veci myslím si že táto stránka za nejakú tú korunu stojí. Zoberme si len reklamy v novinách poradíme Vám vtom či onom je tam zopár riadkov nič moc a cena 10- 13-15 SK. O pracnosti s ústrižkami ani nehovorím a keď sa na nás naši klienti obrátia s otázkou o čom to včera rozprávali, keď sa nechceme cítiť trápne tak to nejakým spôsobom tú informovanosť musíme zabezpečiť, premňa je to práve prostredníctvom e tejto porady a ak niekedy nejakú informáciu presne nestíham v pohode sa ospravedlním a zisťujem, kde inde ak nie na porade, a ozvem sa aj neskôr keď viem že si to môžem dovoliť z časového hľadiska, lebo predsa každí z nás má určité priorty v určitý čas a sme ľudia tak sa dokážeme dohodnúť.
Takže aj na autobus a všade musím platiť a naozaj si myslím že informácie sú veľmi dôležité a niekedy nám prinášajú aj peniaze a niekedy len dobrý pocit.
prejem príjemný pracovný a možno pre niekoho aj oddychový víkend
som rada,že len jednoducho ste a môj manžel to hodnotí asi takto už zase sa bavíš?
Anika