Inuška
18.08.07,17:50
Prosím Vás vie mi niekto poradiť s nasledujúcim problémom v ťažkých začiatkoch podnikania?
Firma má iba dvoch majiteľov, ktorý sú konateľmi ale nie sú zamestnancami a firma nemá ani žiadnych iných zamestnancov. Majitelia majú na firmu kúpené autá - je možné aby ich oficiálne používali, odpisovali PH apd. ak nie sú zamestancami?
Ďakujem vopred za pomoc, mám v tom hrozný chaos :eek:
Danila
18.08.07,17:23
Prosím Vás vie mi niekto poradiť s nasledujúcim problémom v ťažkých začiatkoch podnikania?
Firma má iba dvoch majiteľov, ktorý sú konateľmi ale nie sú zamestnancami a firma nemá ani žiadnych iných zamestnancov. Majitelia majú na firmu kúpené autá - je možné aby ich oficiálne používali, odpisovali PH apd. ak nie sú zamestancami?
Ďakujem vopred za pomoc, mám v tom hrozný chaos :eek:Tí sa majú fajn. Každý jedno.Keď preukážu, že ich potrebujú a využívajú na dosahovanie príjmov tak je to v pohode.
Jozef Mihál
18.08.07,17:44
Žiadny problém. Pokojne môžu mať aj po dve autá na jedného konateľa a po tri mobily, ak preukážu, že vďaka týmto výdavkom dosahovali, dosahujú alebo budú dosahovať (po ťažkých začiatkoch podnikania) príjmy. Celé je to o tom, vedieť si pri daňovej kontrole obhájiť svoje výdavky.
Inuška
19.08.07,10:37
Ďakujem za odpovede, veľmi mi to pomohlo - majte sa všetci fajn a nech sa vám darí :)