martina333
18.08.07,19:58
Dobrý deň, ako je to prosím Vás s registráciou platcu DPH zahraničnej firmy na Slovensku? Zaregistruje sa a ako ďalej funguje? Za každé zdaňovacie obdbobie podáva daňové priznanie ako tuzemský subjekt? Ako vyzerá jej evidencia? Musí zvlášť viesť iba evidenciu DPH z plnení na Slovensku alebo aj účtovnú evidenciu zvlášť? Nie je mi táto problematika úplne jasné.
emgeton
20.08.07,04:25
Dobrý deň, ako je to prosím Vás s registráciou platcu DPH zahraničnej firmy na Slovensku? Zaregistruje sa a ako ďalej funguje? Za každé zdaňovacie obdbobie podáva daňové priznanie ako tuzemský subjekt?
DP podáva za každé obdobie, v kt. mu vznikla daňoná povinnosť alebo právo na odpočítanie dane. § 78/1 zák. 222/2004 Zz.
Ako vyzerá jej evidencia?
Tak isto ako evidencia iných platiteľov. § 70
Musí zvlášť viesť iba evidenciu DPH z plnení na Slovensku
z plnení, kt. realizoval pod slov. IC DPH
alebo aj účtovnú evidenciu zvlášť? Nie je mi táto problematika úplne jasné.

Predpokladám, že zahraničná firma nemá na území SR prevádzkareň (§4/7) a registruje sa podľa § 5.
Vladimír Ozimý
20.08.07,04:33
Dobrý deň, ako je to prosím Vás s registráciou platcu DPH zahraničnej firmy na Slovensku? Zaregistruje sa a ako ďalej funguje? Za každé zdaňovacie obdbobie podáva daňové priznanie ako tuzemský subjekt? Ako vyzerá jej evidencia? Musí zvlášť viesť iba evidenciu DPH z plnení na Slovensku alebo aj účtovnú evidenciu zvlášť? Nie je mi táto problematika úplne jasné.


hm účtovníctvo si netreba pliesť s DPH..režim dph nemá nič spoločné s účtovníctvom...táto zahr. osoba ak sa zaregistruje u nás podlieha režimu dph na slovensku to jest stáva sa riadnym platiteľom DPH a odvádza dph na výstupe a na druhej strane má nárok na odpočet dph na vstupe...vedie evidenciu podľa par. 70
martina333
20.08.07,08:29
V tejto súvislosti by ma zaujímalo, koľko by ste ako účtovná firma pýtali za spracovanie daňovej evidencie zahraničnej firmy a akým spôsobomby ste stanovili cenu (paušál, v závislosti od množstva dokladov...?)