roboš
19.08.07,12:56
Dňa 5.7.2007.som odpracoval 5,5hodiny. Dostal som hod. mzdu, 50% mzd. zvýhodnenie. Práca bola zároveň nadčasom, takže mám nárok na 25% príplatok? Náhradu mzdy som obdržal len za 2,5hod. Postupoval zamestnávateľ správne?
ekopo
19.08.07,11:51
Tu je výňatok z jednotlivých §§ zo ZP, kde sa pojednáva o danej problematike:

§ 121 Zákonníka práce
Mzda za prácu nadčas
(1) Za prácu nadčas patrí zamestnancovi dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 25 % jeho priemerného zárobku.

§ 122 Zákonníka práce
Mzda a náhrada mzdy za sviatok
(1) Za prácu vo sviatok zamestnancovi patrí dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 50 % jeho priemerného zárobku. Mzdové zvýhodnenie patrí aj za prácu vykonávanú vo sviatok, ktorý pripadne na deň nepretržitého odpočinku zamestnanca v týždni.
roboš
19.08.07,18:59
Za odpracovaný sviatok mám nárok (pri prípl.50%+25%) aj na náhradu mzdy?
Melnick
19.08.07,19:01
1) Za prácu vo sviatok zamestnancovi patrí dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 50 % jeho priemerného zárobku. Mzdové zvýhodnenie patrí aj za prácu vykonávanú vo sviatok, ktorý pripadne na deň nepretržitého odpočinku zamestnanca v týždni.
aniratak
24.08.07,08:22
Ja mam iny problem:
Zamestnanci pracuju v 3 zmenach. Dna 29.082007 je sviatok a mam zamestnancov, ktorym na tento den pripadne ranna 7,5h a este aj nocna 7,5h. Z prevadzkovych dovodov v tento den budu pracovat a v piatok 31.08.2007 budu doma. Ako platit?
Kedze odpracuju sviatok a dostanu zan nahradne volno, nemaju narok na priplatok vo sviatok. Ale oni by mali mat narok na 2 zmeny tj 2 dni nahradneho volna, nie???
A co ti, ktorym na stredu sviatok nepripada ziadna zmena a nepojdu do prace ani v piatok, lebo v podniku sa nerobi??? Nahrada za sviatok im nepatri, lebo na den sviatku im nepripadla nijaka zmena, ale v piatok maju mat co? Sviatok? Dovolenku? V tom tyzdni budu mat nie vlastnou vinou o jednu prac. zmenu menej. Ako k tomu pridu?