obronii
19.08.07,15:26
Dobry den,
ako dlho trva od podania ziadosti kym s.r.o. pridelia DIC?

dakujem za pomoc
Baďa 3
19.08.07,14:35
Neviem aké lehoty má na to daňový úrad, ale mne pridelili DIČ na 8 deň od podania žiadosti. Problémy mi robili pri pridelení IČ DPH. Tam od nás požadovali také doklady, čo som len pozerala a prvý krát nám IČ DPH neschválili až na druhý krát. Naťahovali nás asi dva mesiace.
liba2
19.08.07,15:35
Dobry den,
ako dlho trva od podania ziadosti kym s.r.o. pridelia DIC?

dakujem za pomoc
Do 7 dní od podania registrácie.
Baďa 3
19.08.07,15:53
Neviem ako je to potom možné, ale rátala som dni od dátumu podania žiadosti po dátum kedy nám DIČ pridelili a vyšlo to presne na ôsmy pracovný deň od podania žiadosti.
obronii
19.08.07,16:05
A moze s.r.o. ak este nema pridelene DIC vykonavat obchodnu cinnost, teda predavat tovar a na fakturu DIC nepisat? Aky to ma dopad?
liba2
19.08.07,16:10
A moze s.r.o. ak este nema pridelene DIC vykonavat obchodnu cinnost, teda predavat tovar a na fakturu DIC nepisat? Aky to ma dopad?
S.r.o. môže začať konať od dňa zápisu do OR. Dodatočne svojim obchodným partnerom oznámiš svoje DIČ (alebo pošleš neskôr prepracované faktúry).
Baďa 3
19.08.07,16:19
Nesmie sa to. Neviem aké pokuty za to sú, ale na daňovom nám povedali, že sú za to pokuty, ak sa zistí, že nejaká faktúra bola vystavená pred dátumom pridelenia, či už DIČ alebo IČ DPH. Bolo nám to zo začiatku čudné, lebo nám povedali, že IČ DPH nám nemôžu prideliť, lebo ešte nevykonávame žiadnu ekonomickú činnosť a na druhej strane nás upozornili, že ak začneme predávať a vystavovať faktúry pred dátumom pridelenia IČ DPH, tak nám naparia pokutu. Museli sme im tam podonášať také doklady, čo som ani nepočula, že by niekto k IČ DPH nosil. A to som sa pýtala asi desiatich a nikto také doklady nepotreboval ako od nás požadovali. Mám pocit, že sa tá pani v ten deň asi zle zobudila a vyliala si to na nás.
liba2
19.08.07,16:30
Vyjadrila som sa len k DIČ.
obronii
19.08.07,16:38
takze ak nemam DIC, ale uz je s.r.o. zapisana v OR, mozem veselo predavat tovar a vystavovat faktury hej?
ak je to tak, je to super:)
liba2
19.08.07,16:52
takze ak nemam DIC, ale uz je s.r.o. zapisana v OR, mozem veselo predavat tovar a vystavovat faktury hej?
ak je to tak, je to super:) Ak už máš výpis z OR, ihneď choď zaregistrovať s.r.o. príslušnému správcovi dane, čím skôr to urobíš, tým skôr budeš mať DIČ. Do dňa pridelenia DIČ by som "veselo" nevystavovala faktúry; uvedom si, že všetky budeš musieť doplniť o DIČ a vystaviť znova; zameraj sa radšej na urýchlenie kartičky DIČ (napr. ak môžeš, choď si pre ňu osobne, budeš ju mať o 2 dni skôr).
obronii
19.08.07,16:55
dakujem :-)
DaaaDooo
28.08.08,15:33
Prosím Vás, ja sa chcem opýtať, že ak si založím aj tú živnosť a to IČO, DIČ a chcem mať server hosting (tvorba serverov pre rôzne hry, ktoré si ľudia objednajú) ako zamestnanie, tak koľko musím mesačne za to platiť? Ďakujem za odpoveď, moc tomu ja ešte nechápem, keby Vám pripadala táto otázka troška divná :P.
Zoltán Kovács
28.08.08,15:49
Prosím Vás, ja sa chcem opýtať, že ak si založím aj tú živnosť a to IČO, DIČ a chcem mať server hosting (tvorba serverov pre rôzne hry, ktoré si ľudia objednajú) ako zamestnanie, tak koľko musím mesačne za to platiť? Ďakujem za odpoveď, moc tomu ja ešte nechápem, keby Vám pripadala táto otázka troška divná :P.


Označenému nerozumiem. A trošku si mimotemy.
DaaaDooo
31.08.08,14:47
Prosím Vás, ja sa chcem opýtať, že ak si založím aj tú živnosť a to IČO, DIČ a chcem mať spoločnosť web hosting ako zamestnanie (tvorba webov pre iných ľudí, vlastne im ponúknem web hosting), tak koľko musím mesačne za to platiť? Ďakujem za odpoveď, moc tomu ja ešte nechápem, keby Vám pripadala táto otázka troška divná :P. Troška som to upravil na web hosting a iné, možno lepšie pochopíte :D.
Zoltán Kovács
31.08.08,14:58
Prosím Vás, ja sa chcem opýtať, že ak si založím aj tú živnosť a to IČO, DIČ a chcem mať spoločnosť web hosting ako zamestnanie (tvorba webov pre iných ľudí, vlastne im ponúknem web hosting), tak koľko musím mesačne za to platiť? Ďakujem za odpoveď, moc tomu ja ešte nechápem, keby Vám pripadala táto otázka troška divná :P. Troška som to upravil na web hosting a iné, možno lepšie pochopíte :D.

Hrubo označenému ešte stále nerozumiem. :confused:
DaaaDooo
31.08.08,15:06
Nooo, že koľko mesačne musím platiť za tú živnosť, ak mám založený web hosting ? Za to DIČ... ?
Zoltán Kovács
31.08.08,15:19
Nooo, že koľko mesačne musím platiť za tú živnosť, ak mám založený web hosting ? Za to DIČ... ?

No za DIČ neplatíš nič. Ale ak máš na mysli odvody do zdrav. poisťovne, tak vo všeobecnosti minimálna odvodová povinnosť "čistého" szčo - živnostníka je 1.134,- momentálne. Do soc.poisťovne začínajúci podnikateľ - szčo nie je povinný platiť.
DaaaDooo
31.08.08,15:23
Do soc.poisťovne začínajúci podnikateľ - a keď už podniká dlhšie? Tak to je koľko ?
Zoltán Kovács
31.08.08,15:24
Do soc.poisťovne začínajúci podnikateľ - a keď už podniká dlhšie? Tak to je koľko ?

Odvodzuje sa to od dosiahnutého príjmu (povinnosť) a základu dane dosiahnutého za predchádzajúci rok. Ale minimálny odvod do SP je 2.686,- momentálne.
ELGE
02.08.12,05:37
...bože aby ste sa s tými daňovými úradníkmi nepoondili - všetci ste pred nimi uplne preposratí a potom sú arogantní a správajú sa k Vám ako k zločincom alebo nejakej chamradi... však si uvedomte, že oni sú tu pre Vás a majú poskytovať službu - Vy ich platíte - oni robia veľke kulové - len trovia. Tak ich tam poriadne vyobracajte a žiadajte nech makajú, alebo nech idú k lopate, keď nevedia čo sa na pozícii poskytovateľa verejnej služby vyžaduje....
Economic
03.08.12,07:22
...bože aby ste sa s tými daňovými úradníkmi nepoondili - všetci ste pred nimi uplne preposratí a potom sú arogantní a správajú sa k Vám ako k zločincom alebo nejakej chamradi... však si uvedomte, že oni sú tu pre Vás a majú poskytovať službu - Vy ich platíte - oni robia veľke kulové - len trovia. Tak ich tam poriadne vyobracajte a žiadajte nech makajú, alebo nech idú k lopate, keď nevedia čo sa na pozícii poskytovateľa verejnej služby vyžaduje....

Nevadí ti, že reaguješ na príspevky z roku 2008 a staršie :D
tictac7
03.08.12,07:31
...nevadí, hlavná vec, že po 4 rokoch od registrácie dal(a) prvý príspevok :-))))