SMartina
19.08.07,16:25
:) Ahojte, potrebovala by som radu od skusenejších. Zamestnanec má DOVP, zároveň je na úrade práce, mzda nepresahuje sumu 3.200,- Sk, a 64 hodín. Potrebovala by som vedieť, či jej mám dať podpísať prehlásenie o daní, alebo nie. Viem, že to môže mať podpísané len u jedného zamestnávateľa, Nie je pravdepodobné, že by sa zamestnala u iného zamestnávateľa. Ďakujem všetkým veľmi pekne. :)
jamis
19.08.07,14:43
Môžeš jej / jemu/dať podpísať vyhlásenie, ale ozaj môže mať podpísané len u jedného zamestnávateľa. Ak je vedený zamestnanec na ÚP, nesmie jeho mzda prektočiť 3.200,-- Sk mesačne a nesmie odrobiť viac ako 64 hodín, tak ako si spomínala.
SMartina
19.08.07,15:28
Ďakujem veľmi pekne.
SMartina
11.09.07,13:04
Ahojte. Mala by som ešte jednu otazocku. Urobila som DOVP, počet hodin mesacne som dala 64, mesacna mzda: 3.200,- Sk, je na urade práce a poberá aj podporu. Ak v dohode nie je konkretne stanovena mzda za hodinu, ale len tak ako som ti pisala, ak odpracovala menej hodin mesacne ako 64, mozem si program nastavit tak, aby prepocitaval na odpracovane hodiny? Alebo som mala urobit DOVP na hodinovu mzdu a ako by sa to teraz dalo opravit ak sa to tak moze, program mi neponuka dodatok k DOVP, dik.
mysimis
12.09.07,05:24
Keď si nahadzujem do programu dohodára vedeného na ÚP, dávam tam hodinovú mzdu - 50,- Sk/hod.. Pri vystavovaní mzdy mu mzdu prepočítavam na počet odpracovaných hodín. Počet hodín vo výške 64 a výška mzdy 3200,- Sk je tzv. obmedzenie pre tých čo sú vedený na ÚP.