krtíšanka
19.08.07,18:12
obrý deň!
Bol som preradený zamestnávateľom na inú prácu, v rámci nášho podniku, ktorá je od miesta môjho bydliska vzdialená 100 km.Zamestnávateľ udáva ako dôvod preradenia rekonštrukciu prevádzky, hoci v prevádzke sa naďalej pracuje. List o preradení som zatiaľ neprevzal a momentálne som na PN. Do budúcnosti plánujem asi zmeniť zamestnanie, keďže 100 km je veľká vzdialenosť na denné dochádzanie. Ubytovanie nie je zabezpečené ani firemné vozidlo. Autobusová doprava nie je možná.
Prosim o poradu:
- mám zodpovedajúce vysokoškolské vzdelanie a 15 rokov som bol vedúcim samostatnej prevádzky (ktorá sa vraj rekonštruuje), pri preradení by som klesol na nižšiu prac. pozíciu, ktorá vyžaduje len S
- kedy ma môže zamestnávateľ preradiť
- musím s tým súhlasiť
-
Danila
19.08.07,16:21
Skús naštudovať tu:
http://www.consultation.sk/index.php?menu=cikk&id=527Máš síce v profile, že si právnik, ale aj tak sa Ti pokúsim vyjadriť svoj názor. Rekonštrukcia prevádzky pre mňa znamená nemožnosť Ťa v nej zamestnávať a skôr mi to vychádza na výpoveď s príslušným odstupným. Takýmto ťahom si odstupné ušetrí a teba aj tak k tej výpovedi dotlačí. Momentálne by som mu oponovala tým, že si nadbytočný a právne treba riešiť tento skutkový stav.
KatarínaL
19.01.09,08:25
Dobrý deň, známa pracuje v predajni s nábytkom ako predavačka. 16.1. jej oznámili, že ju preraďujú do pobočky v Košiciach (býva v Piešťanoch). Nástup by mal byť hneď dnes t.j.19.1. Miesto výkonu práce má v zmluve stanovené ako Piešťany + všetky pobočky firmy. Takže asi majú právo ju preradiť. Nemali jej to však oznámiť skôr? Je na to nejaká zákonná lehota?
Jara
19.01.09,10:45
Ak to nemá v zmluve, že jej to majú oznámiť skôr tak určite nie. Ak má miesto výkonu práce všetky pobočky firmy tak ju môžu preradiť kedykoľvek a kdekoľvek. No podpísať takúto PZ nebolo najšťastnejšie...
Wolf Wolfenstein
30.01.09,14:17
Čo v prípade, že prestupový formulár nepodpíšem ? A budem nadalej vykonávat administrativne prace ... podla zmluvy.