7iro
19.08.07,20:59
Začínam podnikat na ZL a chcel by som sa spytat, ako je nejlepsie zacat s uctovnictvom, aky v tom nebol zmatok (nejake uctovne knihy, co by v nich malo byt atd...'

Nebudem mat pausalne vydaje 40% tak si musim viest uctovnictvo, asi sam, popr. cca kolko priblizne stoja sluzby uctovnicky?
veronikasad
19.08.07,19:20
Pokiaľ nemáš aspoň základné znalosti z oblasti daní a účtovníctva, nedoporučujem, aby si si viedol účto sám. O cenách sa veľa popísalo v téme pošuškajte koľko pýtať

------------
Veronika
Melnick
19.08.07,19:22
Začínam podnikat na ZL a chcel by som sa spytat, ako je nejlepsie zacat s uctovnictvom, aby v tom nebol zmätok (nejake uctovne knihy, co by v nich malo byt atd...'

Nebudem mat pausalne vydaje 40% tak si musim viest uctovnictvo, asi sam, popr. cca kolko priblizne stoja sluzby uctovnicky?

Nájdi si dobrú účtovníčku. Ceny sú v rôznych regiónoch rôzne,bude to závisieť aj od toho,aký široký záber Tvoje účtovníctvo bude mať.
7iro
19.08.07,20:31
Mylímža jednoduché účtovníctvo, menšie obraty. Ale mám problémy v tom, aký je rozdiel medzi jednoduchým a podvojným účtovníctvom......
Zoltán Kovács
19.08.07,20:34
Mylímža jednoduché účtovníctvo, menšie obraty. Ale mám problémy v tom, aký je rozdiel medzi jednoduchým a podvojným účtovníctvom......

Podľa mňa s podvojným účtovníctvom sa ani nemusíš zaoberať. To ťa iba popletie. Ak chceš viesť účtovníctvo sám, tak si na právnom mieste.
7iro
19.08.07,20:49
Nebudem si ho viest asi sám, len som chcel vedieť o čo ide nech som v obraze
manus
20.08.07,05:35
Veľmi zjednodušene: v podvojnom účtovníctve sa sledujú náklady a výnosy, členenie v rôznych triedach účtov (účtovná osnova), viac účtov, viac papierov - to je na troška väčšie obraty aby sa s tým oplatilo baviť. No a jednoduché je len sledovanie príjmov a výdavkov, rôzne knihy, ale určite jednoduchšie ako podvojné. -Aj keď v škole sme vždy hovorili, že "jednoduché" je len názov, skutočnosť je iná:( , ale pokiaľ si nájdeš šikovnú účtovníčku, tak si s tým ľahko poradí. A ešte jedna informácia - podvojné účtovníctvo ťa víde drahšie...
jendis
20.11.07,16:46
zrob si kurz lahkeho uctovnictva taketo kurzi robi akademia vzdelavania trva to cca do dvoch mesiacoch alebo ine vzdelavacie zariadenia stoji to asi do 10 00skk
Johanka
20.11.07,16:52
zrob si kurz lahkeho uctovnictva taketo kurzi robi akademia vzdelavania trva to cca do dvoch mesiacoch alebo ine vzdelavacie zariadenia stoji to asi do 10 00skk
Prosím o vysvetlenie podčiarknutého :).
cloe
20.11.07,17:02
Prosím o vysvetlenie podčiarknutého :).

Nóóóó, dá sa to vysvetliť všelijako;):D
Zoltán Kovács
20.11.07,17:04
A tá cena je tiež zaujímavá. :D
Monikov
20.11.07,17:05
Prosím o vysvetlenie podčiarknutého :).
Tak to by aj mňa zaujímalo, pretože tú "tisícku" by som aj ja obetovala. Ako tak čítam dôvodové správy na na nové postupy účtovania a vykazovania tak si pripadám ako večný študent. O zavedení EURA ani nehovorím, s čím všetkým bude súvisieť. Takže v budúcnosti účtovníctvo určite nebude ĽAHKÉ.
anklar
30.11.07,12:21
Čím dlhšie som na Porade, tým viac ma začína otravovať myšlienka, že by som sa mohla pustiť do osvojenia si jednoduchého účtovníctva. Svojou otázkou Vás asi pobavím, riskujem aj nejaký ten výsmech ale, spýtam sa: jestvuje na to učebnica? Rada sa učím sama - nemám rada hromadné akcie, teda zúčastniť sa kurzu (jeden som absolvovala, výsl.=0). Tak potichúčky tiež uvažujem, že ak ste tu Vy, odborníci vytvorili Svokrinu kuchyňu na PÚ, možno tu nájdem aj anklarovu jedáleň na to JÚ. Ako si prezerám sekciu JÚ, nachádzam tam veľa pomoci a keby som mala učebnicu, tak pomocou Porady by som sa k výsledku hádam aj dopracovala. Alebo azda fantazírujem, vážení Poraďáci?
lenkak
30.11.07,17:38
-knihy od Poradcu podnikateľa, + zákony
-Tatjana Pecháčová - Jednoduché účtovníctvo podnikateľov po prijatí nového zákona o dani z príjmov, vydavateľstvo Epos, okolo 500Sk, už si presne nepamätám, strán:413
-Amália Spitzová - Jednoduché účtovníctvo praktický sprievodca, vydala edícia Ekonómia, cena: okolo 180Sk, strán: 90. Je to kniha z roku 2003, ale našla som si tam dosť vecí, hlavne keď som potrebovala tie staršie.
Zoltán Kovács
30.11.07,18:59
Možno pomôže aj sledovanie blogu od Marianna01. Zaujímavým spôsobom začala rozoberať problematiku JÚ.
solikoo
06.12.07,15:05
Mam dotaz tiez som zacal mam zivnost na obchod ,urobil som si internetovy obchod na SK ale pracujem v CZ,tu v CZ nakupujem oblecenie prostrednictvom jedneho internetoveho portalu,
chcem sa spytat ci mi stacio ako doklad o kupe vypis z toho portalu a vypis z mojho osobneho uctu v CZ, alebo potrebujem nejaku kupno predajnu zmluvu?
DAKUJEM

Peter