Matka
15.02.05,20:37
Chcela by som sa spytat ci nemate niekto nahodou skusenost s takymto niecim.
Firma vykazuje za minuly rok stratu, ale surne potrebuje financie na kupu noveho stroja. Neviete o nejakej moznosti ako sa dstat k peniazom?Firma by potrebovala cca 2,5 mil. Uver som zavrhla, kedze kazda banka vyzaduje aby firma bola v pluse. Prosim poradte ak viete.
jeso
15.02.05,19:43
je tá strata taká velká ?
Ak je velmi velká tak si pre banku nezaujímavý klient-či už pre úver alebo kontokorent-chcú mať istotu, že budeš vedieť splácať
Ale nový stroj sa dá kúpiť aj cez lízingovku-ale aj tá bude chcieť asi kladné DP
Manual
15.02.05,19:48
Tu pomôže iba "dobrý známy" podnikateľ ktorý Ťa pozná a verí TI že si seriozna firma a že on o peniaze nepríde.
Pekný večer...
ricij
15.02.05,20:05
Nie, lízingovky chcú skôr minulosť ako kladné DP. Lízingovky by som skúsil. Môžem ti prípadne dať tip na najlacnejšiu. Keď sme chceli stroj u nás, obzeral som sa po nich. Alebo môžte ešte využiť európske fondy. Tam ale musíte mať zaplatené všetky záväzky voči štátu, SP, ZP a pod.
Matka
15.02.05,20:20
Poprosila by som ta teda o tie tipy na leasing. Ozaj a nahodou nemate niekto skusenost so slov. zarucnou bankou?
ricij
15.02.05,20:33
Poprosila by som ta teda o tie tipy na leasing. Ozaj a nahodou nemate niekto skusenost so slov. zarucnou bankou? O.K., ale až zajtra, keď budem v práci. Môžeš mi to pripomenúť cez SS. So záručnou bankou skúsenosti mám, ale ešte zpred piatich rokov, čo je dosť dlhá doba.
Matka
15.02.05,20:36
tak sa ti teda zajtra ozvem, zatial ti pekne dakujem, lebo ako sa hovori, kazda rada nad zlato. prajem dobru noc.
tibor
16.02.05,06:01
síce sa predkladajú aj výkazy za minulý rok - ale tie predsa ešte nemusia byť hotové a dáš im len predbežné, kde to nebude tak zlé.

ale podľa mňa - ešte keď som robil v banke - posudzovala sa najmä PROJEKT do budúcnosti a jeho možná výnosnosť. daj si pozor, aby Ťa nikto nepredbehol - resp. nezneužil Tvoj nápad a informácie.
uverovyanalytik
16.02.05,06:39
posudzujem ziadosti o uver v banke, poznam aj sposob prace SZRB a leasingoviek. strata nemusi byt problem, treba vsak poznat pripad ako celok.
uz som odpovedal na podobnu otazku. skus pozriet temu Podnikateľ - začiatočník a úver (http://www.porada.sk/showthread.php?t=2957) pripadne ak by bolo potrebne nieco viac daj vediet do schranky resp. na shety.email@gmail.com
evuska
04.01.11,13:40
Dobrý aj ja by som potrebovala nejaké info ohladne szrb tiež by som od nich potrebovala úver na rozbiehajúcu živnosť. Ak má niketo informácie velmi pekne prosím skúste mi poradiť ako to zrobiť čo najlepšie. diki