Pru
19.08.07,22:10
Dobrý večer, robím prvýkrát mzdy a chcela by som sa opýtať:
- mesačne sa odovzdáva do SP a ZP výkaz
- a zamestnankyňa, ktorá má len min.mzdu 7600,- musí platiť preddavky? odovzdáva sa za ňu prehľad o zrazených a odvedených preddavkov....alebo mohol by mi niekto napísať, čo sa musí odovzdávať mesačne a šťvrťročne, poprípade ročne. ďakujem.
Zoltán Kovács
19.08.07,20:27
Dobrý večer, robím prvýkrát mzdy a chcela by som sa opýtať:
- mesačne sa odovzdáva do SP a ZP výkaz
- a zamestnankyňa, ktorá má len min.mzdu 7600,- musí platiť preddavky? odovzdáva sa za ňu prehľad o zrazených a odvedených preddavkov....alebo mohol by mi niekto napísať, čo sa musí odovzdávať mesačne a šťvrťročne, poprípade ročne. ďakujem.


Mesačne: Výkaz do Sociálnej poisťovne
Výkaz o poistnom na verejné zdravotné poistenie do príslušnej ZP

1/4 ročne: Prehlad o zrazených preddavkoch na daň zo závislej činnosti na DÚ

Ročne: Hlásenie o vyúčtovaní preddavkoch na daň zo závislej činnosti

Ak zamestnanec má podpísané Vyhlásenie k zdaneniu príjmov zo závislej činnosti tak pri min.mzde vychádza nulová daň.
Pru
19.08.07,20:36
Neviem či má podpísané, lebo ja som prebrala po inej účtovníčke, tá má, čo som pozerala odovzdávané na DU štvrťročné výkazy s nulou. Ako má také prehlásenie vyzerať, keby som jej ho dala podpísať, aby som ho mala založené, alebo sa to niekde aj odovzdáva?
Zoltán Kovács
19.08.07,20:39
Neviem či má podpísané, lebo ja som prebrala po inej účtovníčke, tá má, čo som pozerala odovzdávané na DU štvrťročné výkazy s nulou. Ako má také prehlásenie vyzerať, keby som jej ho dala podpísať, aby som ho mala založené, alebo sa to niekde aj odovzdáva?

Keď má podpísané, tak tá predchádzajúca účtovníčka ti to mala odovzdať spolu s celou účtovnou agendou. Malo by to byť súčasťou osobného spisu. Nikam sa to neodovzdáva, potrebuješ to pri kontrole z DÚ, či si oprávnene uplatňovala nezdaniteľnú časť zo mzdy, prípadne daňový bonus na deti. Na tomto vyhlásení zamestnanec uvádza skutočnosti ohľadne týchto odpočitateľných položiek, resp. daňových výhod.
abel
19.08.07,20:52
Je to dvojhárok, ktorý musí podpísať každý zamestnanec, ktorý si uplatňuje nezdaniteľnú časť základu dane, prípadne daňový bonus.
Pru
19.08.07,20:55
Aha, ked som si ho pozrela, tak ma osvietilo, vždy v práci nám to dávali podpisovať, ale som si nejako neuvedomila na čo to slúži až teraz ked to potrebujem, ďakujem.
Pru
20.08.07,08:38
A výkazy do poisťovní sa dajú poslať elektronicky? Alebo sa dajú niekde stiahnuť? ďakujem
ZuzanaP
20.08.07,09:06
Dajú sa poslať aj elektronicky - napr. do SP je povinnosť, ak zamestnávaš viac ako 9 zamestnancov, do VŠZP až keď zamestnávaš 20 zamestnancov, alebo si ich stiahneš priamo na stránke poisťovne.
Pru
20.08.07,09:08
práve som zistila, že mi do SP tvorí aj program mesačný výkaz aj prílohu, je ako originál, akceptovala by ho SP, keby bolo vytlačené z programu? Do zdravotnej mi tvorí tiež ale bez ich loga, to neviem, či by mohlo byť?
ZuzanaP
20.08.07,09:12
SP akceptuje aj výkazy zo mzdového programu, ohľadom ZP by som sa informovala priamo na prísl. pobočke.
Pru
20.08.07,09:21
Myslím, že má Všeobecnú zdravotnú, tak skúsim. A na DU, čo sa posielajú štvrťročné hlásenia môžem vyplniť na internete a odovzdať?
Tweety
20.08.07,09:26
Myslím, že má Všeobecnú zdravotnú, tak skúsim. A na DU, čo sa posielajú štvrťročné hlásenia môžem vyplniť na internete a odovzdať?
Áno, sú platné, môžeš ich takto vyplnené odovzdať.
Zoltán Kovács
21.08.07,12:15
Myslím, že má Všeobecnú zdravotnú, tak skúsim. A na DU, čo sa posielajú štvrťročné hlásenia môžem vyplniť na internete a odovzdať?

Aj VšZP akceptuje mesačný výkaz, ktorý je výstupom zo mzdového programu.
ZuzanaP
22.08.07,04:18
Aj VšZP akceptuje mesačný výkaz, ktorý je výstupom zo mzdového programu.

Aj Apollo, Union ZP,.... s ostatnými nemám skúsenosti.
Zoltán Kovács
22.08.07,04:45
Aj Dôvera a Spoločná ZP tiež....
Ondrejková
22.08.07,04:55
Mne zobrali aj výkazy s logom našej firmy.
Pru
22.08.07,16:22
A stačí ich poslať poštou?
Keď dávam na úhradu do SP a ZP, mám to nejako rozdeliť na zamestnanca a zamestnávateľa, alebo sa zadá celá suma? Variab.symbol zadám číslo pridelené za zamestnávateľa v SP a v zdravotnej zadám IČO zamestnávateľa?
Paula
22.08.07,16:24
A stačí ich poslať poštou?
Keď dávam na úhradu do SP a ZP, mám to nejako rozdeliť na zamestnanca a zamestnávateľa, alebo sa zadá celá suma? Variab.symbol zadám číslo pridelené za zamestnávateľa v SP a v zdravotnej zadám IČO zamestnávateľa?


Môžeš aj poštou. Sumy úhrnom odviesť. Var. symbol ten, ktorý pridelila poisťovňa.
Zoltán Kovács
22.08.07,16:25
A stačí ich poslať poštou?
Keď dávam na úhradu do SP a ZP, mám to nejako rozdeliť na zamestnanca a zamestnávateľa, alebo sa zadá celá suma? Variab.symbol zadám číslo pridelené za zamestnávateľa v SP a v zdravotnej zadám IČO zamestnávateľa?
Stačí poštou, ale doporučene. Platíš jednou sumou.
jankasm
22.08.07,16:27
A stačí ich poslať poštou?
Keď dávam na úhradu do SP a ZP, mám to nejako rozdeliť na zamestnanca a zamestnávateľa, alebo sa zadá celá suma? Variab.symbol zadám číslo pridelené za zamestnávateľa v SP a v zdravotnej zadám IČO zamestnávateľa?

Áno, výkazy stačí poslať poštou.
Platby do SP aj do ZP sa posielajú jednou sumou, spolu za zamestnávateľa aj za zamestnancov, rozdelené to majú poisťovne vo výkazoch.
Áno v SP zadáš číslo pridelené poisťovňou a v ZP to väčšinou býva IČO, v niektorých doplnené dvoma nulami. Tento VS by tiež mala zamestnávateľovi určiť príslušná ZP. ;)
Pru
22.08.07,19:24
A mám vytlačiť z programu červený výkaz ako originál, alebo bude stačiť čiernobielo. dík
Paula
22.08.07,19:34
A mám vytlačiť z programu červený výkaz ako originál, alebo bude stačiť čiernobielo. dík


ak sa tvoj výkaz od originálu líši iba farbou, môže byť čb
Pru
22.08.07,19:35
Mám tam viac možností vytlačenia, jeden je ako originál - červený aj s čiarovým kodom, druhý je taký istý, len čb, potom mi to tlačí len údaje, ked dám do tlačiarne orig.tlačivo.
Paula
22.08.07,19:38
Tvoje pracovné nástroje nepoznám...ja tlačím na čistý papier to, čo vidím na monitore -komplet tlačivo.
Pru
22.08.07,19:41
skúsim poslať ten čiernobiely výkaz, som si ho porovnávala s originálom, je taký istý, uvidím, čo oni nato.
Pru
03.09.07,06:38
Môžete mi poradiť do kedy musia byť odovzdané výkazy?
veronikasad
03.09.07,06:40
Môžete mi poradiť do kedy musia byť odovzdané výkazy?
Najneskôr do termínu na výplatu mzdy nahláseného do poisťovne

----------
Veronika
Pru
03.09.07,09:06
A ked neviem kedy majú nahlásené, lebo ja som to prebrala po inej účtovníčke a nemám skoro žiadne podklady? Ked to budem posielať do 8 dňa v mesiaci ako sa platí poistné, môže byť?
veronikasad
03.09.07,09:12
A ked neviem kedy majú nahlásené, lebo ja som to prebrala po inej účtovníčke a nemám skoro žiadne podklady? Ked to budem posielať do 8 dňa v mesiaci ako sa platí poistné, môže byť?

je to Ok, termín 8. deň v mesiaci je záväzný len pre živnostníkov. Pre zamestnancov je termín výplaty mzdy.

--------
Veronika
Pru
09.09.07,16:18
prosím Vás do kedy je treba poslať prehľad zrazených preddavkov na daňový po skončení štvrťroka?
evina
09.09.07,16:22
prosím Vás do kedy je treba poslať prehľad zrazených preddavkov na daňový po skončení štvrťroka?

...prehľad sa podáva do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí kalendárneho štvrťroka...
veronikasad
09.09.07,16:23
prosím Vás do kedy je treba poslať prehľad zrazených preddavkov na daňový po skončení štvrťroka?
V zmysle § 49 odst.2 ZDP sa prehľad podáva do konca kal.mesiaa nasledujúceho po uplynutí kal.štvrťroka.
Teda za III.Q. - do 31.10.
ak je to SO-NE, termín sa posúva na najbližší prac.deň.

--------
Veronika
Pru
09.09.07,17:50
Díky moc, čo sa ešte odovzdáva pri mzdách okrem výkazov do poisťovní mesačne, prehľadu štvrťročne na daň.úrad? Aby som niečo náhodou nezabudla, Ďakujem
veronikasad
09.09.07,17:55
Doplním ešte k tým preddavkom. Ak zamestnankyňa podpíše vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov, žiadne preddavky jej platiť nevyjdu. Napriek tomu musíte štvrťročne predkladať na DU nulový prehľad. Za neodovzdanie v termíne je pokuta 2000,-sk.
Do troch mesiacov po skončení kal. roka sa potom posiela súčet týchto prehľadov vo výkaze Hlásenie...

--------
Veronika
evina
09.09.07,17:56
Díky moc, čo sa ešte odovzdáva pri mzdách okrem výkazov do poisťovní mesačne, prehľadu štvrťročne na daň.úrad? Aby som niečo náhodou nezabudla, Ďakujem

Po skončení roka do konca marca Hlásenie.... /celoročné, t.j. súhrn prehľadov/
Pru
09.09.07,18:26
Ďakujem Vám pekne.
abel
09.09.07,20:47
Pri mzdách ešte do zdravotných poisťovní nahlasuješ aj prípadnú PN, OČR... skrátka dobu, keď sa poistenec dočasne stáva poistencom štátu. Oznamuješ tam začiatok a koniec tejto doby.
Pru
10.09.07,05:23
Je na to nejaké tlačivo?
abel
10.09.07,05:29
Je to normálne tlačivo "Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie" - presne to isté, ktorým prihlasuješ alebo odhlasuješ zamestnancov. Má ho každá poisťovňa na svojej stránke medzi tlačivami, akurát kód napr. pri PN je O1 - to nájdeš vo vysvetlivkách.
Pru
10.09.07,05:33
A do sociálnej sa nenahlasuje nič?
abel
10.09.07,05:50
Vieš, Pru, je tu skutočne veľa ochotných ľudí, ale ja mám z Tvojich otázok pocit, že nemáš o mzdách ani základné informácie. Pýtaš sa na veci, ktoré sú asi ani nie ako abeceda, ale ako učiť sa držať pero. Verím, že nemôžeš robiť mzdy samostatne, popozeraj prácu kolegyne alebo predchodkyne. Na tvoje otázky by mohla byť zavedená téma " Kurz miezd pre samoukov" ale tak jednoduché tie mzdy predsa len nie sú. Týmto som sa ťa nechcela ani najmenej dotknúť.
Do Sociálnej poisťovne zasielaš PN spolu s potvrdením o príjme až počnúc jedenástym dňom trvania dočasnej PN, pri OČR hneď od prvého dňa.
Pru
10.09.07,06:16
Nedotklo sa ma to, ale nakoľko som robila mzdu min. mesiac prvýkrát, vedela som, že do poisťovní sa odovzdáva mesačne výkaz, že prehľad štvrťročne, na ostatné som sa pýtala, aby som náhodou niečo nezabudla a nakoľko pracovníčka nemala PN 4 roky, tak som si to nemala ani niekde odkukať ani teraz nemá PN, len som sa pýtala pre informáciu keby náhodou.
Predsa každý sa učí na vlastných chybách a preto sa pýtam, možno aj na hlúposti aby som tie chyby neurobila. ďakujem
abel
10.09.07,06:17
Som rada, že si sa neurazila, ak potrebuješ, ešte sa kľudne pýtaj, len možno by bolo lepšie, keby si sa všetko spýtala v jednej otázke.
Pru
10.09.07,06:29
No lenže na niektoré veci prichádzam postupne a fakt by som nerada na niečo zabudla. Ja som si preštudovala všetko ohľadom miezd ale mám v hlave toľko informácií, čítala som zákon o zdrav.poistení, o soc.poist., zákon o dani z príjmov, živnostenský, dph, obchodný zákonník.......všetko čo sa dá ešte mi chýba prečítať len zákonník práce........takže informácií mám dosť len ich potrebujem dať do praxe.......verím tomu, že aj vďaka porade za dva mesiace
to bude pre mňa malina...........keď ťa vyhodia dverami tak sa vráť oknom- takže ked niečo potrebujem vedieť, tak sa nevzdávam a pýtam sa.........ďakujem
abel
10.09.07,06:44
:D :D :D :D :D
Laguna13
30.01.08,13:17
Mám problém. Som začínajúca (i mzdová) účtovníčka a minulý týždeň som zistila, že som urobila chybu v dátumoch na tlačive Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň. Neodvádzame žiadnu daň, lebo tu funguje iba minimálna mzda, ale výkazy sa povinne posielajú s nulovými čiastkami. Chyba je v tom, že som uviedla dátum zrazených preddavkov na daň v každom stlĺpci v prvom riadku nie nasledujúci mesiac po výplate mzdy, ale dátum z toho istého mesiaca za ktorý sa mzda vyplatila. Teda v 10.mesiaci - výplata 29.10.2007, v 11.mesiaci-26.11.2007 a v 12.mesiaci-18.12.2007. Je to vážna chyba, alebo to mám nechať tak a v ďalších prehľadoch uvádzať dátumy správne? (Túto chybu som robila od apríla 2007) Za skorú odpoveď ďakujem.
evina
30.01.08,13:20
Mám problém. Som začínajúca (i mzdová) účtovníčka a minulý týždeň som zistila, že som urobila chybu v dátumoch na tlačive Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň. Neodvádzame žiadnu daň, lebo tu funguje iba minimálna mzda, ale výkazy sa povinne posielajú s nulovými čiastkami. Chyba je v tom, že som uviedla dátum zrazených preddavkov na daň v každom stlĺpci v prvom riadku nie nasledujúci mesiac po výplate mzdy, ale dátum z toho istého mesiaca za ktorý sa mzda vyplatila. Teda v 10.mesiaci - výplata 29.10.2007, v 11.mesiaci-26.11.2007 a v 12.mesiaci-18.12.2007. Je to vážna chyba, alebo to mám nechať tak a v ďalších prehľadoch uvádzať dátumy správne? (Túto chybu som robila od apríla 2007) Za skorú odpoveď ďakujem.

Hrubo vyznačenej vete nerozumiem.
V prehľade uvádzaš skutočný deň výplaty, t.j. ak ste výplatu za 10. mesiac vyplatili 26.11.2007 atď. máš to zle a podaj opravný so správnymi dátumami...
Laguna13
30.01.08,13:27
Mám vo výkaze posunutý termín výplaty mzdy o mesiac pozadu.
evina
30.01.08,13:31
Mám vo výkaze posunutý termín výplaty mzdy o mesiac pozadu.

Preto neviem, či Ťa dobre rozumiem a možno to máš dobre. Príklad
kalendárny mesiac 10 11 12
Zrazené a odvedené 100 100 100


odvedené
tu je dátum výplaty 12.11.07 10.12.07 10.01.08
Tweety
30.01.08,13:33
Mám problém. Som začínajúca (i mzdová) účtovníčka a minulý týždeň som zistila, že som urobila chybu v dátumoch na tlačive Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň. Neodvádzame žiadnu daň, lebo tu funguje iba minimálna mzda, ale výkazy sa povinne posielajú s nulovými čiastkami. Chyba je v tom, že som uviedla dátum zrazených preddavkov na daň v každom stlĺpci v prvom riadku nie nasledujúci mesiac po výplate mzdy, ale dátum z toho istého mesiaca za ktorý sa mzda vyplatila. Teda v 10.mesiaci - výplata 29.10.2007, v 11.mesiaci-26.11.2007 a v 12.mesiaci-18.12.2007. Je to vážna chyba, alebo to mám nechať tak a v ďalších prehľadoch uvádzať dátumy správne? (Túto chybu som robila od apríla 2007) Za skorú odpoveď ďakujem.
V mesiaci 10. - výplata 29.11., 11.-26.12. 12.,18.01.2008. Takto malo byť? Ak to takto nemáš, urob výkazy správne a pošli.
Laguna13
30.01.08,16:10
V mesiaci 10. - výplata 29.11., 11.-26.12. 12.,18.01.2008. Takto malo byť? Ak to takto nemáš, urob výkazy správne a pošli.
Áno, tak to malo byť ako má uvedené TWEETY i EVINA. Takže predsa musím poslať opravné výkazy, hoci neodvádzame žiadnu daň. Vďaka všetkým, ktorí sa mi snažia pomôcť.
Laguna13
04.02.08,11:51
Chcem sa s vami podeliť, ako to napokon dopadlo. Pripravila som si opravné výkazy a chystala sa ich dať podpísať šéfovi, no najprv som zodvihla slúchadlo telefónu a zavolala 1x vo svojom živote na daňový úrad. A to som mala urobiť už dávno. Zistila som, že tam sú tiež ľudia. Pracovníčka, ktorá nás mala na starosti mi oznámila, že ona s tým problém nemá a dátumy hneď po doručení poopravovala, lebo by jej to takto nevzal program v počítači. Takže som tomu rada
luciana1
20.02.08,10:12
Chcem sa opýtať, ak je zamestnanec celý mesiac na PN, tak v mesačnom výkaze poistného a príspevkov do SP v kolonke počet kalendárnych dní sa píše 0?
Antonia1
20.02.08,10:15
Chcem sa opýtať, ak je zamestnanec celý mesiac na PN, tak v mesačnom výkaze poistného a príspevkov do SP v kolonke počet kalendárnych dní sa píše 0?
áno
luciana1
20.02.08,10:18
Vrelá vďaka
Pru
06.03.08,11:33
chcela by som sa opýtať, ked živnostník začal živnosť v júli 2007 a zarobil 58000, či bude niečo platiť do SP. či sa to nevyrátava ako preddavky na daň, nie za pol roka ale vynásobiť dvomi, mala som taký prípad, že daň vyšla 38.000, tým pádom neplatili preddavky a potom prišlo z DU, že sme to mali vynásobiť dvomi lebo to bolo za pol roka a za rok by bol predpoklad dvojnásobný, tak by som chcela vedieť či sa to netýka aj SP, ďakujem veľmi pekne.
ZuzanaP
06.03.08,12:09
chcela by som sa opýtať, ked živnostník začal živnosť v júli 2007 a zarobil 58000, či bude niečo platiť do SP. či sa to nevyrátava ako preddavky na daň, nie za pol roka ale vynásobiť dvomi, mala som taký prípad, že daň vyšla 38.000, tým pádom neplatili preddavky a potom prišlo z DU, že sme to mali vynásobiť dvomi lebo to bolo za pol roka a za rok by bol predpoklad dvojnásobný, tak by som chcela vedieť či sa to netýka aj SP, ďakujem veľmi pekne.

pozri link, je tam v príspevku č. 4 tabulka na výpočet odvodov:http://www.porada.sk/t52840-vypocet-odvodov-do-soc-poist-od-1-7-2007-a.html

Myslím, že ak nedosiahol príjem vyšší ako SK 97 200,-- nebude od 01.07.2008 povinne poistený, môže byť dobrovoľne.
Pru
06.03.08,13:22
ja viem, jak sa vyrátajú, ale neviem, či keď nezarobí tých 97 tis. musí platiť z minima a či sa to náhodou nenásobí dvomi, že zarobil za pol roka 58 tis a za rok by to bolo 2xtoľko, tak potom má povinnosť platiť?
KvetkaK
06.03.08,13:23
ja viem, jak sa vyrátajú, ale neviem, či keď nezarobí tých 97 tis. musí platiť z minima a či sa to náhodou nenásobí dvomi, že zarobil za pol roka 58 tis a za rok by to bolo 2xtoľko, tak potom má povinnosť platiť?
Nič sa nenásobí, berie sa ten príjem aký mal počas toho roku ako SZČO.
MarcelkaT
06.03.08,13:40
Chcem sa s vami podeliť, ako to napokon dopadlo. Pripravila som si opravné výkazy a chystala sa ich dať podpísať šéfovi, no najprv som zodvihla slúchadlo telefónu a zavolala 1x vo svojom živote na daňový úrad. A to som mala urobiť už dávno. Zistila som, že tam sú tiež ľudia. Pracovníčka, ktorá nás mala na starosti mi oznámila, že ona s tým problém nemá a dátumy hneď po doručení poopravovala, lebo by jej to takto nevzal program v počítači. Takže som tomu rada
Ja som mala podobný problém a môžem pochváliť pani na DÚ v Košiciach/nebudem robiť nemenovanému DÚ reklamu/, že je to žena na správnom mieste. Bodaj by ich bola všade plno.
Katka2
11.03.08,09:47
Ahojte. Ak máme zamestnankyňu na MD, tak počas MD sa vo výkazoch pre ZP a SP uvádza v prílohách aj táto zamestnankyňa? Hodil mi to tam program, aj v prílohe pre SP a ZP, s počtom dní 0 a VZ takisto 0. Mám to tam byť?
Ďakujem za odpoveď.
Pru
11.03.08,10:29
Ešte ma napadlo, keď za pol roka zarobil cez 57,000-neviem teraz presne, tak si môže uplatniť celú odpočitateľnú položku, tým mu výde strata. Takže daň nulová? Alebo sa to ráta nejako inak? ďakujem
Zoltán Kovács
11.03.08,10:34
Ešte ma napadlo, keď za pol roka zarobil cez 57,000-neviem teraz presne, tak si môže uplatniť celú odpočitateľnú položku, tým mu výde strata. Takže daň nulová? Alebo sa to ráta nejako inak? ďakujem

Na nezdaniteľnú čiastku má nárok v plnej výške. Ak odpočítavaš NČ tak už sa nedostáva do straty, lebo sa to odreátava zo základu dane, ako nezdaniteľná čiastka.


Prepáč Pru, ale naozaj si účtovník?
kanianka
11.03.08,10:40
výkazy sa do SP a ZP robia, tiež jej vyjdú odvody do SP aj ZP nevyjdú jej preddavky na daň, minim. mzda je však 8 100 Sk
Zoltán Kovács
11.03.08,10:43
výkazy sa do SP a ZP robia, tiež jej vyjdú odvody do SP aj ZP nevyjdú jej preddavky na daň, minim. mzda je však 8 100 Sk
:confused:
Katka2
11.03.08,10:51
Ahojte. Ak máme zamestnankyňu na MD, tak počas MD sa vo výkazoch pre ZP a SP uvádza v prílohách aj táto zamestnankyňa? Hodil mi to tam program, aj v prílohe pre SP a ZP, s počtom dní 0 a VZ takisto 0. Mám to tam byť?
Ďakujem za odpoveď.

Poraďte prosím ;)
Zoltán Kovács
11.03.08,10:53
Ahojte. Ak máme zamestnankyňu na MD, tak počas MD sa vo výkazoch pre ZP a SP uvádza v prílohách aj táto zamestnankyňa? Hodil mi to tam program, aj v prílohe pre SP a ZP, s počtom dní 0 a VZ takisto 0. Mám to tam byť?
Ďakujem za odpoveď.

Aj ja ich uvádzam s VZ 0 a odpracovanými dňami 0 .
Nič s tým nepokazíš. Mne to tam dáva program.
KvetkaK
11.03.08,10:53
Ahojte. Ak máme zamestnankyňu na MD, tak počas MD sa vo výkazoch pre ZP a SP uvádza v prílohách aj táto zamestnankyňa? Hodil mi to tam program, aj v prílohe pre SP a ZP, s počtom dní 0 a VZ takisto 0. Mám to tam byť?
Ďakujem za odpoveď.
Áno musíš uvádzať aj túto zamestnankyňu.;) Program Ti to robí správne.
Katka2
11.03.08,10:59
Ďakujem vám :)
Pru
12.03.08,09:01
Prepáč Smith, zle som sa vyjadrila, nie do straty, proste daň víde nula.
Len mňa pomýlilo to, že sme mali taký prípad, že daň vyšla za pol roka 39 tis. a účtovníčka predomnou nevyrátala preddavky lebo až nad 50 tis.sa platia, ale si nevšimla že tých 39 tis. bolo za pol roka, tak si mala vyrátať predpoklad x 2, tým pádom by vyšli preddavky, ktoré bolo treba uhradiť. prepáč
MarcelkaT
12.03.08,11:36
Aj ja ich uvádzam s VZ 0 a odpracovanými dňami 0 .
Nič s tým nepokazíš. Mne to tam dáva program.
Aj mne program uvádza zamestnankyne čo sú na materskej aj rodičovskej dovolenke a všetko nula. Má to tam byť.Na školení nám hovorili.
sybila3
10.04.08,12:37
vypisujem výkaz do SP, respektíve program mi ho vytvoril, ale chcem sa opýtať: pracovníčka mala jeden den dovolenky a spolu aj s D jej vyšiel základ 8100-min.mzda, to je v poriadku, ale či sa do výkazu uvádza suma aj s dovolenkou alebo bez? ďakujem
vikinka
10.04.08,12:41
Áno,aj s dovolenkou,je to jej vymeriavací základ,z ktorého sa platia odvody.
sybila3
10.04.08,13:03
ďakujem, takže soft to urobil dobre, len som si to chcela overiť.
Pru
24.04.08,06:24
Ahojte môžete mi poradiť? VZ do SP vyšiel 51708, počet mesiacov podnikania 7, teraz prišlo zo SP, že je SZČO povinný platiť odvody, bol z toho šokovaný, lebo zarobil smiešnu sumu a bude platiť z minima? čo vychádza okolo 2700?
KvetkaK
24.04.08,06:26
Ahojte môžete mi poradiť? VZ do SP vyšiel 51708, počet mesiacov podnikania 7, teraz prišlo zo SP, že je SZČO povinný platiť odvody, bol z toho šokovaný, lebo zarobil smiešnu sumu a bude platiť z minima? čo vychádza okolo 2700?
Ak jeho príjem presiahol sumu 97.200 SK, tak je povinný platiť minimálne odvody a nezáleží na tom či bol v strate alebo mal nízky základ dane.
Pru
24.04.08,06:34
Takže tam sa berie do úvahy príjem z r. 36?
KvetkaK
24.04.08,06:40
Takže tam sa berie do úvahy príjem z r. 36?
Aký riadok 36 máš na mysli? Ide o jeho celkové príjmy zo živnosti uvedené v daňovom priznaní, ktoré sa potom vpisujú aj do výpisu pre sociálnu poisťovňu.
Pru
24.04.08,06:45
r. 36 DP, kde sú príjmy, výdaje. Vo výpise má rozdiel príjmov, čo robí základ dane, čo mu vyšiel 51708 za 7 mesiacov.
KvetkaK
24.04.08,06:51
r. 36 DP, kde sú príjmy, výdaje. Vo výpise má rozdiel príjmov, čo robí základ dane, čo mu vyšiel 51708 za 7 mesiacov.
Ale do výpisu predsa uvádzaš aj príjmy a výdavky z tabuľky daňového priznania.
abel
24.04.08,07:28
V riadku 36 sú už zahrnuté aj príjmy z prípadného prenájmu, a ten do zistenia obratu, či je povinnosť platiť odvody, predsa nevstupuje. Vo výpise v riadku 2 je presne napísané, ktoré údaje tam treba napísať - tabuľka č. 1, r. 2 stĺpec 1 daň. priznania B - inak to už napísať ani nejde.
Luba1
24.04.08,08:37
Ahojte, keďže hovoríte o výkazoch do poisťovní, chcem sa spýtať, či sa robia nejaké výkazy aj za živnostníka čiže SZČO.:o:o
abel
24.04.08,08:40
Ahojte, keďže hovoríte o výkazoch do poisťovní, chcem sa spýtať, či sa robia nejaké výkazy aj za živnostníka čiže SZČO.:o:o
Nie, SZČO nerobí, len ak by mal zamestnancov. Je to výkaz za príjmy zo závislej činnosti a živnostník je nezávislý :D
VladoaKatka
24.04.08,08:44
Ahojte, keďže hovoríte o výkazoch do poisťovní, chcem sa spýtať, či sa robia nejaké výkazy aj za živnostníka čiže SZČO.:o:o

Výkaz nie, ale výpis z DP, ktorý musíš odovzdať do 30.6.2008 do SP.
Do zdravotnej poisťovne sa bude robiť RZZP.

V týchto témach nájdeš viac:

http://www.porada.sk/t68355-suhrn-2007-a.html
http://www.porada.sk/t55347-vypis-z-dp.html
http://www.porada.sk/t41185-vypis-z-danoveho-priznania-2007-a.html
http://www.porada.sk/t69498-socialna-poistovna-a-zac-zivnostnik.html
Luba1
25.04.08,10:55
Ďakujem Vám a o tom výpise do SP som vedela išlo mi len o zdravotné poisťovne. Ešte raz dík.:)
danuliena
20.07.08,17:26
Chcela by som sa opýtať..nemáme stanovený termín výplat, takže výkazy a platby posielame až ku koncu mesiaca..potrebovala by som vedieť aký deň na výplatu príjmov mám do výkazu vypísať...môžem to ponechať prázdne????
danuliena
20.07.08,17:32
Chcela by som sa opýtať..nemáme stanovený termín výplat, takže výkazy a platby posielame až ku koncu mesiaca..potrebovala by som vedieť aký deň na výplatu príjmov mám do výkazu vypísať...môžem to ponechať prázdne????
dosť často sa stáva, že dostávame mzdu aj mesiac a pol pozadu.
kaška
21.07.08,05:43
dosť často sa stáva, že dostávame mzdu aj mesiac a pol pozadu.
Ak je deň na výplatu neurčený, na výkaze do zrav.poist. sa uvádza posledný deň mesiaca nasledujúceho po mesiaci za ktorý boli výplaty zúčtované. NApr. ak bola mzda zúčtovaná za mesiac 5/2008 a deň na výplatu nie je určený, na výkaze sa uvedie dátum splatnosti 30.6.2008.
danuliena
23.07.08,16:28
Ak je deň na výplatu neurčený, na výkaze do zrav.poist. sa uvádza posledný deň mesiaca nasledujúceho po mesiaci za ktorý boli výplaty zúčtované. NApr. ak bola mzda zúčtovaná za mesiac 5/2008 a deň na výplatu nie je určený, na výkaze sa uvedie dátum splatnosti 30.6.2008.
ďakujem...takže aj výkazy stačí odovzdávať až na konci mesiaca...pochopila som to správne, však????
Pru
12.01.09,07:39
Výkazy do SP a ZP za 12/2008 môžem poslať staré, platné v r. 08, alebo nové v eurách? ď
veronikasad
12.01.09,07:41
Výkazy do SP a ZP za 12/2008 môžem poslať staré, platné v r. 08, alebo nové v eurách? ď
Za 12/08 sa výkazy vystavujú v SK, uhradzaš v €.
simka999
25.01.09,11:29
Dobrý deň
Dajú sa posielať mesačné výkazy do Unionu elektronicky. Na ich stránke neviem nič nájsť. ďakujem
Pru
30.03.09,17:40
z akej sumy má byť rátané poistné, ak mi vyšla mzda 288,37, doplatok som dala 7,13, ale do výkazu pre SP a ZP mám dať 295,5 a poistné z toho? dík
Pru
31.03.09,15:31
poradí mi niekto, či do výkazov pre SP a ZP zarátam sumu s doplatkom do min. mzdy a dovolenku, ale myslím, že z 295,5, lebo to je minimum.
Tweety
31.03.09,15:32
poradí mi niekto, či do výkazov pre SP a ZP zarátam sumu s doplatkom do min. mzdy a dovolenku, ale myslím, že z 295,5, lebo to je minimum.
Prvý spôsob je správny.
Darma111
31.03.09,15:33
ano, doplatok do minimalnej mzdy, minimalny vymeriavaci zaklad je 295,5
Pru
31.03.09,15:48
aj som si myslela, len už som z toho účta taká domotaná. Takže minimum aj podľa tabuliek do SP je 101,70-zamestnanec a zamestnávateľ a ZP 41,37-zamestnanec,zamestnávateľ.
dopravca
01.04.09,05:42
Prosím Vás, ak bol zamestnanec celý mesiac PN uvádza sa do výkazov SP a ZP s nulovým základom? A počet dní poistenia bude aký? Ďakujem
Tweety
01.04.09,05:51
Prosím Vás, ak bol zamestnanec celý mesiac PN uvádza sa do výkazov SP a ZP s nulovým základom? A počet dní poistenia bude aký? Ďakujem
Áno, uvádza s nulový základom, s nula dňami.
Paula
01.04.09,05:51
Prosím Vás, ak bol zamestnanec celý mesiac PN uvádza sa do výkazov SP a ZP s nulovým základom? A počet dní poistenia bude aký? Ďakujem


Áno, všetko s nulami. Počet dní = 0.
sybila3
28.05.09,07:43
Dorábam mzdy po účtovníčke, ktorá skončila februárom a o ostatné sa nestarala, mne sa až min. týžden dostali papiere, zistila som, že nie je prihlásený do SP pracovník k 1.4.2009, môžem ho prihlásiť aj spätne?
Ale ešte jeden problém, dohodár mal byť odhlásený 2 mesiace, to sa nedá spätne asi odhlásiť? ďakujem
mzdarka renca
28.05.09,07:51
Dorábam mzdy po účtovníčke, ktorá skončila februárom a o ostatné sa nestarala, mne sa až min. týžden dostali papiere, zistila som, že nie je prihlásený do SP pracovník k 1.4.2009, môžem ho prihlásiť aj spätne?
Ale ešte jeden problém, dohodár mal byť odhlásený 2 mesiace, to sa nedá spätne asi odhlásiť? ďakujem
áno, prihlásiš ho od 1.4.09 spätne (môžeš, ale aj nemusíš dostať pokutu). Čo sa týka dohodára, odhásiš ho dňom, ktorý je uvedený na dohode - ukončenie.
sybila3
28.05.09,08:01
takže dohodár ak mal ukončenú dohodu k 28.2. tak odhlásim k tomu dátumu v SP?
Olgica
28.05.09,08:25
takže dohodár ak mal ukončenú dohodu k 28.2. tak odhlásim k tomu dátumu v SP?
dohodára môžeš odhlásiť aj dnešným dňom a mzdu za mesiace 3-5 bude mať nulovú.
sybila3
29.05.09,05:22
Neviem, čo je lepšie, odhlásiť ho k 28.2. alebo teda k 31.5. a od 3-5 bude mať mzdu nula-k tomu by mal byť nejaký dodatok k dohode?
Prosím Vás ešte keď pracovníčka končí 31.5. môžem do SP zaslať odhlášku 1.6.? ďakujem
abel
29.05.09,05:44
Prosím Vás ešte keď pracovníčka končí 31.5. môžem do SP zaslať odhlášku 1.6.? ďakujem
Pozri § 231 ods. 1 písm. 1b) http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-socialnom-poisteni-od-01-01-2009-a.html
... odhlásiť zamestnanca najneskôr v deň nasledujúci po zániku týchto poistení... čiže ak končí 31. 5. 2009, môžeš ju ešte 1.6. 2009 odhlásiť.
macula
29.05.09,05:48
Neviem, čo je lepšie, odhlásiť ho k 28.2. alebo teda k 31.5. a od 3-5 bude mať mzdu nula-k tomu by mal byť nejaký dodatok k dohode?
Prosím Vás ešte keď pracovníčka končí 31.5. môžem do SP zaslať odhlášku 1.6.? ďakujem

Ak nechceš riskovať pokutu za neskoré odhlásenie, tak vystav dodatok k dohode, že končí 31.5. a mzdu bude mať nulovú.
sybila3
19.11.09,09:48
mám v oprave farebnú tlačiareň, teraz som si napojila starú ale mám tam len čiernu farbu, zoberú mi do SP výkazy za zamestnancov aj keď nebudú červené? ďakujem
VERONIKA6
19.11.09,09:49
mám v oprave farebnú tlačiareň, teraz som si napojila starú ale mám tam len čiernu farbu, zoberú mi do SP výkazy za zamestnancov aj keď nebudú červené? ďakujem
Zoberú, nemusia byť farebné.
sybila3
19.11.09,09:54
dala som tlačiť, ale pozerám, že bez farebnej mi vytlačilo len údaje, vôbec nie riadky a rámčeky, čo s tým, také mi asi nezoberú.
grammatika
19.11.09,10:06
dala som tlačiť, ale pozerám, že bez farebnej mi vytlačilo len údaje, vôbec nie riadky a rámčeky, čo s tým, také mi asi nezoberú.
neviem, v čom pracuješ, ale keď zadávaš tlačiť, tak nemaj zaškrtnuté tlačítko-tlač do originálneho tlačiva-lebo potom to dáva bez riadkov...
sybila3
19.11.09,10:09
mne to tak tlačí, lebo mám prázdnu farebnú náplň, lenže toto mám len tlačiareň kým mi opravia farebnú, tak do farebnej náplne nebudem investovať, lebo je dosť drahá. Ke´d som dala vytlačiť, tak to čo malo byť červené mi proste nevytlačilo, lebo chýba farebná náplň, neviem ako to inak vytlačiť.
m.hladka
19.11.09,10:15
Pri tlačení zaškrtní políčko: tlač čierno-biela
sybila3
19.11.09,10:18
mám tam len možnosť zaškrtnúť : písmo tlačiť čiernou. nič iné a stále tlačí len údaje. Už som skúšala nastavovať ale nič nejde.
sybila3
19.11.09,10:30
poskúšala som všetko možné, ostala mi jedna možnosť čo som myslela, že to nie je ono a bolo to. Dala som tlačiť ve stupních šedi a už to tlačí aj rámčeky aj to čo má byť červené, je šedé. dík za ochotu.
sybila3
17.02.10,09:08
zo sociálky prišlo firme, že nedali výkazy za zamestnancov 1,2,3/2006, síce sme ich tam niekoľkokrát zasielali, aj osobne zaniesli, teraz ich pýtajú zase. Dokonca pýtali výkazy za r. 2007 a pritom zamestnávateľ bol odhlásený k 31,12,2006. Teraz ich chcem dorobiť aby sme mali pokoj, ale neviem, či r. 2006 mám s nulovými hodnotami vypísať na tlačivách platných pre ten rok alebo môžem vypísať súčasné? ďakujem
Tweety
17.02.10,09:11
zo sociálky prišlo firme, že nedali výkazy za zamestnancov 1,2,3/2006, síce sme ich tam niekoľkokrát zasielali, aj osobne zaniesli, teraz ich pýtajú zase. Dokonca pýtali výkazy za r. 2007 a pritom zamestnávateľ bol odhlásený k 31,12,2006. Teraz ich chcem dorobiť aby sme mali pokoj, ale neviem, či r. 2006 mám s nulovými hodnotami vypísať na tlačivách platných pre ten rok alebo môžem vypísať súčasné? ďakujem
Údaje za rok 2006 zašleš na tlačivách platných v roku 2006.
sybila3
17.02.10,09:18
V programe mám na r. 2006 nejaké divné, ale našla som r. 2008, vyzerajú tak isto ako z 2006. Tak pošlem tie, aký dátum dám dátum vyplnenia, dnešný alebo nechám prázdne?
Paula
17.02.10,09:21
V programe mám na r. 2006 nejaké divné, ale našla som r. 2008, vyzerajú tak isto ako z 2006. Tak pošlem tie, aký dátum dám dátum vyplnenia, dnešný alebo nechám prázdne?


Urob kópiu vašej kópie, nemusíš dumať nad dátumom. A k Tvojej otázke vyššie, že ktoré tlačivá....hádam by si do "eurových" nevypisovala sumy v Sk.
sybila3
17.02.10,09:24
sumy sú nulové, zamestnancov sme nemali, len to jedna múdra pani pokašlala, aj výkazy ona zasielala, nerobila kopie, tak ja musím dorobiť s nulovými hodnotami a s neviem akým dátumom.