7iro
19.08.07,22:38
Je možné nakúpiť tovar v e-shope v usa a kanade, a potom ho predať u nás? E-shop v usa je určený pre koncových zákazníkov, nie je veľmi velkoobchodný, ale oplatí sa to. Keďže ho kúpim, budem ešte platiť dhp pri preclení? Čo všetko by som mal chcieť od e-shopu - faktúry atď..

ďakujem za postrehy:)
Vladimír Ozimý
20.08.07,04:30
nevidím problém v tom aby ste predávali tovar nakúpený v e-shope s USA...bude to klasicky dovoz to jest vyrúbi sa Vám dph a clo pri dovoze na tovar...potrebujete nákupný doklad to jest faktúru
7iro
20.08.07,06:40
Ešte jednu otázočku - čo všetko musí byř, aby sa papier považoval za fakrúru?

Ďakujem
Kazu
20.08.07,08:43
S e-shopu v USA sme do firmy kupovali prístroj. Po objednaní nám zaslali faktúru, tú sme zaplatili a tovar nám poslali. Prišiel na Colnicu do Bratislavy a tam sme si preň museli ísť. DPH sme platili na pošte. S balíkom nám prišla i koncová faktúra. Neviem, či to platí ešte stále takto. My sme prístroj kupovali pred tromi rokmi.
Vladimír Ozimý
20.08.07,09:30
S e-shopu v USA sme do firmy kupovali prístroj. Po objednaní nám zaslali faktúru, tú sme zaplatili a tovar nám poslali. Prišiel na Colnicu do Bratislavy a tam sme si preň museli ísť. DPH sme platili na pošte. S balíkom nám prišla i koncová faktúra. Neviem, či to platí ešte stále takto. My sme prístroj kupovali pred tromi rokmi.

tam sa nemalo čo zmeniť podľa mňa...
7iro
20.08.07,12:03
Ďakujem,

z e-shopu som si už objednával, ale zaslali mi len potvdrenie, na ktorom nebola uvedená cena tovaru. Mal by som asi žiadať niečo iné?
Vladimír Ozimý
21.08.07,04:14
Ďakujem,

z e-shopu som si už objednával, ale zaslali mi len potvdrenie, na ktorom nebola uvedená cena tovaru. Mal by som asi žiadať niečo iné?

no každopádne potrebujete mať doklad o cene...faktúru pretože na základe toho vám predsa budú vyrúbovať dph a clo...
petovsan
07.09.07,13:55
možno hlúpa otázka, ale ... ak nakupujem z e-shopu registrovaného napr. v usa ako súkromná osoba, taktiež musím u nás zásielku preclievať, alebo je stanovená určitá hranica, nad ktorú sa clo vyrubuje?