tibor35
19.08.07,22:59
kto mi poradi,dal som si rozsirit zostavu pc,a povodne HDD chcem pouzit ako zalozne medium,ktore bude pripajatelne cez USB2.Mam kupene : 3,5"HDD Enclosure (zdroj,USB kablik,stojan). Na novy HDD sa nainstaloval znova Windows XP preniesli sa veci z povodneho HDD a vymontoval sa von , napojil sa cez USB kablik,ale mi ho PC nevie najst-nezobrazi sa:mad: (na povodnom HDD este zostalo vsetko kompletne ako bolo).Za kazdu radu dakujem
tuxik senior
19.08.07,22:13
Tebou popisany rack 3,5hdd enclosure vyraba viac vyrobcov. predpokladam ze ide o USB rack pre IDE disk

problem moze byt kdekolvek.
ako SW tak HW.
mozne SW - ovladac.
mozne HW -
Niektore USB racky vyzaduju disk master, ine slave.
zle zastrceny IDE kabel,
pokazena elektronika na racku
zly USB kabel
zly napajaci zdroj

mozne riesenie a najdenie problemu:
- vyskusat iny disk - pokial bude fugnovat daju vylucit moznosti ako zla elektronika racku, zly kabel USB, zly zdroj
- vyskusat iny USB kabel
- vyskusat prepnut disk z master na slave alebo naopak
- pokial vyzaduje rack ovladac, poobzerat sa po novich ovladacoch na webe vyrobcu
miro_c
20.08.07,07:20
Pozri sa, či v BIOSe vieš povoliť bootovanie z USB. Staršie základné dosky túto voľbu neumožňujú. Ak áno, nastav bootovanie z USB a systém by Ti mal externý disk nájsť. Ak nie, externý disk môžeš použiť fakt len ako úložisko dát.
Newww
20.08.07,18:08
Pozri sa ako je nastaveny HDD, vzadu na disku su piny a na HDD tabulka ako ma byt nastaveny disk. Ten ktory mas v PC musi byt MASTER, a ten ktory je v boxe musi byt ako SLAVE.
tibor35
21.08.07,08:00
Dik za rady
"pre Newww - na DS: nic=SLAVE pin=MASTER,CS: nic ,cap.limit: nic,vsetko je bez pinu"
"pre miro c - v BIOSe je USB controller,aj USB 2.0 Support /Enabled/,Legacy USB Support /Disabled/ myslim si ze je ok ? "
dalej pre vsetkych, matic. doska je K8Upgrade-NF3,socket 754 vid.
http://www.asrock.com/mb/printspec.asp?Model=K8Upgrade-NF3
program mam WINDOWS XP s SP2

musim este vyskusat aj iny disk,alebo ine zar. s USB2,ten HDD vyskusam este u ineho,len to che cas....
tuxik senior
21.08.07,09:43
pokial ti nefunguje ten USB rack len ako daotve uloziste, tj. nenajde ho windows tak s tym nema nic spolocne BIOS, to by nefungovali ziadne USB zariadenia.

nikde v povodnej otazke som nenasiel cast ze chces z toho disku bootovat. typ dosky je tiez nepodstatny.

jumper musi byt nastaveny na poziciu master.
Newww
21.08.07,15:09
Dik za rady
"pre Newww - na DS: nic=SLAVE pin=MASTER,CS: nic ,cap.limit: nic,vsetko je bez pinu"
"pre miro c - v BIOSe je USB controller,aj USB 2.0 Support /Enabled/,Legacy USB Support /Disabled/ myslim si ze je ok ? "
dalej pre vsetkych, matic. doska je K8Upgrade-NF3,socket 754 vid.
http://www.asrock.com/mb/printspec.asp?Model=K8Upgrade-NF3
program mam WINDOWS XP s SP2


No ked je bez pinu treba tam pin dat. Ide o to aby doska vedela ktory disk je hlavny, z ktoreho ma bootovat. Napis presny typ diskov, a ktory je v boxe a ktory v compe.
tibor35
21.08.07,18:43
povodne HDD(ktore bolo doteraz v PC) chcem pouzit ako zalozne medium,ktore bude pripajatelne cez USB2,(teda nebude sucastou PC zostavy budem ho pripajat len nv pripade potreby,ale teraz je tam este vsetko co bolo v PC,teda aj WINDOWS a ostatne veci )
Toto je na tomto HDD: MAXTOR "www.maxtor.com" ,Diamond Max,Plus 8,
ATA/133 HDD 40GB,Code NAR 61HAO (ale na www som tento typ HDD MB nenasiel ).V boxe je karta na IDE /USB. V PC WD 250GB,7220RPM,HDD, 8MB
cache-toto mam len z dodaku.
BranoIT
22.08.07,13:57
Zdravim.

Mozno je v systeme ten disk ale nieje ho vidiet v exploreri.

Niekedy sa to stane pokila sa pripajali USB kluce popr. citacka na pamatove karty.

Zisti sa to velmi rychlo start-nadstavenie -ovladacie panely- nastroje pre spravu- sprava pocitaca - a sprava diskov - tu vidite vsetky disky co su v systeme(aj tie co nevidi prieskumnik) a pokial je tu tak mu staci priradit pismenko a uvidite ho aj v prieskumnikovi, popr. ho dat ako aktivny.

Pokial ho tam nevidite tak je problem s kablom/ diskom/portom - vzdy treba zistit/vylucit kde je problem . Este ma napadlo skusit to pripojit do ineho PC/notebooko a hned bude jasne ci je to v pc alebo v disku.

Toto sa da pouzit aj na USB disky ktore nevidno v prieskumnikovi.
tibor35
23.08.07,17:24
:D heureka!!!!!!!,bolo to len s tym MASTERom,chodi ako hodinky:o