purna
19.08.07,23:59
Dobrý den.Účtujem pre občianske združenie. Prosím Vás je to tak, že:
1. keď nám firma poskytne finančný dar, my ju spropagujeme na našich akciách, môže si tento dar dať do nákladov a my ho musíme zdaniť? Nemáte niekto vzor takejto sponzorskej zmluvy?
2. môžme tých darcov, ktorí si dar do nákladov nedávajú /my ho nezdaňujeme/ uviesť v brožúre, spolu s ostatnými sponzormi? Brožúra bude rozdaná medzi účastníkov akcie.
victoria
20.08.07,06:48
1. Presne tak ako píšeš - firma si poskytnutý dar za proti služby vo forme reklamy môže dať do nákladov ale pre vás je to príjem z reklamy, ktorý musíte zdaniť
2. Pokiaľ sa jedná iba o dar, teda firma zaň nepožaduje žiadne protislužby a teda si ho ani nedáva do nákladov a vy ho nezdaňujete tak by som to v brožúre uviedla spôsobom že finančný dar na vydanie brožúry poskytli .......nenazvala by som ich priamo sponzormi ale uviedla by som tm že sa jednalo o poskytnutie finančného daru na vydanie brožúry
purna
20.08.07,12:00
Ďakujem, bola to moja prvá otázka na porade, tak sa teším, že to funguje.:) Pekný ďeň všetkým poraďákom.
victoria
20.08.07,12:03
:) Rado sa stalo
Ejo
20.05.09,08:44
Može živnostník uzatvoriť zmluvu o reklame /t.j. že na akcii bude robiť reklamu pre iného živnostníka formou letákou, bilbordov../ ak to nemá v živnosti?