danastefan
20.08.07,08:07
Pekný deň,
kedže si nie som istá poprosím ochotných o kontrolu/prípadne opravu zaúčtovania úhrad.
- úhrada DPH správcovi z pokladne 343/211
- preúčtovanie DPH NO zo živnosti/ukončenie živnosti/ na úhradu DP s.r.o. 343/378 INT dokladom ,čo stým ešte dalej?
-úhrada INT dane z príjmu PO z pokladne 341/211
-a ešte mimo témy úhrada odvodov zamestnávateľa za seba aj za zamestnanca 336/221.Je v tom asi chaos,DAKUJEM
ondrejvla
20.08.07,17:27
Pekný deň,
kedže si nie som istá poprosím ochotných o kontrolu/prípadne opravu zaúčtovania úhrad.
- úhrada DPH správcovi z pokladne 343/211
- preúčtovanie DPH NO zo živnosti/ukončenie živnosti/ na úhradu DP s.r.o. 343/378 INT dokladom ,čo stým ešte dalej?
-úhrada INT dane z príjmu PO z pokladne 341/211
-a ešte mimo témy úhrada odvodov zamestnávateľa za seba aj za zamestnanca 336/221.Je v tom asi chaos,DAKUJEM

- úhrada DPH daň.povinnosť - áno 343/A/ 211/A,
- preúčtovanie DPH - NO na úhradu DPH tejto otázke nerozumiem, prečo na úhradu DP DPH, a je účtované ako odpočet...vysvetli bližšie,
- áno, ale odporúčam pri účtoch skupiny 34 - používať analytiku,
- odovdy za zamestnávateľa a za zamestnanca musíš najskôr zaúčtovať v mzdovom doklade, kde si zaúčtuješ predpis dane a zároveň nákladovú položku odvody za zamestnávateľa, taktiež pri účtoch 336 používaj analytiku, lebo potom budeš mať skutočne v tom chaos.
Johanka
20.08.07,17:31
- preúčtovanie DPH NO zo živnosti/ukončenie živnosti/ na úhradu DP s.r.o. 343/378 INT dokladom ,čo stým ešte dalej?

... takéto niečo neexistuje, ide o dva daňové subjekty s dvoma IČ DPH , nie je možné preúčtovanie medzi nimi .
cloe
20.08.07,17:34
... takéto niečo neexistuje, ide o dva daňové subjekty s dvoma IČ DPH , nie je možné preúčtovanie medzi nimi .

Tiež ma prekvapilo, že by bolo také niečo možné.
Zoltán Kovács
20.08.07,17:36
- preúčtovanie DPH NO zo živnosti/ukončenie živnosti/ na úhradu DP s.r.o. 343/378 INT dokladom ,čo stým ešte dalej?



... takéto niečo neexistuje, ide o dva daňové subjekty s dvoma IČ DPH , nie je možné preúčtovanie medzi nimi .

Mne to 2x daňový úrad akceptoval. Jednalo sa o 2 daňové subjekty (szčo) v rámci rodiny. Správkyňa sama navrhla napísať žiadosť o presun preplatku jedného subjektu na úhradu nedoplatku druhého.
Johanka
20.08.07,17:41
:eek: akože jedna duša jedno telo :D ??? Na to musí byť nejaký §§, však to nemôžu započítavať od buka do buka....
.. ale zápočet dane s právnickou osobou ???
Zoltán Kovács
20.08.07,17:45
:eek: akože jedna duša jedno telo :D ??? Na to musí byť nejaký §§, však to nemôžu započítavať od buka do buka....
.. ale zápočet dane s právnickou osobou ???

V mojom prípade to boli fyz.osoby a nie kombinácia FO a PO. Bola to klasická žiadosť o preúčtovanie preplatku
danastefan
22.08.07,04:35
- úhrada DPH daň.povinnosť - áno 343/A/ 211/A,
- preúčtovanie DPH - NO na úhradu DPH tejto otázke nerozumiem, prečo na úhradu DP DPH, a je účtované ako odpočet...vysvetli bližšie,
- áno, ale odporúčam pri účtoch skupiny 34 - používať analytiku,
- odovdy za zamestnávateľa a za zamestnanca musíš najskôr zaúčtovať v mzdovom doklade, kde si zaúčtuješ predpis dane a zároveň nákladovú položku odvody za zamestnávateľa, taktiež pri účtoch 336 používaj analytiku, lebo potom budeš mať skutočne v tom chaos.


Na DU mi to preúčtovanie urobili.XX mal živnosť ,ktorú pozastavil mal tam NO a on je jediný majiteľ s.r.o. kde bola DP.Kedže na živnosť už žiadna DP nevznikne tak mu to na DÚ preúčtovali,chceli len pripojiť žiadosť o preúčtovanie.Či to bolo správne neviem,ale zaslali aj oficiálne rozhodnutie o preúčtovaní,ide mi o to akoto zaúčtovať,na aké účty 343/378 INT dokladom ,čo stým ešte dalej?
Dík
liba2
22.08.07,05:03
Na DU mi to preúčtovanie urobili.XX mal živnosť ,ktorú pozastavil mal tam NO a on je jediný majiteľ s.r.o. kde bola DP.Kedže na živnosť už žiadna DP nevznikne tak mu to na DÚ preúčtovali,chceli len pripojiť žiadosť o preúčtovanie.Či to bolo správne neviem,ale zaslali aj oficiálne rozhodnutie o preúčtovaní,ide mi o to akoto zaúčtovať,na aké účty 343/378 INT dokladom ,čo stým ešte dalej?
Dík
Napriek tomu, že DU akceptoval preúčtovanie preplatku dane u szčo na úhradu dane s.r.o., v s.r.o. je to teda záväzok voči konateľovi, lebo sú to jeho peniaze (ako szčo). Preto rozhodnutie DU treba zaúčtovať: 343/365 a sumu mu vyplatiť: 365/211,221.
danastefan
22.08.07,05:07
Dakujem,prajem pekný deň.