janka krasna
20.08.07,10:08
potrebujem pravne uctovne usmernenie, ktore sa tyka tovaru patriaceho odberatelovi a ulozeneho v nasom skladovacom priestore? musi sa takyto tovar viest na toho konkretneho odberatela? dakujeme
Gabi03
20.08.07,08:11
Vy účtujete len o tom, čo je vaše. Prípadne komisný sklad, ale to asi nie je ten prípad.
Maximálne môžete účtovať tak o prenájme priestorov poskytnutých odberateľovi na uskladnenie jeho majetku - zásob.
kalkulka
20.08.07,08:50
Minimálne by ste takýto tovar mali mať vedený na podsúvahe.
cloe
20.08.07,09:01
Určite musíte mať Zmluvu o prenájme skladovacích priestorov so všetkými potrebnými náležitosťami. Skladovú evidenciu by si mal viesť odberateľ ale ako spomína kalkulka, mali by ste to mať zachytené na podsúvahovom účte, napr. pre prípad pooistnej udalosti, aby ste mohli preukázať, čo bolo skutočne v sklade.
janka krasna
22.08.07,05:03
dakujem velmi pekne vsetkym, ktori mi odpovedali a mohli by ste mi prosim este upresnit zákon, kde by som nasla presne ako viest podsuvahove ucty, ci konkretne podla jednotlivych odberatelov? papa pekny dnicek:)
Alena Šimová
14.09.07,10:35
je to v postupoch účtovania pre podvojné účtovníctvo, bližšie rozpisuje v Podvojnom účtovníctve Ing. Cenigová.