Zuzinka21
20.08.07,11:52
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať aký máte názor pri rozhodovaní sa o novostavbe alebo nadstavbe. Budúci svokrovci majú asi 40 ročný rodinný dom, ale taktiež pozemok, na ktorý by sa vošiel ďalší rodinný dom menších rozmerov (čo znamená na prízemí by bola kuchyňa, obývačka, chodba, WC a hore podkrovie s 3-4 izbami a kúpeľňa), nepodpivničený. Pozemok by sme mali zadarmo. Chcem sa opýtať aký by tam bol finančný rozdiel medzi novostavbou a nadstavbou? A ako to je s napájaním kúrenia, keďže dnešné radiátory sú úplne iných rozmerov ako tie pred 40 rokmi. Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď.
Braňo
20.08.07,10:12
Podstatné pri rozhodovaní skôr bude, či preferuješ spolužitie s budúcimi svokrovcami.
janaGT
20.08.07,10:19
Zuzinka, nové je nové a bývať sami je bývať sami.
Takže radím radšej mať nové a svoje.
Vlastná skúsenosť.
katkast
20.08.07,11:10
ja byvam u svokrovcov v nadstavbe a nie je to žiadna výhra,čo sa týka kúrenia my máme spoločné a je to zlé pretože oni majú dole všetko staré -hrubé rúrky a nám to nevytlačí teplo dohora takže v zime mrzneme.ďalej oni sú dvaja a my štyria takže my platíme z inkasa väčšiu časť ale nikdy sa to nedá spravodlivo vyrátať.z vlastnej skúsenosti ti radím keď nadstavbu tak z vlastným kúrením ,elektrinou a vodou /so svojim inkasom/
Zuzinka21
20.08.07,11:42
ano, to uz sme sa rozpravali, ze ked tak urcite vlastne kurenie, elektrina, voda aj samostatny vchod. no ale to vsetko treba aj do noveho domu, zas na druhej strane netreba kopat zaklady a pod. len ja sa snazim pozerat aj do buducna, dakujem velmi pekne za reakcie a cakam dalsie
Gabi03
20.08.07,11:46
Aj dom má nejakú životnosť. Ty vieš najlepšie, v akom stave je dom tvojich svokrovcov. Do štyridsať ročného domu budete musieť skôr či neskôr ZAČAŤ vrážať peniaze a nepredpokladám, že s tým do konca života niekedy prestanete.

Ja som za nový, aj keď je to teraz finančne náročnejšie, z dlhodobého hľadiska je to lepšie. Okrem toho nový dom si vyberieš aký chceš, k tomu starému sa ty budeš musieť prispôsobiť.

Aj keď máte málinko možností stavať, stavajte. :o
jajko50
20.08.07,11:54
Ak by bola svokra aj zo zlata a svokor svätožiara sama, tak nie, ani náhodou.
Je to aj technicky obtiažnejšie nadstavovať a popritom zrenovovať stávajúce rozvody, aby to nerobilo galibu a potom jasné aj to spolužitie---dnes možno fajn a "zajtra možno nanič"---nespoliehal by som sa na to.

Takže---SVOJE a na SVOJOM pozemku----prajem chuť do stavania.
dad111
20.08.07,12:05
Ak mozem poradit, postavte novy. Drahsie to velmi nemusi byt. Odstranit staru strecu, prepocitat statiku a prisposobovat sa spodku nie je zadarmo. Co ked z akychkolvek dovodv spodok zmeni majitela? Aj ked su svokrovci este mladi, vecne tu nebudu, co potom? Prenajimat spodok? Pre seba to potrebovat nebudete. Ak budu tazkosti lahko to predate len ak to bude samostatne. Nerovnaky vek oboch casti bude len problem. A tak by sa dalo pokracovat. Je len malo veci, ktore by Ta mali presvedcit o vyhodnosti nadstavovania.
kathy_smal
20.08.07,13:13
Tiez som mala podobny problem. Nakoniec sme sa rozhodli pre nadstavbu pretoze zahrada je taka akurat a postavenim domu by uz nebola ziadna. Stavba ma zatial len caka takze neviem povedat ake to bude byvat so svokrovcami.
Monika Kováčová
20.08.07,14:22
z právneho hľadiska: Komu patrí nehnuteľnosť? Svokrovcom? Vám? Zhodnotíte majetok svoj, alebo cudzí? Ak cudzí, čo bude po smrti svokrovcov? Majú aj iné deti? Budú mať nárok na majetok, ktorý ste vytvorili vy? atď. atď. atď.
duves
20.08.07,17:58
Prave predchadzajuci prispevok je asi najdolezitejsi, nakolko vznika problem, ze nadstavbou investor nemusi nic vlastnit. To si treba ujasnit. A nedat na ustne dohody.
klarissa
21.08.07,04:18
My sme tak stavali pred dvomi rokmi a tak isto sme sa rozhodovali či nad svokrovcov alebo vedľa nich a zvíťazilo vedľa nich. Máme svoje a je tak najlepšie.:)
borob
21.08.07,04:19
Chod do svojho NENADSTAVUJ!!! Lepšia vlastna chatrč ako cudzí palác.Na stare kolena ludom začina vadiť uplne všetko. Aj vy aj oni budu mať pokoj.
Boro
muri
21.08.07,06:25
Aj syn s nevestou budu nadstavovat na nasom dome. Je to dost komplikovane, pretoze z celeho terajsieho domu zostanu len mury. Musime urobit aj strop a spevnit zaklady.Budu mat vlastne kurenie, vchod a podobne, cize bude to samostatna bytova jednotka A ako to bude potom, to nevie nikto. Ako sa budu znasat svokry z nevestou, to ukaze len cas. Ak je moznost a financie, ja by som postavil novy dom
Zuzinka21
21.08.07,06:57
Dakujem vsetkym za prispevky, ja som tiez toho nazoru ze radsej postavit novy dom, ale bohuzial o tom nerozhodujem sama. klarissa ak sa mozem opytat mali ste nejaky cenovy rozpocet na jedno aj druhe? ak to nie je tajomstvo napisala by si mi tie ceny prosim? dakujem velmi pekne. Svokrovci totiz chcu zrenovovat ten svoj dom - zateplit, vymenit okna, novu strechu (ktora by bola mozno aj nasa by zaplatili oni). tesim sa na dalsie nazory.
nent
21.08.07,07:24
Ak nadstavba tak aj vlastné napojenie na inžinierske siete (voda, plyn, al.prípojka) a vytvorenie samostatnej bytovej jednotky. Ide o to , že je to starší dom a z toho vyplýva prerobenie pôvodného napojenie domu na in. siete podľa dnešných noriem. Vodomer do šachty, plyn a el. rozvádzač pred dom atď. Ja som to robil a už by som sa rozhodol len pre nové . To prerábanie ma stálo viac času a peňazí ako 2x nové......
klarissa
21.08.07,08:49
Určite sme mali rozpočet viacmenej to mal manžel v rukách, pozemok sme mali zadarmo, stavali sme svojpomocne, malý dom,prízemie kuchyňa,obývačka,garáž je súčasťou domu, podkrovie 2 detské izby, spálňa,malá izbička,kúpeľňa a záchod a to celé asi 1,900.000 Sk.
Síce ešte nemáme fasádu ale časom dorobíme:)
klarissa
21.08.07,08:53
opravujem, ale nedočítala som si to, po zvážení, že nové bude nové a ako
v predchádzajúcom príspevku sme nadstavbu zavrhli takže po zvážení sme ani rozpočet nerobili, lebo logicky sme to uzavreli tak, že nás by to vyšlo viac, a fakt neľutujem, stavaj nové !!!!
Gabi03
21.08.07,08:58
Určite sme mali rozpočet viacmenej to mal manžel v rukách, pozemok sme mali zadarmo, stavali sme svojpomocne, malý dom,prízemie kuchyňa,obývačka,garáž je súčasťou domu, podkrovie 2 detské izby, spálňa,malá izbička,kúpeľňa a záchod a to celé asi 1,900.000 Sk.
Síce ešte nemáme fasádu ale časom dorobíme:)

Tá cena je aj so zariadením, však?
klarissa
21.08.07,09:03
Hej, súhlasím !!!!
borob
21.08.07,09:08
Počitaj aj s tym že mladšia už nebudeš a tie schody na stare kolena budustale vyššie a vyššie.
vieroslava
21.08.07,12:01
Určite radšej stavajte vlastnú samostatnú stavbu. S nadstavbami je problém aj pri zápise do katastra.
Kuzelnicka
21.08.07,12:41
Vela zavisi aj od toho ci ste vlastnikom stareho domu, ak nie je mozne to na vas prepisat a rodicov dat na dozivotne pravo? A co surodenci, treba ich vyplatit?
Tiez nie je vyhra mat v jednom dvore dva domy, co v pripade ked rodicia pomru, kto zdedi ich dom?
Zuzinka21
22.08.07,06:45
kathy_smal a mali ste urobeny nejaky rozpocet na jedno aj druhe?ak to nie je tajomstvo mozes mi prosim odpisat?dakujem velmi pekne
učtovníčka
22.08.07,07:28
Ďalším problémom by mohlo byť v prípade že im dáš doživotné bývanie tak Ti banka nedá úver, lebo nehnuteľnosť musí byť bez bremena aby ju akceptovali.
So schodami je to tiež na uváženie do budúcnosti, pokiaľ by sa Vám nepodarilo časom obývať aj spodnú časť domu...
Čo ak tam bude bývať niekto iný bude to ako v paneláku-prispôsobovanie sa,
no ale to už za tie roky spolubývania budete mať natrénované a nervy obalené niečím nepreniknuteľným.
kathy_smal
22.08.07,07:36
kathy_smal a mali ste urobeny nejaky rozpocet na jedno aj druhe?ak to nie je tajomstvo mozes mi prosim odpisat?dakujem velmi pekne

Rzopocet mame spraveny len na nadstavbu a to na hrubu stavbu cca 1.300.000 Sk, uplne dokoncenie asi 2 mil. Cena je vysoka preto ze si budume samostany vchod, teda treba burat, salovat, schody, atd.
Na samostatny dom sme nerobilli rozpocet ale tak predpokladam zeby to vyslo tiez priblizne tolko co nadstavba, mozno o malinko viac.
Gabi03
22.08.07,07:59
mimotemy
Zuzinka21 skús spraviť anketu, a daj hlasovať, či stavať nadstavbu alebo nový dom. :rolleyes: Myslím, že aj táto anketa bude mať akú-takú vypovedaciu schopnosť.
wagner
22.08.07,19:43
Ja Ti navrhujem stavať nový dom. Tiež mám s tým vlastnú skúsenosť a nedoporučujem investovať do žiadnej prestavby, nadstavby ani prístavby. Postav si sama, máš svoje a na nikom nie si závislá.
Zuzinka21
23.08.07,04:46
Ahoj Jani, dakujem ti velmi pekne za info, odpisem ti sukromnu spravu, ale este nie som clenom porady 5 dni a toto je prave 5. prispevok do porady a to je tiez podmienka na napisanie privatnej spravy, takze potom sa ozvem, dik este raz
a dakujem vsetkym ostatnym za nazory, cakam dalsie:)
janaGT
23.08.07,06:13
Ahoj Jani, dakujem ti velmi pekne za info, odpisem ti sukromnu spravu, ale este nie som clenom porady 5 dni a toto je prave 5. prispevok do porady a to je tiez podmienka na napisanie privatnej spravy, takze potom sa ozvem, dik este raz
a dakujem vsetkym ostatnym za nazory, cakam dalsie:)

OK, budem čakať.
AndrejG
26.08.07,12:27
Ani jedno ani druhe! Stari a mladi nemaju byvat spolu. Ani vedla by som nestaval, lebo stale je to ich pozemok, nemozes tam urobit 2 metrovy plot a ked urobis, budu dalsie problemy. Ver mi, ze budete stastnejsi v 20m2 garzonke "daleko" od rodicov ako v 400m2 vile na ich pozemku, alebo v nadstavbe.
AndrejG
26.08.07,12:30
Znami kedysi predali byt a nastahovali sa k rodicom, urobili samostatne podkrovie, krasne ho zrekonstruovali a teraz po par rokoch placu. To ake im babka robi zo zivota peklo, to si nevies ani predstavit, ani predat to nemozu, lebo ona nechce, ani keby jej kupili vlastny byt. Teraz si hovoria ako krasne im bolo v byte a od rana do noci su mimo domu(praca, atd), len aby tam nemuseli chodit. Pouc sa z toho!
bulnova
27.08.07,06:27
Pri svokrovcoch som odmietla stavať dom, lebo by som nezvládla ten nápor. Vždy by sme boli len ich nevďačné deti a jedným slovom služobníctvo bez akejkoľvek slobody. Zažili sme to na vlastnej koži -a stačilo. Na druhej strane manželova sesternica postavila dom hneď na rodičovskom dvore. Právne vysporiadala vstup a časť pozemku. Upozornila rodičov, že pri vstupe do ich domu (aj keď dvere nie sú zamknuté) sa zvoní - a fungovalo to. Nedávno (36 r.)zomrela a ostal tam bývať manžel a dve deti. Dobré spolunažívanie ostalo.
Nechcem nikomu krivdiť, ale o takých prípadoch počuť len málo. V každom prípade spoznaj poriadne povahu svojich budúcich "rodičov" a potom rozhodní.
AndrejG
27.08.07,22:02
V každom prípade spoznaj poriadne povahu svojich budúcich "rodičov" a potom rozhodní.

Problem je, ze clovek zisti skutocnu povahu, az ked bude vedla nich byvat. Potom uz moze byt neskoro.
irma1
28.08.07,06:27
Problem je, ze clovek zisti skutocnu povahu, az ked bude vedla nich byvat. Potom uz moze byt neskoro.

Presne tak. Na návšteve (aj keby bola každý deň) nezistíš nič.
hetty
28.08.07,06:53
Rozhodne samostatne. Neurob chybu ako my.
elllla
17.07.08,19:00
Mna by zaujimalo, ako sa nakoniec autorka temy rozhodla...
my stojime asi pred podobnym rozhodnutim...
ako uz bolo napisane - o tom nerozhoduje clovek sam...
manzel chce podkrovie, ja vlastny aj keby len bungalov (neviem, ci by nam povolili susedia vyssiu stavbu, ak by sme sa rozhodli stavat vlastne v zahrade...)
nastastie nas nesuri cas (zatial)....
ellla
Zuzinka21
18.07.08,07:04
ahoj ella, nakoniec sme sa rozhodli postavit si vedla svoj domcek! Ja som bola vzdy presvedcena ze svoje je svoje, a potom hovorili pre to aj veci ako napr. ze ak by sme nadstavovali na starom dome by trebalo urobit deku, trebalo by dat urobit projekt na stary dom lebo ten povodny uz ani nebolo vidno na tom papieri, dalej napojenie kurenia dnes su uz uplne ine radiatory a pod. Takze takto a som 100% presvedcna ze je to ovela lepsie riesenie ako nadstavba. tak budem drzat palce.
chandler
18.07.08,07:12
ahoj ella, nakoniec sme sa rozhodli postavit si vedla svoj domcek! Ja som bola vzdy presvedcena ze svoje je svoje, a potom hovorili pre to aj veci ako napr. ze ak by sme nadstavovali na starom dome by trebalo urobit deku, trebalo by dat urobit projekt na stary dom lebo ten povodny uz ani nebolo vidno na tom papieri, dalej napojenie kurenia dnes su uz uplne ine radiatory a pod. Takze takto a som 100% presvedcna ze je to ovela lepsie riesenie ako nadstavba. tak budem drzat palce.

ja to podla mna lepsie a lacnejsie riesenie, navyse zaplatis len pripojky a zaklady (mozno ani to nie lebo tie na starom dome by ste mozno museli podchytavat), rodicom nerozbijes dom, mate dva domy a jeden sa da pripadne predat. a navyse mas novy dom, nadstavbou by ste mali ten stary len nadstaveny :)
elllla
18.07.08,08:10
super, cakala som takuto odpoved, takze uz len musim nejako presvedcit manzelika (vcera som mu dala citat tuto diskusiu...)
ja som tiez nazoru ze svoje je svoje... manzelik ma obavy, ako by sme cez ich dvor chodili do nasho domu, ked by sme boli napr pohadani (nikdy nevies, ako to uz bolo napisane)..
chandler
18.07.08,08:20
do podkrovia by ste tiez museli chodit cez ich dvor, nie?
EvaB
19.07.08,19:43
Nedá mi nereagovať na túto debatu. Je mi jasné, že kúpiť dnes pozemok je pre mladú rodinu trochu problém. Ako som pochopila z otázky, ide o stavbu nového domu na pozemku rodičovského domu v záhrade. Predpokladám, že tieto dva domy budú mať spoločný vstup. Podobný návrh som dostala pred rokmi od svokrovcov, odmietli sme a o tom, že sme sa rozhodli dobre nás utvrdzuje aj prípad z okolia. Poukážem na niektoré problémy, ktorých spoločným menovateľom je spoločný vchod z ulice. Ak máte možnosť samostatného vchodu z druhej strany, je to v poriadku a ďalej nečítaj.
1.Stavbou nového domu zostala pre oba domy len minimálna záhrada, čo ovplyvňuje hodnotu oboch domov i možnosť vybudovať si niečo solídne pre oddych
2. Hodnota nového domu môže byť negatívne ovplyvnená v budúcnosti pri prípadnom predaji (môže sa stať-práca v inom meste, rozvod)) tým, že máte spoločný vchod. Kto a za čo by to kúpil?
3.Pokiaľ žijú rodičia, je všetko v poriadku, nanajvýš budete mať problémy kde, kto a ako parkovať autá, zasahovanie do výchovy detí, budete neustále "pod dozorom" a bez súkromia
4. Ak rodičov nebude, a nikto zo súrodencov starý dom nebude chcieť, budete sa musieť nejako vysporiadať. Kúpiš aj starý dom? Alebo ho budete musieť predať a dostaneš tam cudzích ľudí, s ktorými, i keď to budeš mať papierovo vysporiadané, môžeš čakať problémy.
V takomto prípade je môj názor: nestavaj u rodičov, nerob nadstavbu, radšej nový niekde inde, ak sa dá. Ste mladí, splatíte to!
zuzik29
21.07.08,06:18
ani keby to bola 2x tak lacnejsie, tak by som u svokry, ani rodicov nenadstavovala, nestavala. Mame sa radi, ale risk je prilis vysoky.
chandler
21.07.08,07:38
ani keby to bola 2x tak lacnejsie, tak by som u svokry, ani rodicov nenadstavovala, nestavala. Mame sa radi, ale risk je prilis vysoky.

co ja viem... podla mna je to stale lepsie ako zaplatit strasne peniaze za predrazeny stary panelak....
ale ak si clovek moze dovolit samostatny dom tak je to samozrejme lepsie... ale ak si nemoze :confused:
LATRYNA
23.07.08,11:30
Osobne doporučujem nadstavbu a pod podlahu umiestniť podlahové kúrenie, čo je dnes neoceniteľnou záležitosťou. Toto výjde lacnejšie ako stavať celý dom, spolu s inž. sieťami.
focus3ccd
23.07.08,17:18
Zapojim sa aj ja velmi rad do diskusie, lebo som prave v podobnej situacii.
Ked ti mozem poradit, nasetri peniaze a postav uplne daleko od svokrovcov.

Ak sa rozhodnes predsi s nimi (financie), ako ja, tak nestavaj na tom istom pozemku novy dom, lebo svokra pride aj do podkrovia, aj 10 metrov vedla do noveho domu. Radsej by som nadstavil ako ja. Urezat vrch a urobit kompletnu novu bytovu jednotku. A nerobit zdvojene siete, to je najvacsia blbost. Preco dvakrat platit pausal.... A zbytocne prachy za pripojky. Ja som si v prvom rade vysporiadal majetok. Nech je to vase. Potom si daj navrhnut na vsetko podruzne merania, co v dnesnej dobe nie je ziadny problem. Ani co sa tyka vody, ani elektriny, ani plynu, ani meracov tepla...
Samozrejme vytvor si samostatnu bytovu jednotku a ak sa da s vlastnym vchodom. A nebudes mat problem.

A da sa kombinovat aj stare radiatory s podlahovkou, len do toho treba zainvestovat... A nebrat najlacnejsie co je na trhu.....
Alebo svoj kotlik pre podkrovie, aky problem?
AndrejG
23.07.08,19:19
co ja viem... podla mna je to stale lepsie ako zaplatit strasne peniaze za predrazeny stary panelak....
ale ak si clovek moze dovolit samostatny dom tak je to samozrejme lepsie... ale ak si nemoze :confused:

Ked si clovek moze dovolit nadstavbu, ma aj na samostatny byt. Navyse, kvalita zivota v tom panelaku bude na mile vzdialena kvalite zivota s rodicmi. Kto nezazil, nepochopi. Radsej 2 izbovy byt a sam ako 3 izbovy takymto stylom.
focus3ccd
24.07.08,03:16
ani keby to bola 2x tak lacnejsie, tak by som u svokry, ani rodicov nenadstavovala, nestavala. Mame sa radi, ale risk je prilis vysoky.
Ti si asi milionarka.
Ja robim len podkrovie a uz som do toho dal 2 melouny. A to nahanam dost velke zlavy. A teraz este idu steklive polozky, kurenie, kotol, podlahovka, krb, podlahy atd.

Kolko potm musi stat novostavba...... Zo vsetkymi sietami, zakladom a pripadne pivnicou, ktora sa skutocne hodi..
focus3ccd
24.07.08,03:27
Ked si clovek moze dovolit nadstavbu, ma aj na samostatny byt. Navyse, kvalita zivota v tom panelaku bude na mile vzdialena kvalite zivota s rodicmi. Kto nezazil, nepochopi. Radsej 2 izbovy byt a sam ako 3 izbovy takymto stylom.

A zase, kto nezazil kvalitne susedovske vztahy v panelaku, tak nepochopi. Mojmu krstnemu ocovi hrali do rana pod nim "diskoteky", takmer pravidele. Ked sa stazoval na policii, tak zistil, ze policajti s tym jeho susedom velky kamarati, nepochodil, a este sa mu vyhrazali, ze ho zabiju.
U nas, ked som byval v panelaku, podobne, samy fetaci, hudba do rana, a kazdy vikend policajti. Mam aj svoje zazitky, ked som bol maly a na to uz radsej ani nechcem spominat.
No dakujem.

Radsej svokrovcov, ked som na sluzobke, alebo s manzelkou niekde na sam, tak sa o maleho postaraju. V tejto hektickej dobe sa mu ani nemozem naplno venovat. To jednoducho nejde. A tito starsi ludia maju svoje muchy, ale maju aj kopec skusenosti s vychovou, vsak vychovali nas nie? A ked bude syn vacsi, tak sa bude hrat na dvore a nie fajcit a fetovat, ako to vidim na sidliskach.
Aspon ciastocne sa tomu da predist....

Ale kazdy podla vlastneho uvazenia.
vladka76
28.07.08,20:16
ak môžem poradiť, určite stavať nový dom. Tiež som si naivne myslela, že to bude niečo úžasné, bývať so svokrovcami a vyzeralo to fakt ružovo ale možno prvé dva roky. Zatiaľ sme si postupne prerobili hornú časť domu, vrážali svoje korunky, majetkovo to vysporiadané nebolo ani nie je(ani nebude) a teraz tú prerobenú vrchnú časť domu po ôsmych rokoch opúšťame a ružový pohľad na svet sčernel. Všetky naše investície tam zostali a nikto nám ich nevráti.Dom nie je náš a teraz sme kúpili byt na ktorý sme sa upísali na 30 rokov. Aj to je jeden z dôvodov, prečo radšej stavať a hlavne SAMI!!!
Veľa šťastia!
AndrejG
28.07.08,20:51
Ti si asi milionarka.
Ja robim len podkrovie a uz som do toho dal 2 melouny. A to nahanam dost velke zlavy. A teraz este idu steklive polozky, kurenie, kotol, podlahovka, krb, podlahy atd.

Kolko potm musi stat novostavba...... Zo vsetkymi sietami, zakladom a pripadne pivnicou, ktora sa skutocne hodi..

No to mi ani nehovor, ja som prekrocil uz svoj naivny plan tak, ze na to nechcem ani mysliet. :(

Ale zasa pri novostave mas to iste co si robil + zakladovu dosku, ked robis bungalow. Co sa tyka pozemku, pokial to nieje BA a okolie, ceny su celkom v pohode.

Samozrejme zavisi to aj od rodinnej situacie, dufam, ze nemas 4 surodencov, ktori su budu potom narokovat na dom pod vami.
zuzik29
29.07.08,06:46
zaklad nas stal 127000,- potom nas to bude stat priblizne, ako aj nadstavba na starom dome.
Milionarka nie som , ale chcela som povedat ze ak by som si mala nadstavovat tak to radsej zostanem v nasom starom domceku, ktory nam je uz tesny.
My mame dve male deti, a vychovu zvladame uplne sami, hoci je fajn
ked nam raz za cas rodicia povaruju.
Ale o vsetkom si rozhodujem sami, zodpovedam sa za svoje rozhodnutia sebe, o tom ako deti vychovat, co ich ucit,...
Ani tie tvoje sa nebudu hrat na dvore do neviemkedy, tiez vyjdu na ulicu a potom dalej, a tvoji rodicia s nimi nepojdu za rucicku.

pivnicu mozno treba tebe, nam nie. Sama som zvedava kolko nas to vlastne bude stat...
focus3ccd
31.07.08,15:43
A zase, kto nezazil kvalitne susedovske vztahy v panelaku, tak nepochopi. Mojmu krstnemu ocovi hrali do rana pod nim "diskoteky", takmer pravidele. Ked sa stazoval na policii, tak zistil, ze policajti s tym jeho susedom velky kamarati, nepochodil, a este sa mu vyhrazali, ze ho zabiju.
U nas, ked som byval v panelaku, podobne, samy fetaci, hudba do rana, a kazdy vikend policajti. Mam aj svoje zazitky, ked som bol maly a na to uz radsej ani nechcem spominat.
No dakujem.

Radsej svokrovcov, ked som na sluzobke, alebo s manzelkou niekde na sam, tak sa o maleho postaraju. V tejto hektickej dobe sa mu ani nemozem naplno venovat. To jednoducho nejde. A tito starsi ludia maju svoje muchy, ale maju aj kopec skusenosti s vychovou, vsak vychovali nas nie? A ked bude syn vacsi, tak sa bude hrat na dvore a nie fajcit a fetovat, ako to vidim na sidliskach.
Aspon ciastocne sa tomu da predist....

Ale kazdy podla vlastneho uvazenia.

Narokovat si na nic nebudu. Vsak som niekde na zaciatku napisal, ze si to treba najskor vysporiadat. Zatial sme to v rychlosti vsetko napisali na manzelku, lebo sme vtedy neboli zobraty.
Ale cely dom aj s pozemkom je napisany na nu.

Ved to je najúpodstatnejsie. Bez toho by som do toho nedal ani korunu.
:)