eco 1
20.08.07,12:30
Dobrý deň,pomože mi niekto porovnať výšku odmeny, ako zamestnanec mám mesačne v hrubom 40 tis., keby som tu istú sumu fakturoval ako szčo, bolo by to pre mna výhodnejšie? ďakujem
Zoltán Kovács
20.08.07,10:32
Dobrý deň,pomože mi niekto porovnať výšku odmeny, ako zamestnanec mám mesačne v hrubom 40 tis., keby som tu istú sumu fakturoval ako szčo, bolo by to pre mna výhodnejšie? ďakujem

V prvom roku podnikania určite, lebo by ti odpadla povinnosť platiť odvody do sociálnej poisťovne. V ďalších rokoch už viac menej nie, lebo ako szčo by si musel sám platiť všetky odvody do ZP a SP.
Zita4
20.08.07,10:42
Dobrý deň,pomože mi niekto porovnať výšku odmeny, ako zamestnanec mám mesačne v hrubom 40 tis., keby som tu istú sumu fakturoval ako szčo, bolo by to pre mna výhodnejšie? ďakujem
Zober si na svojej výplatnej páske cenu práce (to je hrubá mzda plus odvody zamestnávateľa) - to by si si mal fakturovať mesačne a pritom by si nemal nárok na stravné od zamestnávateľa, prípadné odmeny vyplácané zamestnancom, platenú dovolenku a ostatné platené voľná v zmysle ZP. Treba si to dobre rozmyslieť.