evitad
20.08.07,16:15
včera som si v Baumaxe kúpila 50 cm oleander. Mozem ho uz ostrihat teraz na jesen a ako sa maju strihat?
Dakujeeeeeeeeeeem
LATRYNA
11.09.07,08:18
Ak má oleander vytvorenú korunku a už kvitol, nestrihať, ak je to nutné, tak na jar. Prezimovať nesmie v byte s ústr. kúrením ale v chlade najviac do -5 stupňov. Presádzať raz za dva-tri roky tak, že sa vyberie z nádoby, odstráni sa cca jedna tretina spodných koreňov aj so zeminou, do pôvodnej nádoby sa dá nová zemina a oleander sa vráti nazad. Odkvitnuté časti neodstraňovať, lebo sa tu vytvárajú nové kvety. Rozmnožuje sa zdrevnatelými odrezkami alebo semenom, ktoré sa vytvorí v takých dlhých šúlkoch (ako fazuľa). Semienka vyzerajú ako semená púpavy, sú však hrubšie. V lete ho dať na priame slnko a zalievať vlažnou - viec teplejšou vodou. Cez veľké horúčavy ho treba rosiť a zalievať aj dva krát denne - podľa potreby.
renataj
11.09.07,11:37
Musím trošku oponovať.Já mám tiež oleander a vysoký je už skoro 2m a krásne kvitne.Nakoľko ho nemám v zime kde dať,bola som nútená nechať ho prezimovať v byte s ústredným kúrením.Na moje prekvapenie je v poriadku už tretí rok.Navyše,cez zimu sa vytvárajú na ňom nové výhonky,tak že je veľmi krásny.
Mária27
11.09.07,18:16
renataj,
robila som to tak isto a darilo sa mu tiež. Až túto zimu uschol a opadal, tak som ho zostrihala. Kvitnúť začal až koncom augusta.
renataj
16.09.07,16:44
Ak si z neho odrežete pár výhonkou /2-3/lístky,namočíte do prípravku na rýchle zakorenenie a potom zasadíte,dá sa týmto spôsobom rozmnožovať,pre prípad,keby sa v zime v byte zničil