mackova
20.08.07,17:14
čaute, chcela bz som sa spýtať, ako je to s odovzdaním účtovnej závierky na registrovaný súd, čo tam treba? je potrebné dať aj poznámky?
Jana Acsová
20.08.07,15:26
Áno aj poznámky.

Dajte si vyhľadať. Je to už rozsiahlo riešené a vyriešené.

zverejňovanie účtovnej závierky
zverejnenie závierky
Jana Acsová
20.08.07,15:33
§ 40 Obchodného zákonníka

(1) Akciová spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, družstvo a štátny podnik ukladajú riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku do zbierky listín po jej schválení príslušným orgánom. Iná zapísaná osoba má túto povinnosť, len ak jej to ukladá osobitný zákon. Príslušný orgán akciovej spoločnosti, spoločnosti s ručením obmedzeným, družstva a štátneho podniku je povinný predložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku na schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia.

(2) Ak osobitný zákon zapísanej osobe ukladá povinnosť overiť účtovnú závierku audítorom, ukladá sa do zbierky listín účtovná závierka overená audítorom spolu s audítorskou správou, menom, bydliskom fyzickej osoby alebo obchodným menom, sídlom a identifikačným číslom právnickej osoby a s evidenčným číslom zápisu overujúceho audítora v zozname audítorov. Ak je audítorom právnická osoba, uvádza sa aj meno a bydlisko fyzických osôb, ktoré za audítora vykonali audit. Ak osobitný zákon zapísanej osobe ukladá povinnosť vyhotoviť výročnú správu a táto výročná správa obsahuje účtovnú závierku overenú audítorom, účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.
Johanka
20.08.07,16:27
čaute, chcela bz som sa spýtať, ako je to s odovzdaním účtovnej závierky na registrovaný súd, čo tam treba? je potrebné dať aj poznámky?
Zákon o účtovníctve
§ 17
(3) Účtovná závierka v sústave podvojného účtovníctva okrem všeobecných náležitostí podľa odseku 2 obsahuje tieto súčasti:
a) súvahu,
b) výkaz ziskov a strát,
c) poznámky.
grette
20.08.07,16:55
Ja dávam už od začiatku bez poznámok....bude problém?
Johanka
20.08.07,17:05
Poznámky sa neposielajú do Obchodného vestníka
Zákon o účtovníctve
§22
(2) Účtovná jednotka, na ktorú sa vzťahuje povinnosť overovania podľa § 19 ods. 1 písm. a), b) a d), zverejňuje v obchodnom vestníku súvahu a výkaz ziskov a strát z riadnej individuálnej účtovnej závierky a mimoriadnej individuálnej účtovnej závierky do 30 dní po schválení účtovnej závierky. Účtovná jednotka súčasne uvedie, že zverejňuje neúplnú účtovnú závierku. V obchodnom vestníku sa nesmie zverejniť názor audítora, zverejňuje sa len informácia, aký názor správa audítora obsahuje.28a) Ak správa audítora obsahuje skutočnosti, ktoré nemali vplyv na vyjadrenie názoru audítora uvedeného v správe, ale ktoré chcel audítor zdôrazniť, musí byť táto informácia zverejnená.


... mne sa raz stalo, že som zabudla pribaliť "poznámky" a prišla mi z OR výzva na doplnenie podania ...