kura
20.08.07,21:11
Ahojte, hľadala som aj v starších príspevkoch ,ale nenašla som nič ohľadom zamestnania študenta denného vysokoškolského štúdia do TPP. Podľa mňa si bude musieť platiť odvody do poisťovní, nie? On mi tvrdí, že keď je študentom denného štúdia bude za neho naďalej platiť štát, ak keď bude zamestnaný na TPP. Veď aj daňový bonus stráca. Aešte ohľadom daňového bonusu, ako je to keď ukončí TPP na dobu určitú a bude naďalej študovať v dennej forme? Môže si znovu na neho uplatniť rodič daňový bonus?
Môžte mi trochu napomôcť aj príslušnými paragrafmi, aby som si to mohla naštudovať.
Vopred Vám ďakujem.
Zita4
20.08.07,19:23
Ak bude v pracovnom pomere, zamestnávateľ musí za neho odvádzať riadne odvody ako za hociktorého iného zamestnanca. Štát by za neho platil len v prípade, ak by pracoval na dohodu. V tom prípade by si musel doplatiť len odvody na zdravotné poistenie pri ročnom zúčtovaní.
Ak splní podmienku nezaopatrenosti, daňový bonus si rodič môže uplatniť maximálne do jeho veku 25 rokov a dosiahnutia vysokoškolského vzdelania druhého stupňa. (zákon o dani z príjmov - § 33)
kura
21.08.07,06:48
Tak sorry, na túto stránku som natrafila len nedávno, tak sa tu ešte neviem tak dobre orientovať.
Ale ďakujem, že ste mi pomohli.
Prajem pekný deň.