yoky
21.08.07,06:26
Prosim o radu. Som SZČO a nie som vyskoleny ekonom a ani uctovnik. Napriek tomu si uctvnictvo vediem sam v Pohode. Obcas niekto poradi ale teraz tu mam problem a neviem ako nan. Kupil som si 63 ks stravnych listkov na 3 mesiace v hodnote 89 SK/listok. Avsak neviem, ako mam tieto listky postupne zauctovavat tak, aby som si kazdy mesiac vybral stanoveny pocet listkov a uplatnil 55%-nu nakladovu polozku z ceny listka. Podotykam, ze sa jedna o JU Pohoda, teda nie PU.
Poradi mi niekto cely postup pri manipulacii so stravnymi listkami?
Tu som nasiel sice postup, ako by sa to malo postupovat, ale mne ako laikovi to velmi nehovori, navyse nie som platca DPH.
http://www.akopodnikat.sk/index.php?option=com_mamboboard&Itemid=80&func=view&catid=15&id=9
Za kazdu radu dakujem.
duficek
21.08.07,04:31
neviem ako to konkretne urobis v pohode, len upozornujem, ze od 1.1.2007 sa uplatnuje plna suma z 89 Sk (stravne pri pracovnej ceste), teda 100% a nie 55% (to platilo od 1.1.2006)
Julča
21.08.07,09:56
Prosim o radu. Som SZČO a nie som vyskoleny ekonom a ani uctovnik. Napriek tomu si uctvnictvo vediem sam v Pohode. Obcas niekto poradi ale teraz tu mam problem a neviem ako nan. Kupil som si 63 ks stravnych listkov na 3 mesiace v hodnote 89 SK/listok. Avsak neviem, ako mam tieto listky postupne zauctovavat tak, aby som si kazdy mesiac vybral stanoveny pocet listkov a uplatnil 55%-nu nakladovu polozku z ceny listka. Podotykam, ze sa jedna o JU Pohoda, teda nie PU.
Poradi mi niekto cely postup pri manipulacii so stravnymi listkami?
Tu som nasiel sice postup, ako by sa to malo postupovat, ale mne ako laikovi to velmi nehovori, navyse nie som platca DPH.
http://www.akopodnikat.sk/index.php?option=com_mamboboard&Itemid=80&func=view&catid=15&id=9
Za kazdu radu dakujem.

Evidovať stravné lístky možeš viacerými sposobmi. Ja pri príjme zaúčtujem celú faktúru do prevádzkovej réžie a potom priložím k tejto faktúre rozpis za jednotlivé mesiace koľko som stravných lístkov použila. Napríklad: január -12 lístkov, február-15 lístkov. Mne sa to musí zhodovať aj s knihou jázd a so službnými cestami. Keď si nárokujem "diety" nemožem si dať na ten deň stravný lístok. ;)
atka4
07.09.07,12:32
V JÚ účtujem kúpu stravných lístkov v deň nákupu ako VNZD, manipulačné poplatky ako VOZD.
V interných dokladoch účtujem vždy k 1. výdaj na daný mesiac ako VOZD - počet lístkov x hodnota SL max. do 89,- Sk-deň, hodnota SL nad túto sumu ako VNZD.
V prípade, že v danom mesiaci sa vypisuje aj cestovný príkaz, kde sa uplatňuje aj stravné, v nasledujúcom mesiaci o toľko SL krátim výdaj.
(SL nie je možné vydať spätne, t.j. ak SL kúpiš napr. 10.09.2007, nemôžeš si SL vydať od 01.09.)