Fany111
21.08.07,08:58
Ahojte. Potrebujem radu, začínam robiť skladovú evidenciu stavebného materiálu. Nakúpime materiál, a väčšinou ho ešte v ten deň aj predáme.
Pri nákupe by som mala vystaviť príjemku a skladovú kartu?
A pri predaji výdajku, dodací list a faktúru? Je to tak?
Skladovú kartu vediem pre každý druh materiálu osobitne?
Ak mám napríklad nejaké skrutky dĺžky 2,5 cm a tie isté len dĺžky 5 cm, tak už musím mať druhú skladovú kartu?
ekopo
21.08.07,07:18
Na všetky otázky odpoviem áno
Gabi03
21.08.07,07:20
Pri výdaji ešte nemusí byť bezpodmienečne DL a FA. Dá je až pri dodávke odberateľovi.
Fany111
21.08.07,07:24
a v príjemke, výdajke a skladovej karte pracujem iba s nákupnými cenami, je to tak?
a neviete, kde by som našla povinné náležitosti týchto dokladov?
Gabi03
21.08.07,07:26
a v príjemke, výdajke a skladovej karte pracujem iba s nákupnými cenami, je to tak?


Pracuješ so skladovými cenami. Je to presnejší názov. Podľa toho, čo si vyberieš. FIFO alebo priemernú cenu.
Fany111
21.08.07,07:32
a predsa ešte jedna otázka, číslovanie príjemok, výdajok a aj skladových kariet si určujem sama? Viem, že firma nakúpila nejaký materiál aj v roku 2005 a k tomu nie sú žiadne skladové karty. Môžem si ja začať evidovať materiál nakúpený tento rok (nebolo ho až tak veľa) na skladových kartách od č. napr 0001?
Gabi03
21.08.07,07:36
a predsa ešte jedna otázka, číslovanie príjemok, výdajok a aj skladových kariet si určujem sama? Viem, že firma nakúpila nejaký materiál aj v roku 2005 a k tomu nie sú žiadne skladové karty. Môžem si ja začať evidovať materiál nakúpený tento rok (nebolo ho až tak veľa) na skladových kartách od č. napr 0001?

No zdá sa mi, že je tam menší neporiadok.
Číslovať môžeš začať od začiatku roka od 1, tak, ako si určíš sama.
Ale najskôr by si asi mala zistiť, akým spôsobom sa v minulosti účtovali zásoby. Pravdepobobne budeš musieť doúčtovať začiatočný zostatok.
Fany111
21.08.07,07:39
S tým neporiadkom tu máš fakt pravdu, ako som tu nastúpila tak mám čo robiť. Dík moc za rady :) Myslím, že čoskoro opäť napíšem :-)
Pekný dník!