zdeník
21.08.07,09:51
Vedúci mi oznámil, že zamestnancovi mám preplatiť cestovné na služobku vo výške cestovného autobusom. Chcem vedieť, či nie je nejaké predpisané nariadenie, kde zistiť tú výšku cestovného autobusom.či treba nejaký doklad k tomu.
Tweety
21.08.07,07:56
Ak použil na PC A, doklad priloží k cestovnému príkazu a ten sa mu preplatí spolu so stravným podľa počtu hodín PC podľa zákona o Cestovných náhradách..
alikam
21.08.07,08:00
Keď nemá ako doklad cestovný lístok, dá sa vytlačiť z internetu na stránke
cp.zoznam.sk cesta autobusom odkiaľ - kam, uvádza sa tam aj cena lístka.
To si prilož k cestovnému príkazu.
Vladimír Ozimý
21.08.07,08:07
Keď nemá ako doklad cestovný lístok, dá sa vytlačiť z internetu na stránke
cp.zoznam.sk cesta autobusom odkiaľ - kam, uvádza sa tam aj cena lístka.
To si prilož k cestovnému príkazu.

no len túto by som rád o tom pokecal lebo ja som tiež stratil minulé lístok a v zákone o cestovných náhradach je napísané že zamestnanec má právo na preplatenie preukazateľných cestovných výdavkov par. 4 ods 1 pismena a)...takže podľa mňa nie je preukazateľný výdavok to že priložím niečo z CP myslím lebo ja som mohol ísť stopom :)...takže by ma zaujimalo či to tolerujú kontrolori...
zdeník
21.08.07,08:12
On išiel vlastným autom, lebo mu to tak vyhovovalo, preto sa dohodli s vedúcim, že mu preplatí cestu len do výšky autobusu. Nemôže nastať takýto prípad?
Denda
21.08.07,08:48
On išiel vlastným autom, lebo mu to tak vyhovovalo, preto sa dohodli s vedúcim, že mu preplatí cestu len do výšky autobusu. Nemôže nastať takýto prípad?
Môže nastať a konkrétne o tom hovorí § 7 ods.8 Zákona o cestovných náhradách. Cenu lístka si zistíte pri poskytovateľovi pravidelnej verejnej linky.
alikam
21.08.07,11:18
no len túto by som rád o tom pokecal lebo ja som tiež stratil minulé lístok a v zákone o cestovných náhradach je napísané že zamestnanec má právo na preplatenie preukazateľných cestovných výdavkov par. 4 ods 1 pismena a)...takže podľa mňa nie je preukazateľný výdavok to že priložím niečo z CP myslím lebo ja som mohol ísť stopom :)...takže by ma zaujimalo či to tolerujú kontrolori...

Tá odpoveď sa týkala prípadu, keď použije iný dopravný prostriedok, t.j. presne prípad na ktorý bol dotaz - vlastné auto, odvezie ho známy atď. má ostatné doklady o tom, že absolvoval služobnú cestu a cestovné sa preplatí vo výške verejnej dopravy. Ale stretla som sa aj s tým, že zamestnanec stratil lístok, musel dať čestné prehlásenie o strate lístka a muselo byť dokázateľné, že naozaj absolvoval služobnú cestu. Daňováci to uznali.