ZuzkaOE
21.08.07,11:02
Ahojte,
poraďte mi prosím, kde v OLYMPE (neviem to nájsť) viem vytlačiť zamestnancovi potvrdenie o príjme (účel - žiada o úver).
Ďakujem
ZuzanaP
21.08.07,09:28
Myslím, že také univerzálne tlačivo v programe nie je, každá banka má svoje individuálne tlačivo, ktoré vypíšeš napr. na základe mzdového listu.
Kathryn
21.08.07,09:28
Doteraz som príjem vždy potvrdzovala na tlačive, ktoré dostal zamestnanec z banky. Niekedy chcú k tomu prílohy - ročné zúčtovanie alebo v prípade, že výplaty sú vyplácané v hotovosti, tak výplatné pásky.
ZuzkaOE
21.08.07,09:35
on to nechce z banky, ale chce auto na leasing a tam mu vraj povedali, že má doniesť potvrdenie o príjme, ale nedali mu žiadne tlačivo na vyplnenie.
Paula
21.08.07,09:40
Tak mu napíš potvrdenie dvoma vetami: hrubý mesačný príjem =...., čistý mesačný príjem =......Podpis, štempeľ .
ZuzanaP
21.08.07,09:44
Tak mu napíš potvrdenie dvoma vetami: hrubý mesačný príjem =...., čistý mesačný príjem =......Podpis, štempeľ .

Tiež to tak robím......;)
ZuzkaOE
21.08.07,09:47
... tak to tak aj urobím. Ďakujem všetkým.
j.u.l.i.a
02.04.09,10:54
prosím Vás o radu. Zamestnanec žiada o úver a dal mi vypísať potvrdenie o priemernom hrubom mesačnom príjme za rok 2008. Neviem sa dopátrať čo sa rozumie pod pojmom "hrubý príjem". Zahŕňa sa tam aj príjem z PN?
mzdarka renca
02.04.09,10:58
prosím Vás o radu. Zamestnanec žiada o úver a dal mi vypísať potvrdenie o priemernom hrubom mesačnom príjme za rok 2008. Neviem sa dopátrať čo sa rozumie pod pojmom "hrubý príjem". Zahŕňa sa tam aj príjem z PN?

zober si zamestnancov mzdový list a tam máš uvedenú hrubú mzdu. Náhradu pri dočasnej PN zohľadni pri čistej mzde, môžeš to tam aj napísať, že je to aj vrátane náhrady pri DPN.
j.u.l.i.a
02.04.09,11:03
Ďakujem za radu. Totiž chcú odo mňa iba "priemerný hrubý mesačný príjem" v zátvorke bez rodinných prídavkov. Nič o PN sa tam nespomína. Urobím to teda tak, že do poznámky napíšem: vrátane náhrady pri DPN.
Inak by ma to stále zožieralo či je to dobre alebo nie:-)
mzdarka renca
02.04.09,11:09
Ďakujem za radu. Totiž chcú odo mňa iba "priemerný hrubý mesačný príjem" v zátvorke bez rodinných prídavkov. Nič o PN sa tam nespomína. Urobím to teda tak, že do poznámky napíšem: vrátane náhrady pri DPN.
Inak by ma to stále zožieralo či je to dobre alebo nie:-)

Ak chcú len hrubý príjem, tak náhradu pri DNP tam nedávaj, ale napíš poznámku, že zamestnanec bol uzananý od vtedy do vtedy DPN, aby vedeli, že ten hrubý príjem je preto v takej výške, lebo bol zamestnanec chorý.
ferob
02.06.10,08:56
Vypisujem potvrdenie o príjme pre zamestnanca a potrebujem tam hrubý a čistý príjem za posledných 12 mesiacov bez prídavkov na deti a dohôd. Chcem sa len opýtať, či zarátať k tomu aj daňový bonus na deti. Ďakujem.
jacekova
02.06.10,08:59
Vypisujem potvrdenie o príjme pre zamestnanca a potrebujem tam hrubý a čistý príjem za posledných 12 mesiacov bez prídavkov na deti a dohôd. Chcem sa len opýtať, či zarátať k tomu aj daňový bonus na deti. Ďakujem.

nie
ferob
02.06.10,09:34
Ďakujem.