berry
21.08.07,12:02
Pekný deň.
Prišla mi faktúra od nášho dodávateľa spolu s tovarom.
Má to však jeden háčik: ten tovar mi doniesli na dobierku zásielkovou službou. Teraz mám faktúru na sumu 1259 od nášho dodávateľa. Ale prijmový na sumu 1259 mám od firmy ktorá nám tovar doniesla (tzn= že je to celkom iná firma). Na koho mám vystaviť vydavkový doklad? keď dám na nášho dodávateľa nesedí mi príjmovy ktorý mám od zásielkovej služby. Keď dám na zásielkovú službu, tak mi to vyhadzuje ako chybu (partner musí byť rovnaký). Čo mám robiť?
Vladimír Ozimý
21.08.07,10:06
to je len technický prvok...peniaze sa dostanú k vášmu dodavateľovi od ktorého máte aj faktúru...zasielková spoločnosť má zase obchodný vzťah s vašim dodávateľom...
berry
21.08.07,10:08
Takže, keď budem máť od donáškovej služby príjmovy doklad a já vystavým výdavkový na meno nášho dodávateľa tak to bude v poriadku?
Tweety
21.08.07,10:08
Skutočný dodáv. je ten, od ktorého je tovar nakúpený, zásielková služba je len prepravca tovaru. VD bude na meno prepravcu.
berry
21.08.07,10:10
Ale potom mi program vyhadzuje, že je to chyba, keď mám faktúru vystavenú na dodávateľa a na úhrade mám niekoho iného.
Zita5
21.08.07,10:13
Na VPD musí byť uvedená meno resp. firma , komu sa peniaze v skutočnosti vyplácajú .Účel platby napr. dobierka - fa .č. .....