Veron14
21.08.07,13:13
CHcela by som sa Vás poraďáci opýtať...
Pred nedávnom som si založila živnosť vo vedení účtovníctva...
Už mám aj 1.klienta, je to síce kamarát ale predsa..
Zatial mi za mesiac doniesol 50 ks VPD aj s PPD spolu
4 faktúry,výpis z BÚč.chcem mu to vštko spracovať.. nie je platcom DPH
No neviem akú sumu by som si za to všetko mala vypýtať...
Zajtra má prisť za mnou tak neviem
Budem vďačná za radu
Braňo
21.08.07,11:23
Koľko položiek ma na bankovom účte?
Veron14
21.08.07,11:35
na BUč. má cca 10položiek
ata111
21.08.07,11:41
Braňo
21.08.07,11:57
Skús dohodnúť paušál 1500 SKK/mesiac.
Richard
21.08.07,13:20
podľa mňa zadarmo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

je to síce kamarát (ktorému by bolo treba dať dvakrát takú sadzbu), ale predsa... je to len podnikateľ... :D :D :D


P.S. Pardon za úlet :)
katarina.j
21.08.07,13:42
Inak Richard má pravdu, kamarati sú najhorší "klienti" a to nehovorím o rodine- JA UŽ NIKDY NIČ NEBUDEM ROBIŤ SLUŽOBNE PRE RODINU
Kazu
21.08.07,13:53
podľa mňa zadarmo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

je to síce kamarát (ktorému by bolo treba dať dvakrát takú sadzbu), ale predsa... je to len podnikateľ... :D :D :D


P.S. Pardon za úlet :)
Richáááárd, niééééééé! Veď si vravel, že budeš programovať. A to z...programuješ všetkých??? A potvora smajlík sa neobjavil.
Richard
21.08.07,14:51
dovolil som si úlet :)
Denda
21.08.07,14:56
podľa mňa zadarmo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

je to síce kamarát (ktorému by bolo treba dať dvakrát takú sadzbu), ale predsa... je to len podnikateľ... :D :D :D


P.S. Pardon za úlet :)

Richard, myslím, že si viacerým zobral podnikateľský plán na budúci rok:D
Richard
21.08.07,17:39
veru :) a ten kto to začne ako prvý mal by zarobiť čo najviac, alebo prerobiť ?:confused: áááá veď to je jedno
endrju
21.08.07,18:22
Kto mi poutiera oprskaný monitor? :eek: A koľko si bude za to pýtať? :D Nebude to lacnejšie, ak si kúpim nový monitor? :cool: Po prečítaní "úletov" nemôžem pokračovať v práci do okamžiku poutierania monitora - nevidím na čísmenká. :rolleyes:
Veron14
22.08.07,08:28
A keby to nebol kamarat a mala by som mu mesačne spracovať účtovníctvo...podľa mojho príspevku,,,tak koľko by som si mala za to ja zaúčtovať???
Ďakujem a nesrandujte
Fakt diky
učtovníčka
22.08.07,08:36
Ak si nestanovíš na začiatku rovnaký meter na všetkých klientov tak budeš robiť charitu a nie biznis. Budú sa ti hrnúť na doporučenie sami takí klienti a očakávať láskavosti za všetko iné len nie peniaze.
Káva ani fľaša čohokoľvek ti odvody nezaplatí, ani elektrinu a spotrebovaný toner, papier a software atď.
Sú to všetko prvom rade "podnikatelia". Mám to za sebou a viem o čom ti hovorím. Myslím že to nie je len moja skúsenosť.
Veron14
22.08.07,08:44
Ahoj..
tak to máš pravdu
NO chcela by som vedieť ako mam teda všetky tie služby oceňovať..
emgeton
22.08.07,08:49
Minimálne 1500,-/mes.
Po zvýšení počtu dokladov prehodnotiť túto sumu ( napr. po každom kvartáli)
mysimis
22.08.07,08:50
V príspevku č. 4 Ti Ata 111 poradila nasledovnú tému: (http://www.porada.sk/t2956-posuskajte-kolko-pytat.html). Keby si si ju bola prebehla, zistíš, že je tam priložený orientačný cenník za účtovníctvo a podľa neho by si si veľmi rýchlo vedela prepočítať koľko máš pýtať Ty. Moje odporúčanie je, aby si sa tam predsa len pozrela.
Aldan
02.10.07,08:19
Ja robím jednoduché aj podvojné účtovníctvo. Asi podľa toho beriem málo, ale v jednoduchom beriem 10,- za položku a v podvojnom 15,-. Každý si to môže spočítať ak chce a kamarátovi by som napr.nejaký výkaz urobila grátis, ale nie všetko zadarmo. Ak je to dobrý kamarát tak to pochopí, a bude mi robiť reklamu ďalej. Dajte vedieť koľko asi beriete za účtovníctvo.
Dík Aldan
MartinkoK
07.11.07,12:51
Ahojte,
pomohli by ste mi ohodnotiť účtovníčku, ktorá účtuje s.r.o. na pracovnú zmluvu - HPP, jej vzdelanie VŠ, s.r.o. je mesačný plátca DPH a má nasledovnú agendu:
Za prvých deväť mesiacov to bolo:
vyšlé faktúry 1700 ks,
tie nevystavuje, ale kontroluje zaúčtovanie, náležitosti a zakladá,
došlé faktúry 400 ks,
asi polovicu tvoria fa z EU teda ku každej kurz.rozdiely
pokladňa v Sk 1100 ks
valutové pokladne 50 ks
mzdy + personalistika 7 zamestnancov,
interné doklady 50 ks
banka mesačne v priemere 180 položiek
+ zápočty, sledovanie pohľadávok, intrastat, upomienky
cesťáky 4 firemné autá a vlastne všetko čo treba vo f.urobiť.
Ďakujem za tipy
Region Žilinský kraj
emgeton
07.11.07,13:19
Ahojte,
pomohli by ste mi ohodnotiť účtovníčku, ktorá účtuje s.r.o. na pracovnú zmluvu - HPP, jej vzdelanie VŠ, s.r.o. je mesačný plátca DPH a má nasledovnú agendu:
Za prvých deväť mesiacov to bolo:
vyšlé faktúry 1700 ks,
tie nevystavuje, ale kontroluje zaúčtovanie, náležitosti a zakladá,
došlé faktúry 400 ks,
asi polovicu tvoria fa z EU teda ku každej kurz.rozdiely
pokladňa v Sk 1100 ks
valutové pokladne 50 ks
mzdy + personalistika 7 zamestnancov,
interné doklady 50 ks
banka mesačne v priemere 180 položiek
+ zápočty, sledovanie pohľadávok, intrastat, upomienky
cesťáky 4 firemné autá a vlastne všetko čo treba vo f.urobiť.
Ďakujem za tipy
Region Žilinský kraj

Min 30000,- hrubého by to malo byť.
evina
07.11.07,13:23
Ja robím jednoduché aj podvojné účtovníctvo. Asi podľa toho beriem málo, ale v jednoduchom beriem 10,- za položku a v podvojnom 15,-. Každý si to môže spočítať ak chce a kamarátovi by som napr.nejaký výkaz urobila grátis, ale nie všetko zadarmo. Ak je to dobrý kamarát tak to pochopí, a bude mi robiť reklamu ďalej. Dajte vedieť koľko asi beriete za účtovníctvo.
Dík Aldan


Rozdiel medzi jednoduchým a podvojným mne osobne pripadá neprimeraný....principiálne aj cena za položku- v JÚ minimálne 15 a PÚ minimálne 2x toľko....
evina
07.11.07,13:24
dovolil som si úlet :)
Bohužiaľ založený takmer na realite :)
Marianna01
28.11.07,19:57
mňa skoro položili ceny 10 za JU a 15 za PU... Robíme na čo, preboha? Koľko dokladov musíš spracovať, aby si zaplatila len nájom, energie, telefóny, papier, kanc. potreby, prístup na net ( a poradu)...? Musíš mať 2-3x toľko klientov, ako my ostatní, aby si to zvládla. Baví Ťa robiť dvakrát toľko za rovnaké peniaze? Mňa by to nebavilo.
Včera ma vytočil účtovník, ktorý má podobné ceny - klienti od neho utekajú, pretože zanedbáva prácu, lebo nestíha, zamestnanca si dovoliť pri takých príjmoch nemôže - o čom to je? Kedy sa naučíme ohodnotiť si vlastnú prácu? S murárom nebudeš diskutovať, že je drahý. Ak chceš kvalitu, zaplatíš si ho. Nechceš, aby Ti dom padol na hlavu. Tak je to aj s účtovníctvom. A že nebudeš mať toľko klientov? Klient, ktorý Ti dá len pár šupiek a aj to s kyslým výrazom na ksichte, nech ide kade ľahšie. Vždy bude vyrábať len problémy, vždy sa s Tebou bude dohadovať, že je to veľa... To sú skúsenosti, ver mi... a spokojný klient Ti (občas) dokonca aj k pýtanému niečo prihodí - trebárs aj bombošku, ale k tomu, čo mal zaplatiť. Nie namiesto toho...
Ondrejková
12.12.07,07:58
Dobré ráno, prosím Vás vie mi niekto poradiť ako postupovať pri založení živnosti?
Chcela by som od 01.01.2008 živnosť, ale popri zamestnaní.
Musím si platiť ZP a SP (na základe daň. priznania)
Nebudem platca DPH. Je možné aby som si nemusela platiť ani SP a ani ZP???

Ďakujem
Ondrejková
12.12.07,08:20
Prosím Vás môže mi niekto poradiť.
Dosť súrne by som to potrebovala vedieť.
KvetkaK
12.12.07,08:24
Zle zaradená otázka.