ekopo
21.08.07,17:36
Mám dilemu. Zamestnanec mal preplatok na ročnom zúčtovaní dane zo ZČ, ten mu bol vo mzde vrátený. Z DU preplatok nebol žiadaný, ale je kompenzovaný s daňovou povinnosťou dane zo ZČ. Teraz mám aj zrážkovú daň z dohody. Je preplatok možné kompenzovať aj s touto daňou? A neodviesť ju tak na účet DU? Ďakujem za odpovede.
ekopo
22.08.07,06:46
Neodpovie nikto?
gabyka
22.08.07,07:07
Ahoj,
skús pozrieť www.drsr.sk, tlačivá, kvartálne hlásenie, je tam poučenie na vyplnenie a príklad. Skús, či sa v tom budeš vyznať.
Dobré nervy. gabyka
ekopo
22.08.07,07:17
gabyka, ďakujem za tip. Je tam uvedená len kompnenzácia s daňovým bonusom. Nakoniec mi vyšlo z toho, že zrážkovú daň musím odviesť a nemôžem ju kompenzovať z preplatkom z ročného zúčtovania. Tak je stavané aj tlačivo.
gven75
12.05.10,08:49
Viete mi poradiť ako to je teraz, neviem či sa to od roku 2007 nezmenilo... tak môžem z preplatku z RZ za rok 2009 kompenzovať aj zrážkovú daň? teda môžem urobiť: preddavky-DB = výsledok, ten ponížim o preplatok + o preplatok ponížim aj zrážkovú daň, a teda odvod na DÚ bude = 0. je to OK??? prosím stačí Ano-Nie!!! Ďakujem :)
katka50
12.05.10,08:54
Viete mi poradiť ako to je teraz, neviem či sa to od roku 2007 nezmenilo... tak môžem z preplatku z RZ za rok 2009 kompenzovať aj zrážkovú daň? teda môžem urobiť: preddavky-DB = výsledok, ten ponížim o preplatok + o preplatok ponížim aj zrážkovú daň, a teda odvod na DÚ bude = 0. je to OK??? prosím stačí Ano-Nie!!! Ďakujem :)
Áno.
gven75
12.05.10,08:55
Ďakujem :D
gven75
12.07.10,11:16
Viete mi poradiť ako to je teraz, neviem či sa to od roku 2007 nezmenilo... tak môžem z preplatku z RZ za rok 2009 kompenzovať aj zrážkovú daň? teda môžem urobiť: preddavky-DB = výsledok, ten ponížim o preplatok + o preplatok ponížim aj zrážkovú daň, a teda odvod na DÚ bude = 0. je to OK??? prosím stačí Ano-Nie!!! Ďakujem :)
dostala som odpoveď na túto otázku, že môžem, no neviem ako to zaznačím do prehľadu??? ĎAKUJEM!!! :)