zvedavka 2
21.08.07,18:52
aký je rozdiel /okrem názvu/ medzi : opatrovateľským centrom a detskými jaslami


výherca získa porada bod:D
dakujem
abel
21.08.07,17:05
Opatrovateľské centrum si môže otvoriť živnostník za účelom podnikania, detské jasle sú zariadenie, do ktorého prispieva štát.
V opatrovateľskom centre je možné dať si opatrovať deti aj v noci, jasle vieme ako fungujú.

Zvedavka, pri registrácii si si mala prečítať Etiketu, kde je v bode 4 uvedené:
Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..."
zvedavka 2
21.08.07,17:25
ďakujem za upozornenie....
myslela som súkromné jasle, živnosť mám : organizovanie voľného času detí,poskytovanie celodennej starostlivosti o deti.Neviem ,ako mám nazvať prevádzku -jasle-opatrovateľské centrum?
abel
21.08.07,17:38
Ja som si pôvodne myslela, že tam chceš umiestniť svoje dieťa :D a zaujíma ťa nárok na rodičovský príspevok, preto to upozornenie na názov. Skús si dať cez google vyhľadať opatrovateľské centrum a určite tam získaš viac informácií.
zvedavka 2
21.08.07,18:41
:D cez google som hľadala, ale je to veľmi zavádzajúce.Opatrov. centrá opatrujú deti za" rovnakých" podmienok -1-3 roky ako sukromne jasle. Problém je v tom , že v niektorých mestách -krajoch hygiena dovolí jasle za smiešnych podmienok a odo mna chcu aby som vytvorila také podmienky aké nie sú ani v MŠ .Viem o čom hovorím. Je to na zamyslenie, že nemajú rovnaký meter na štátne zariadenia.Deti v štátnych zariadeniach asi nepotrebujú a nemajú právo aby im štát vytvoril podmienky podľa hygienicých noriem a predpisov.
Tak toľko, ale zas ja sa môžem pochváliť, že moje jasle všetko toto budú splňať.


Neviem , čo povie na to živnostenský, keď prevádzka budú jasle , ako ju nazvala pani z hygieny.