support
21.08.07,18:54
Dobry den, ide o nasledovny rebus aspon pre mna:
Tri firmy: Vyrobca Svajciarsko-platitel DPH, distributor Slovensko-platitel DPH, odberatel Ceska republika-platitel DPH
Vyrobca doda na Slovensko distributorovi bez dph, distributor zaplati dovoznu dan a bez dph to preda dalej odberatelovi v Cechach.
1. Otazocka-Slovensky distributor kedze zaplatil dovozne clo doda tovar pre Cechy kde bude uvedene ze tovar uz bol precleny?Kedze ho doda do inej krajiny EU tak poziada colny urad resp. danovy o vratenie dovozneho cla?
2. Co v pripade, ak sa slovensky distributor rozhodne ze fyzicky sa tovar nedostane na Slovensko, ale bude zaslany priamo do Ciech zo Svajciarska, co na to danovy urad, samozrejme spedicne doklady budu predlozene, existuje aj taka moznost?
Co mu je treba sa vyvarovat v takom trojuholniku?
Dakujem vsetkym.:)
support
22.08.07,06:02
Nenajde sa odpoved?
Paula
22.08.07,06:05
zrejme chyba réžie......chcelo to iný názov témy ;)
Zita5
22.08.07,06:06
liba2
22.08.07,06:06
mimotemy - patrí to do témy DPH, zrejme preto nikto nereaguje.
support
22.08.07,13:44
Liba2: ciastocne to nepatri tu a ciastocne aj ano, som zacinajuci podnikatel a pre mna to je vec ktora my prisla na zaciatku hned, nakolko zacinam pod velkym tlakom a musim stihnut veci v kratkom casovom obdobi......ok presuniem temu:rolleyes:
liba2
22.08.07,18:45
Iba som reagovala na toto:

Nenajde sa odpoved?
Na robenie poriadkov s témami sú tu moderátori.:---
Zoltán Kovács
22.08.07,18:46
Liba2: ciastocne to nepatri tu a ciastocne aj ano, som zacinajuci podnikatel a pre mna to je vec ktora my prisla na zaciatku hned, nakolko zacinam pod velkym tlakom a musim stihnut veci v kratkom casovom obdobi......ok presuniem temu:rolleyes:

mimotemy Presunúť to môže iba moderátor témy.
Monika Kováčová
23.08.07,04:19
Dobry den, ide o nasledovny rebus aspon pre mna:
Tri firmy: Vyrobca Svajciarsko-platitel DPH, distributor Slovensko-platitel DPH, odberatel Ceska republika-platitel DPH
Vyrobca doda na Slovensko distributorovi bez dph, distributor zaplati dovoznu dan a bez dph to preda dalej odberatelovi v Cechach.
1. Otazocka-Slovensky distributor kedze zaplatil dovozne clo doda tovar pre Cechy kde bude uvedene ze tovar uz bol precleny?Kedze ho doda do inej krajiny EU tak poziada colny urad resp. danovy o vratenie dovozneho cla?


1. Pri dovoze tovaru z tretej krajiny (Švajčiarsko) platí, že Colný úrad vyrúbi DPH + clo. Túto DPH po zaplatení (JCD) si slovenský subjekt - platca DPH odpočíta v najbližšom daňovom priznaní DPH. Vo väčšine prípadov (neplatí vždy, pretože záleží na celkovom pohľade na daňový subjekt) DÚ DPH vráti (o 4 mesiace v prípade 1/4 ročného platcu a o 2 v prípade mesačného platcu)

Tovar predá do ČR bez dane, nakoľko platí oslobodenie pre odberateľa identifikovaného ako platcu DPH v IČŠ EÚ.
Monika Kováčová
23.08.07,04:23
2. Co v pripade, ak sa slovensky distributor rozhodne ze fyzicky sa tovar nedostane na Slovensko, ale bude zaslany priamo do Ciech zo Svajciarska, co na to danovy urad, samozrejme spedicne doklady budu predlozene, existuje aj taka moznost?
Co mu je treba sa vyvarovat v takom trojuholniku?
Dakujem vsetkym.:)

V tomto prípade by už nešlo o dodanie tovaru priamo do ČR (SR by nebol dodávateľ) skôr by išlo o nejakú formu sprostredkovateľskej odmeny...
Vidím to takto: CHF dodá tovar do ČR, ČR tovar preclí a vy ako sprostredkovateľ si nejakým spôsobom zistíte množstvo, cenu tovaru a vyfakturujete sprostredkovateľskú províziu... Uvedené musí byť zazmluvnené nejakou sprostredkovateľskou zmluvou...
support
23.08.07,05:45
ermon dakujem. Ked sa da tak este nieco. To clo ktore zaplatim ked preclim tovar ktory prijde na SK dostanem naspat ak tovar vyveziem do CR?
Nerozumiem preco mi colny urad vyrubi aj dph ked zo Svajciarska mi to pride s oslobodenim od platby DPH na zaklade nejakeho paragrafu.
Dakujem vsetkym za zaujem a este stale hladam cloveka ekonoma-ku, uctovnika-cku ktory by mi prave vedeli pomoct v takychto situaciach, BA a okolie aj sirsie
Monika Kováčová
23.08.07,05:52
clo je tvojím nákladom, DPH (zaplatenú) si odpočítaš v DP. Clo ti nikto nevráti.
Švajčiarsko je mimo EÚ, rovnako ako napr. Čína, preto DPH vyrúbi Colnica
support
23.08.07,06:19
dakujem za pomoc