finly
21.08.07,19:28
Prosim,pomozte mi.Mam pc s procesorom 3.00 GHz Intel dual core,ramku 2*512,grafiku 7600GT a 2 160GB Harddisky.Ale v poslednom case mi z neznamych pricin zamŕza.Ked iba pocuvam pesnicky,alebo pozeram film,tak nie.Ale zamŕza ked napr. dlhsiu dobu kopirujem a vystrihujem subory z jedneho priecinku do druheho alebo zvycajne zamrzne,ked pripojím k pc externý HDD a kopirujem v ramci neho alebo medzi nim a Hdd v pc a vzdy zamrzne,ked zapnem nejaku narocnejsiu hru,napr. Medieval II.Prejavuje sa to tak,ze najskor su to zamrzania iba na kratku dobu.Po niekolkych zamrzaniach to moze prestat,ale zvycajne po viacerych zamrznutiach to zamrzne nadobro a pomoze iba reset.Zoparkrat sa mi uz ukazala aj modra obrazovka.Pri viac ako polovici pripadov po spominanom resete sa mi stalo,ze windows uz nenaskocil a myslim ze zvycajne pise nieco ako system disk boot failure.Inokedy ani to a zamrzne to na cdrom boot a windows uz nenaskoci.V tychto pripadoch staci zvycajne do hodiny pockat a windows ide az do doby,kym nezacne opat zamrzat.Niekedy pri zapinani windowsu zacne svietit cervene kontolka na pc a svieti cely cas,co je pc zapnuty.Nepomoze ani restart,iba nejaka ta hodinka vypnuteho pc,aby ta kontrolka cely cas nesvietila.Dakujem vam za kazdu radu.
tuxik senior
21.08.07,18:09
no az do tristvrte prispevku sa da povedat ze sa jedna na 100% o zlu RAM pamat.
potom s tou svietiacou ledkou sa to zacina komplikovat. tu by mohol byt problem na doske, resp viac problemov.

dovolim tvrdit, ze bude zla RAMka. pokial je to skladany pc vybrat jednu ram, vyskusat, pokial sa bude sekat vytahnut druhu ram, vyskusat. chybna moze byt ako RAMka tak slot, takze vyskusat s kazdou ramkou vsetky sloty. - to by vysvetlovalo zamrzanie pri kopirovani, hrach a pod. kde je je narocny datovy prenos vyrovnavany pamatou RAM.

taktiez moze byt problem v samotnej doske, co moze byt znak toho, ze to ide az po dlhsom case bez prudu - vybitie kondenzatorov, treba sa pozriet ci niesi kondenzatory ponafukovane, popripade uplne rozlepene.

ziadny iny problem by v tom nemal byt - takto na dialku sa neda lepsie identifikovat kde presne je problem.
finly
21.08.07,20:11
Moze to byt v tom,co si napisal.Ten pc je sice skladany,ale ja urcite nemam na to,aby som to vyskusal.Asi mi jedine zostava ist s tym do servisu.
tuxik senior
21.08.07,20:50
v tom pripade ano. budtosi zohnat niekoho kto tomu rozumie alebo to odniest tam kde to skladali, resp. do nejakeho servisu.
finly
22.08.07,12:22
Dnes som ten pc otvoril a vsimol som si, ze nebola zaklapnuta spodna cast jednej ramky. Zaklapol som to a odvtedy to ide zatial v poriadku.Zeby to vsetko bolo len kvoli tomu?
tuxik senior
22.08.07,14:11
ano.
zly kontakt
finly
23.08.07,13:55
Vyzera to,ze to nebol ten pravyy problem.PC robi tie iste problemy,ako som spomenul v prvom prispevku.
Newww
23.08.07,18:19
A hdd nevydava take nejake vrzgavo sustave zvuky???
Ma som podobny problem...
pawen
23.08.07,18:32
prehrieva sa chipset na základnej doske. V BIOSe si skontroluj prevádzkové teploty - chipset by mal mať v priemere tak do 40C (záleží od typu - lepšie je si to zistiť na stránkach výrobcu).
dôvod - špatná skriňa -> nedostatočné vetranie, slabé chladiče.
treba zabezpečiť dostatočnú výmenu vzduchu v skriňi - napr. namontovaním ďaľšieho ventilátora, prípadne vymeniť chladič chipsetu za výkonnejší.
Tiež to môže byť aj prehrievanie procesora. Z toho istého dôvodu.
finly
23.08.07,19:08
HDD nevydava podla mna ziadne zvlastne zvuky.
Prevadzkovu teplotu chipsetu som v biose nenasiel.Nasiel som System Temperature - okolo 47C a CPU Temperature - okolo 55C.
wildo
23.08.07,19:31
Prosim,pomozte mi.Mam pc s procesorom 3.00 GHz Intel dual core,ramku 2*512,grafiku 7600GT a 2 160GB Harddisky.Ale v poslednom case mi z neznamych pricin zamŕza.Ked iba pocuvam pesnicky,alebo pozeram film,tak nie.Ale zamŕza ked napr. dlhsiu dobu kopirujem a vystrihujem subory z jedneho priecinku do druheho alebo zvycajne zamrzne,ked pripojím k pc externý HDD a kopirujem v ramci neho alebo medzi nim a Hdd v pc a vzdy zamrzne,ked zapnem nejaku narocnejsiu hru,napr. Medieval II.Prejavuje sa to tak,ze najskor su to zamrzania iba na kratku dobu.Po niekolkych zamrzaniach to moze prestat,ale zvycajne po viacerych zamrznutiach to zamrzne nadobro a pomoze iba reset.Zoparkrat sa mi uz ukazala aj modra obrazovka.Pri viac ako polovici pripadov po spominanom resete sa mi stalo,ze windows uz nenaskocil a myslim ze zvycajne pise nieco ako system disk boot failure.Inokedy ani to a zamrzne to na cdrom boot a windows uz nenaskoci.V tychto pripadoch staci zvycajne do hodiny pockat a windows ide az do doby,kym nezacne opat zamrzat.Niekedy pri zapinani windowsu zacne svietit cervene kontolka na pc a svieti cely cas,co je pc zapnuty.Nepomoze ani restart,iba nejaka ta hodinka vypnuteho pc,aby ta kontrolka cely cas nesvietila.Dakujem vam za kazdu radu.

Dobrý večer, ako čítam sú tu problémy s PC, opýtam sa kedy ste naposledy robili defragmentáciu diskov? Očistu registrov? Máte PC napojené na internet aký antivírus používate? Skúste si otvoriť hlavný disk dajte si vlastnosti - nástroje - skontrolovať chyby na zvazku, lebo celý počítač riadi windows. V prípade že ani toto nepomôže zaneste počítač tam kde ste ho kupili. Prípadné otázky poslite na e-mail:wiliam@t-zones.sk
finly
23.08.07,21:06
Defragmentáciu som robil pred dvomi tyzdnami.Ocistu diskov som robil zrejme cez tune aj dnes.PC nie je pripojeny na net.Antivirus je Avast.Skontrolovat chyby na zvazku som daval mnohokrat pred nedavnou preinstalaciou windowsu a nepomohlo to.Tam,kde som ho kupil,som ho pocas posledneho roka niesol 4 krat a nic svetoborne tam s tym nedokazali urobit.
Hlava XXII
tuxik senior
24.08.07,05:52
v tom pripade este v biose skontrolovat napatia.
bude zla zakladna doska doska, pokial s tym nie su schopny nic urobit tam kde to skladali tak to bude urcite specializovana firma.

tu jedina rada znie zaniest to tam. a nech s tym uz konecne nieco urobia, doma to neorpavite, museli by ste mat vedla podobne pc a skussat vymenit komponenty. a to nejak doma nemate sancu.
robovi
24.08.07,22:25
RAM-ka je ok? toto robí aj ram-ka. hlavne to mrznutie počas kopírovania. nejaký softík na kontrolu teploty procesora by sa hádam zišiel nainštalovať. ten tiež ľúbi stopnúť počítač, keď sa prehrieva. sice je to intel a toto robia hlavne AMD, ale za pokus to stojí.
pawen
25.08.07,07:10
HDD nevydava podla mna ziadne zvlastne zvuky.
Prevadzkovu teplotu chipsetu som v biose nenasiel.Nasiel som System Temperature - okolo 47C a CPU Temperature - okolo 55C.

asi to bude ono. system temperature bude teplota chipsetu. 47C je dosť vysoká. akú máš základnú dosku (výrobca/model) ? môžem skúsiť na jeho stránkach pohľadať nejaké technické informácie.
finly
26.08.07,11:57
Základná doska je MB MSI 975X Platinum
caj
26.08.07,12:07
skus urobiť nasledovne

štart / spustiť /
zadaj príkaz
chkdsk c: /f /v /r

potom si nastav v ovládacom (control) paneli správu napájania nanovo a ulož si ju pod názvom (nejaky svoj)

((takto sa odstráni zapisovanie správy napájania na poškodený sektor na disku)) - nič tým nepokazíš - iba dáš doporiadku HDD ......

daj vedieť či pomohlo
pawen
26.08.07,19:31
Základná doska je MB MSI 975X Platinum


Podľa popisu som to typoval na chipset na doske, nakoľko ten má na starosti komunikáciu s diskami.
Podľa intelu by sa mala bežná teplota chipsetu dosky pohybovať do 45C. 47C teda nie je až tak veľa.
V BIOSE bývajú nastavené hodnoty teplôt, pri ktorých sa spustí nejaký ochranný mechanizmus.
Skúsil by som nainštalovať tento monitor http://www.hmonitor.net/ (je to trial verzia) a sledovať, aké tam boli teploty, keď PC zamrzne.

Nie som odborníkom na PC. Len mám podobný problém (tiež len pri intenzívnej práci s diskami, s dvd ...) so svojím PC. Mne to dokonca niekedy aj vyplo PC. Monitoringom som zistil vysoké teploty voči prednastaveným maximálnym v biose.
Práve som poupravoval chladenie, uvidím, či to bude stačiť.
finly
27.08.07,16:53
Ten check disk som dal,ale neviem,kde je v ovladacom paneli sprava napajania.
finly
29.08.07,15:13
Je mozne,ze vsetky tie problemy sposobil jumper?
tuxik senior
29.08.07,15:38
podla toho kde bol ten jumper prehodeny :D ale nenapada ma, ktory by mohol sposobovat mrznutie, asi ziadny
finly
01.09.07,17:01
HDD jumper.Na obidvoch HDD bol jumper na tom istom mieste.
tuxik senior
01.09.07,17:15
pokial boli na tom istom radisi moze ist o problem, aj ked vela BIOSov pride na konflikt uz pri inicializacii a tym padom nie je mozne dalej pokracovat, vazne si neviem predstavit situaciu s dvoma master alebo slave zariadeniami na jednom radici, ale mozne je vsetko
Rybenka112
26.06.08,07:01
Zdravím všetkých poraďákov,mám taktiež problém so zamŕzaním.Robí mi to napr.keď pozerám internet,alebo kontrolujem počítač,alebo keď mám nejaký program otvorení,tak mi prestane reagovať-čiže nemôžem s ním absolutne nič robiť,ani len zavrieť.To pomôže v tej chvíly iba celkom vypnúť PC,notebook.Mám acer- TravelMate 5320 s procesorom Intel Celeron CPU 540 @ 1.86GHz, pamäť RAM-2038 MB, typ systému 32-bitový operačný systém. Neviem čo by som mala uviesť ešte na upresnenie, ale hnevá ma to už dobrý mesiac a to z ničoho nič.Môže to spôsobovať aj to,že po tom, ako som si inštalovala Windows servis pack, chce neustále inštalovať aktualizácie po PC.Keby som mala zapnutý počítač celý deň, tak sa snáď aj sto krát aktualizuje, veľa krát tú istú aktualizáciu neustále zasebou.To by som potom mala,po každej inštalácii aktualizácie reštartovať počítač?Ďakujem za všetky rady.
maurer2
26.06.08,08:02
ak mas legalnu licenciu na Win xp treba tieto aktualizacie prevziat tak ako su,restartovat Pc a mas pokoj :)
Rybenka112
26.06.08,10:53
Takže cca.to môže spôsobovať zamŕzanie Pc,že ho nereštartujem po každej inštalácii? Už to budem svedomito vykonávať zakaždým,a uvidíme...Ďakujem.