daduc
21.08.07,21:20
máte niekto skúsenosť s používaním titanového riadu ? http://www.porada.sk/images/icons/icon5.gif
EPk
22.08.07,05:26
Kúpila som si nedávno titanovu panvicu v Metre. Je ťažšia, robí sa na nej výborne, ale myslela som, že je odolnejšia voči poškriabaniu. Lebo mám doma začínajúcich kuchárov a niekomu sa ju podarilo už poškrabať (možno aj mne).
AlaNR
22.08.07,08:42
Mamina dotrepala titanovy riad odniekiaľ z prezentacie. Je pravda, ze je ťažší, ale zaručene sa naň nič neprilepí a krásne sa umýva, stačí aj hrubú nečistotu jemne prejsť špongiou a je umyté.
Ja naň dávam veľmi veľký pozor, za dva roky sa mi ho nepodarilo zatiaľ poškriabať, Iba pokrievku som pochovala... ale tá bola sklenná.
Chobot
22.08.07,09:00
Titánový riad, .. to je tá súprava hrncov za nejakých 40 tisíc? :rolleyes:

K takýmto veciam som skeptický, rovnako ako k mikroprachovým vysávačom s vodným filtrom za 75 tisíc alebo antialergickým paplónom z ovčieho rúna, ktoré ani netreba nikdy prať a čistiť za 30 tisíc a pod.

Myslím, .. teda nemyslím, ale viem, že obchdoníci len dobre zarábajú na hlúpostí ľudí, ktorí si to kúpia. Nie so proti pokroku vo vede a technike (napr. teflonové panvice namiesto smaltových, nerezové hrnce, rýchlovarná konvica), ale toto je extrém, ktorého účelom je vytiahnuť peniaze z ľudí.

Poznám jedných, čo predávajú práve tie paplóny a vankúše. Z predaja si nahonobili celkom dobrý majland a majú strašnú srandu z ľudí, ktorých sa im podarilo presvedčiť ku kúpe.

Citát iného známeho, ktorý to adresoval svojmu synovi: "Keby nebolo hlúpych a chamtivých ľudí, neboli by sme bohatí."
Lion Topoľčany
22.08.07,09:10
Chobot-oceňujem úprimnosť Tvojich slov, vystihol si to na 130 %.
Maximálne súhlasím. A predajcom "špeciálnych paplónov, š.hrncov" atď.
nech sa len darí, vždy sa nájde niekto, kto to s radosťou kúpi. Keď mi niekto povie, že hrnce, alebo aj kočík stojí od 30.000,-vyššie mám takú formulku:
"tie hrnce ma za tú cenu každé ráno musia slušne pozdraviť !!!!"
dad111
22.08.07,10:11
Na tom riade je chyba len ta cena a sposob predaja. Da sa to ale kupit aj v kamennych obchodoch s cenou priaznivejsou. Nedokazem posudit kvalitu od roznych dodavatelov. Mame doma dva kusy. Praca na tom je skutocne vynikajuca, cistenie neuveritelne lahke, umyvat ich ale samozrejme treba. Ako u vsetkeho dobre si treba precitat navod, ktory by u solidneho predajcu mal byt k dispozicii. Da sa to aj znicit, napriklad ak ponechate hotove jedlo dlho v nadobe. Na skladovanie to nie je. Skrabance nevadia, vobec nezhorsuju kvalitu, aspon u nas. Inak aj my sme to kupili u draheho predajcu, nie vsak podomoveho. Zrejme aj tu plati ak dvaja robia to iste nie je to to iste. V tomto pripade aspon veci funguju, aj ked boli drahe. Cloveka obycajne nastve, ak nieco preplati a este to nefunguje.
AlaNR
22.08.07,10:22
Ja som tú prezentáciu spomenula len mimochodom, nie za tým účelom, než ako to bolo bohužiaľ pochopené. Jeden takýto hrniec mám aj z obchodu.
Ide o to, že sa v nich veľmi dobre varí.
Jednoducho som s nimi spokojná. Chvalabohu, že mamina bola hlúpa a chamtivá, keď to priniesla, že?.....
Marti.ka
22.08.07,10:31
Ja by som osobne za tie peniaze nič také nekúpila. Mám kamarátku, ktorá investovala do riadu možno aj 20 tis. Ja som si kúpila hrnce za tisícku, mám ich viac ako sedem rokov. Ona tiež toľko. A skúste hádať, ktoré vyzerajú lepšie? Samozrejme, že moje. A doteraz som s nimi bola maximálne spokojná. A poznám kopec príkladov a kopec rôznych "akciových" vynikajúcich a drahých vecí. A vo väčšine prípadov to nedopadlo dobre.
Tak napríklad taká 15 tis. panvica bez štipky oleja mi nestojí za moju 500-korunovú s 1 lyžicou oleja. A o trošku dlhšia príprava nestojí ani za reč.
dad111
22.08.07,10:48
Tak napríklad taká 15 tis. panvica bez štipky oleja mi nestojí za moju 500-korunovú s 1 lyžicou oleja. A o trošku dlhšia príprava nestojí ani za reč.
Samozrejme je to len otazka aky ma kto rebricek hodnot. Su kuchari(ky) ktore varia perfektne, olizem si prsty, a su aj taki ktori hoci by mali hrnce zo zlata, nebude to jest ani pes. Su ludia, kori by si neobliekli saty z cinskeho obchodu, mne to nevadi. A pri tom aj ten cinan zarobil na mne tak isto, ako nejaky Versace na tom druhom. A tak by sa dalo menovat dalej. Pravda je ale to, ze velka cast tej reklamy je pravda. Cena moze byt aj taka, ako si kto dojedna. Su veci, ktore ja osobne chcem a jednoducho si ich kupujem. Cena nerozhoduje. Nemam samozrejme penazi kolko chcem, ale viem co chcem a na to skratka peniaze mam. Keby som ich nemal mnohe veci nekupim. Je to ako s fajcenim mnohi hovoria, ze ked prestanu za usetrene peniaze si nieco kupia. Nekupia, tie peniaze skratka minu na ine blbosti. Boli casy, ked sme vsetci pri stole jedli z jednej misy lyzicou. Kupovat drahe taniere alebo pribory sa mnohym zdalo zbytocne??? Varilo sa drevom na sporakoch a t.d..... Prisli ine casy. Rozhodnut sa musi kazdy sam.
AlaNR
22.08.07,11:01
Neviete, prečo mám taký dojem, že ste s príspevkami mimotemy ?
Prioritou tejto témy bolo zhodnotiť titánový riad a už sa skončilo pri čínskych obchodoch.

Za tie 2 panvice a 2 hrnce nie je 4500,- korun tak veľa a vôbec nie je dôležité, odkiaľ pochádzajú. V obchodoch sú za tie iste ceny, možno aj drahšie.

A teraz k téme:
ja v tých hrncoch aj skladujem, keď jedlo zostane. Zatiaľ ten "náter" alebo ako to nazvať, na tom drží. Suseda má tie isté, a asi sa práve tie jej nevydarili, pretože sa jej už dolu, kde sa dotýka vareška dna, olupujú.
Také maličké strieborné miestočká jej tam presvitajú. Vyskúšala to akože Ďalej poškodiť, lebo si myslela, že s panvicou je amen, ale nasilu to odlepiť nejde.
Uvažujem, že si ešte niečo z tohoto materiálu dokúpim, snáď nejaký väčší hrniec, napr.na polievku.
Marti.ka
22.08.07,11:06
Ja v svojich "obyčajných" hrncoch tiež jedlo skladujem a varím v nich sedem rokov každý deň a zatiaľ sa mi nič neodlepilo.
Kazu
22.08.07,11:22
máte niekto skúsenosť s používaním titanového riadu ? http://www.porada.sk/images/icons/icon5.gif
Používam titanové riady a som s nimi veľmi spokojná. Treba kúpiť kvalitné a nie z nejaké neidentifikateľného zdroja.
dad111
23.08.07,06:29
Este raz zopakujem moju skusenost a nazor. Moja rada je a nie len u hrncov, pred kazdym pouzitim cohokolvek zasada jedna z najdolezitejsich, precitat si navod. Poukazal som na to, len preto, ze moja skusenost je taka, ze si kazdy mysli, ze vie vsetko a nemusi citat navod u takej veci ako je hrniec. Zasadne nesuhlasim. Ta zmienka o tom skladovani v tom navode je a vidim, ze aj mnohi tu diskutujuci navody necitaju. Netvrdim, ze sa nieco odlepi alebo co. Ked to niekto pise je to tak a basta. Ten manual spisal niekto, kto sa tomu venuje a rozumie tomu. Okrem tohoto su v tom manuale aj ine veci. K tej cene uz len tolko. Nezalezi na tej cislovke. Som len sviatocny kuchar. Titanovy riad sa mi paci. Dokazal by som uvarit to malo aj bez neho. Pouzivam napriklad aj panvicu kupenu v supermarkete za necele tri stovky, co je smiesna suma a tiez sa na nu nic nelepi. Je teda najmenej tak dobra ako ten drahy riad.
Magma
28.08.07,06:22
Ja som kúpila v hypermarkete titanovú panvicu za 500 korún, je ťažká, /je tam aj titán/ má záruku 10 rokov a je fajn, nelepí sa jedlo. Zrejme to nie je originál, ale verím tomu, že to nemôže byť zdraviu škodlivý materiál. Zatiaľ som spokojná.
ilona
30.08.07,04:20
Ja som dostala takú to panvicu do daru.Počula som už o nej kadečo,že sa dá na nej robiť bez masti a všeličo iné,ale neviem čo. Jedenkrát som na nej robila lokše,to sa mi páčilo a raz keď som robila knedle,tak som do nej dala trochu vody a uvarili v nej buchty -na pare,ale v skutočnosti boli varené vo vode,celkom dobré.No chcem vás požiadať o rady,či to používate len bežne ako ostatný riad,alebo niekto aj na niečo špecialne,čo by v obyčajnom smaltovom riade nemohol urobiť.
Mária27
30.08.07,06:22
"Za tie 2 panvice a 2 hrnce nie je 4500,- korun .." ?

Ja som videla prezentáciu, kde jeden kus bol za 4 - 6 tisíc.
AlaNR
30.08.07,07:35
Jasné Mária27, ja sa nehádam, určite sú tam aj drahšie...Tieto boli ale za 4500,-. Celá sada. Možno nejaká akcia. Značka BaF alebo tak nejak...
Kazu
30.08.07,14:00
Ja som dostala takú to panvicu do daru.Počula som už o nej kadečo,že sa dá na nej robiť bez masti a všeličo iné,ale neviem čo. Jedenkrát som na nej robila lokše,to sa mi páčilo a raz keď som robila knedle,tak som do nej dala trochu vody a uvarili v nej buchty -na pare,ale v skutočnosti boli varené vo vode,celkom dobré.No chcem vás požiadať o rady,či to používate len bežne ako ostatný riad,alebo niekto aj na niečo špecialne,čo by v obyčajnom smaltovom riade nemohol urobiť.
V takejto panvici napríklad pečiem fašírku na plynovom horáku, nemusí ísť do rúry. Dať malý plyn a trochu podlievať vodou. Potom otočiť a dopiecť z druhej strany. Takto pečiem aj plnenú papriku, porcované mäso alebo kura. Netreba to dávať do rúry, len podlievať a opekať. Má to výhodu, že sa nepripečie. Treba to robiť na malom plyne, nie nejakú divočinu. Takto robím aj francúzske zemiaky. Už som v tom robila aj slivkový koláč. Všetko na sporáku, nie v rúre. Len si to treba vyskúšať a hlavne dať menej plynu alebo elektriny. V titanovom hrnci sa vynikajúco robí džem.
dad111
31.08.07,04:41
Len si to treba vyskúšať a hlavne dať menej plynu alebo elektriny.
Toto je dalsia vec v navode, ktoru doporucuju. A este by som rad napisal nieco k tomu peceniu bez oleja. Pred casom v rozhlase bola taka relacia na temu zdrava vyziva. Tam som pocul nazor, ze ono pecenie na malom mnozstve oleja, alebo tuku zase nie je az take zdrave. Olej v malom mnozstve a vrstve sa podstatne rychlejsie a lahsie prehreje a zhori ako velka vrstva. Tym teda nakoniec v jedle zostava viac skodlivin. Lepsie je vraj tuk z jedla po upeceni odsat polozenim napriklad naapierovy obrusok.
stevomarika
31.08.07,05:05
Ja mam titanovy riad uz asi 5 rokov, je vyborny na bezne varenie, na varenie dzemov, ale robim v nom aj buchty a knedle. Pred nedavnom sme kupili uz novsi riad - Platinium, je trochu lahsi, vari sa v nom super. Napriklad pekne upecie maso a kurca, nemusim pouzivat elektricku ruru. Len pri prezentacii spominali, ze sa v nom da upiect aj zakusok, len nemam k tomu ziaden recept. Nema s tym niekto skusenosti?
Dakujem za odpoved.
Kazu
31.08.07,05:46
Platinium nemám. Piškótové cesto som robila v titanovej panvici a dalo sa. Upečené bolo však iba zo spodu a s bokov. Povrch bol tuhý ale bledý. Na chuti to však nebolo poznať a hore bola aj tak poleva. Cesto sa dalo aj pekne prekrojiť.
bulnova
27.03.08,07:03
Prosím , máte niekto skúseností s riadmi Top Slovakia Art Zvolen?
Ponúkajú celú zostavu titánových riadov za 38 000,- Sk. Uvítam o firme a výrobkov ich partnera (TOP MORAVIA - Brno) každú informáciu. Ďakujem.
petmar
27.03.08,10:33
Pridám svoj názor ako nekuchár - titánová panvica (vyššia, hranantá, so sklenou pokrievkou) nám vyriešila pečenie chleba do diéty pre syna - pečie sa na najmenšom plameni na plynovom či akomkoľvek šporáku, je prenosná, kdekoľvek aj v zahraničí mu napečieme jeho chlebík. Okrem toho vždy je na rade ako prvá na varenie. Je to proste riad vyššej generácie, že je drahý, neviem, kto za to môže, neriešim. A neuvoľňuje teflón, silikon či iné jedy. Určite si ešte kúpime niečo z tohto materiálu, len je otázne, od koho, aby sme to mali kvalitné.
daria29
04.04.08,18:39
titanovy riad:bola som na prezentacii titanoveho riadu,sla som tam zo zvedavosti,a stym ze nic nekupim!nie som taka,ze hned nieco kupim,ale kuchyna je moja,do tej mi chlap nerozkazuje,ani si nedam.ale ked som to videla,vsetko si zvazila,jasne ze som si nieco objednala.mam aj zepter,no proste je to zase nieco ine.a ako sa hovori,sto ludi,sto chuti,alebo kazda kucharka inak uvari,som v dochodkovom veku, a veru som za lepsie a zdravsie veci,nechce sa mi v kuch pri vareni travit pol dna,.kazdy si rozumie sam ,vidi do svojej penazenky a vie co si moze dovolit.titan bol od fi art slovakia,som zvedava ako sa budu nadoby spravat po case varenia,dnes som bola u znamej, mala to od nejekej inej fi,a veru dole mala nejake stopy, ako keby sa to odluplo?budeme reklamovat?
Blanka Š
04.04.08,18:56
Ja som s titanovými hrncami veľmi spokojná. Mama kúpila od inej firmy,asi po roku sa začalo odlupovať dno.Reklamovali sme to až v Dánsku/slovenský predajca zanikol/,bez problémov poslali vymenený hrniec a ten je OK.:)

Len pripomínam,že titanové hrnce by si nemal kúpiť ten,kto má indukčnú varnú dosku./kedže nie sú feromagnetické/
Meggi 1
04.04.08,20:33
titanovy riad:bola som na prezentacii titanoveho riadu,sla som tam zo zvedavosti,a stym ze nic nekupim!nie som taka,ze hned nieco kupim,ale kuchyna je moja,do tej mi chlap nerozkazuje,ani si nedam.ale ked som to videla,vsetko si zvazila,jasne ze som si nieco objednala.mam aj zepter,no proste je to zase nieco ine.a ako sa hovori,sto ludi,sto chuti,alebo kazda kucharka inak uvari,som v dochodkovom veku, a veru som za lepsie a zdravsie veci,nechce sa mi v kuch pri vareni travit pol dna,.kazdy si rozumie sam ,vidi do svojej penazenky a vie co si moze dovolit.titan bol od fi art slovakia,som zvedava ako sa budu nadoby spravat po case varenia,dnes som bola u znamej, mala to od nejekej inej fi,a veru dole mala nejake stopy, ako keby sa to odluplo?budeme reklamovat?
daria29, napíšem Ti môj príbeh, ako som sa dostala k titánovému hrncu ja. Používam ho už niečo vyše roka. Mám ho od tej istej firmy, ktorú spomínaš, z ich prezentácie. Zo zásady nechodím na prezentácie, na túto som sa dostala tiež nečakane: na ulici nás oslovila pani, že robí anketu o kultúre, potom nám akože darovala za odmenu dve vstupenky na vystúpenie dvoch spevákov, ktorí prídu do nášho mesta. Išli sme teda s tým, že ideme na koncert pestovať kultúru :D Ale čakalo nás prekvapenie, lebo okrem koncertu sa z posedenia vykúzlila aj prezentácia titánových hrncov, kde promotérky varili a piekli pred našimi očami. Najskôr sme boli nasrdení, že nás oklamali, ale keď sme tam už boli, povedali sme si, že zostaneme do konca, veď pesničky boli fajné, aj sme si s nimi zaspievali :) Celý čas som tam sedela a sledovala s tým vedomím, že mňa veru na toto nenahovoria :D
Ale čo sa nestalo: keď sa dovarilo a dopieklo, ochutnávali sme to, bolo to chuťove veľmi dobré a hlavne také diétne a nemastné a rýchlo hotové. A navyše v tom hrnci, v ktorom varili, potom upiekli aj koláč - priamo na platni. Začalo sa mi to celkom páčiť :). Navyše zo vstupeniek žrebovali výhercov, ktorí si mohli kúpiť hociktorý z hrncov za zľavu. Môžeš 3x hádať, koho vstupenku vyžrebovali :D
A tak som teraz veľmi rada, že ten hrniec mám, lebo všetko je v ňom uvarené veľmi rýchlo a bez tuku. Aj som v ňom piekla priamo na platni sporáka. Za ten čas, čo ho používam, je bez nejakých škrabancov či odretia, som s ním spokojná. Odporúčam.
daria29
06.04.08,16:01
meggi po precitani tvojho prispevku sme sa s manzelom dobre zasmiali ,pekne si to napisala.ak nieco nebudem vediet, das radu.vsetko dobre ti zelam.
charonme
08.04.08,13:04
Ake titanove panvice sa tu myslia? Cele z titanu alebo s antiadhezivnou titanovou vrstvou (namiesto teflonu) alebo s inou antiadhezivnou vrstvou, ktora drzi za pomoci titanu?
daria29
08.04.08,15:53
Ake titanove panvice sa tu myslia? Cele z titanu alebo s antiadhezivnou titanovou vrstvou (namiesto teflonu) alebo s inou antiadhezivnou vrstvou, ktora drzi za pomoci titanu?
cele titanove,cierne rozne nadoby.
charonme
11.04.08,05:51
tak ja teda neviem pretoze cele titanove su obycajne tenucke sede lahucke hrnceky pouzivane na turistiku a tieto (http://www.eta.cz/sk/novinky/2007-11-21/titan.pdf) ani tieto (http://titanovepanvice.sk/technologia.php) ani tieto (http://www.panvice.sk/titanove-panvice/) ani tieto (http://www.topslovakia.com/main.php?firma=gurman&menu=produkty&produkt=technologie) (tam dokonca priznavaju, ze su teflonove (http://en.wikipedia.org/wiki/Polytetrafluoroethylene)) ani tieto (http://titanovenadobi.eu/index.php?main_page=page_2) nie su cele titanove, ale su hlinikove a titan sa pouziva len na ich povrchovu upravu. Mam dojem ze tak isto su na tom aj tie panvice o ktorych je tu rec (a tiez tie, ktore sa predavaju na onych "prezentaciach"). Mate niekto nejaku linku ktora by dokazovala opak resp. linku na panvice, ktore su cele titanove a nie su to len lahke hrnceky na turistiku?

netvrdim ze nie su dobre alebo ze nefunguju, len ze nie su cele titanove (tak isto ako teflonove nie su cele teflonove)
daria29
13.04.08,17:29
ja neviem ake hrncešky na turistiku myslis? pochybujem ze by niekto vlacil tazky riad na turistiku.ano teraz mam v ruke papiere, je to firma dcerska spolocnost fir TOP SLOVAKIA od TOP MORAVIA.ako citam ,nikde nespominaju teflon.v zakladnom korpuse je urcita cast kvalitneho hlinika,kremika ,magnezia.potom su tam tvrde keramicke hmoty, a titan,.
charonme
14.04.08,05:49
pochybujem ze by niekto vlacil tazky riad na turistiku

nikto nevlaci tazky riad na turistiku. hrnceky, ktore su cele z titanu, su male, tenke a lahke, trochu sa podobaju na hlinikove esusy. su velmi lahke a pevne, preto sa pouzivaju na turistiku

velke, hrube a tazke "tzv. titanove" hrnce su z hrubeho hliniku, pripadne nejakej zliatiny/kompozitu hlinika a silikonu a na lepsie prichytenie teflonu pouzivaju inu technologiu nanasania teflonu ako pri beznych teflonovych panviciach. pri tom nanasani sa niekde pouziva aj nejaka zlucenina titanu, co dava dobru prilezitost marketingovemu oddeleniu pritazlivo nazvat tieto hrnce/panvice ako "titanove"
daria29
14.04.08,06:11
myslim ze viacerí by chceli vidiet tie lahke titanove hrnceky,odfot ich ,prosim,ja nie som ani odbornik,ani chemik, som laik a len som pocula ze titan je tazký?chrnce nech su ake su, ja som sa pre ne rozhodla, je vela ludi co akoze ich odsudzuje,ale keby na to mali ,tak si to kupia, samozrejme ta co to ukazuje, ma za to odmenu, ale ked neukaze ako to funguje, tak viem prd barani,lebo v obchode sa na teba kazdy vypr...kolko zarabaju na pochybnom tovare obchodne retazce?a nakupujeme,aj take blboviny, ktore onedlho musis vyhodit.o tom by sa dalo vela hovorit, ale je kazdeho vôla,ako sa rozhodne.
Chobot
14.04.08,06:29
nikto nevlaci tazky riad na turistiku. hrnceky, ktore su cele z titanu, su male, tenke a lahke, trochu sa podobaju na hlinikove esusy. su velmi lahke a pevne, preto sa pouzivaju na turistiku

velke, hrube a tazke "tzv. titanove" hrnce su z hrubeho hliniku, pripadne nejakej zliatiny/kompozitu hlinika a silikonu a na lepsie prichytenie teflonu pouzivaju inu technologiu nanasania teflonu ako pri beznych teflonovych panviciach. pri tom nanasani sa niekde pouziva aj nejaka zlucenina titanu, co dava dobru prilezitost marketingovemu oddeleniu pritazlivo nazvat tieto hrnce/panvice ako "titanove"

Súhlas.

Ak je v titanovom hrnci 3% titánu, tak to je veľa. Väčšinou to dokonca bývajú oxidy titánu vo veľmi tenkej v jednej z mnohých vrstiev na dne hrnca (http://www.dubina.szm.sk/hrnce.files/7vrstiev_farba1.jpg). Takže na celé titánové hrnce v kuchyni zabudnite, je to len ťah na spotrebiteľov.

Rovnako ako teflonová panvica nie je celá z teflonu, má len niekoľko mikrónovú vrstvu teflonu na povrchu dna.
Chobot
14.04.08,06:41
myslim ze viacerí by chceli vidiet tie lahke titanove hrnceky,odfot ich ,prosim,ja nie som ani odbornik,ani chemik, som laik a len som pocula ze titan je tazký?chrnce nech su ake su, ja som sa pre ne rozhodla, je vela ludi co akoze ich odsudzuje,ale keby na to mali ,tak si to kupia, samozrejme ta co to ukazuje, ma za to odmenu, ale ked neukaze ako to funguje, tak viem prd barani,lebo v obchode sa na teba kazdy vypr...kolko zarabaju na pochybnom tovare obchodne retazce?a nakupujeme,aj take blboviny, ktore onedlho musis vyhodit.o tom by sa dalo vela hovorit, ale je kazdeho vôla,ako sa rozhodne.

Nie je ťažký, ale je veľmi odolný a pevný, preto môže byť ten riad veľmi tenký (tenší, než z hliníka či duralu) a tým je ľahší. Titán dosahuje pevnosť ocele, ale zároveň má o 45% menšiu hmotnosť (http://en.wikipedia.org/wiki/Titanium). TO, že je titán ťažký, je len mylná domnienka práve tých, čo majú titánové hrnce, lebo tieto hrnce majú masívne telo z hliníka či nerezu, čo vytvára dojem, že titánový riad je pevný a masívny.

Najlepšie panvica napr. na steak je oceľová z hrubej ocele, aby sa teplo rozložilo po celej ploche.

Napr. tento hrnček (http://www.backcountrygear.com/catalog/accessdetail.cfm/MSR167) neváži ani 60 g a tento hrniec (http://www.msrgear.com/cookware/titankettle.asp)má len 118 g.

A tu (http://www.campmor.com/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?categoryId=200301166&storeId=226&catalogId=40000000226) je celá ponuka titánového riadu na turistiku.
daria29
14.04.08,12:04
chobot dakujem za vysvetlenie,ale tiez pekne ceny za hrncek!este som nic take nevidela.
Meggi 1
14.04.08,19:54
Aj ja ďakujem za vysvetlenie. Keby som z vysvetlenia nevedela a neprečítala si, že tie riady sú titanové, povedala by som podľa obrázkov, že je to hliník :o Bola som tiež presvedčená, že titánový riad má byť ťažký a masívny.
No čo už, človek sa učí do smrti :rolleyes:
charonme
18.04.08,11:03
TOP SLOVAKIA od TOP MORAVIA.ako citam ,nikde nespominaju teflon.

tu pisu doslovne (http://www.topslovakia.com/main.php?firma=gurman&menu=produkty&produkt=technologie): "...je následne nanesený trojvrstvový antiadhezivný povlak PTFE..." a "...zostáva stále zachovaná vrstva PTFE, ktorá..." - takze tam spominaju teflon. (PTFE = teflon)
AlaNR
18.04.08,11:27
Moja mama tiež priniesla takýto riad z jednej prezentácie a myslím že to bolo z tej firmy TOP..... Už som to tu v nejakej téme písala, ale pár jedincov ma skoro ukameňovalo........ Nakoniec ani nešlo o riad ale o tie prezentácie... Doteraz ma to škrie....
Ale: keď nám to prišlo, najskôr som na to nedôverčivo pozerala, nezdalo sa mi to. Mala som už skúsenosti s teflonovymi panvicami a tie podľa mňa teda ozaj neboli bohvieaké. Mohli byť aj značkové (T...l - cenzurujem).
Mám panvicu, cca 2 l hrniec, malý asi 1 l hrnček a taký panvicokastrol - široká panvica s ušami ako kastrol... ;)
Riad používam už 4 roky a nebyť toho, že som na hrnci hore na hrane oklepala nôž, ktorý mi tam spravil mikroďobku, ktorú ale asi vidím len ja, tak na tom riade nie je vôbec vidieť, že je používaný. Nič mi neprihorí o dno, prihorí to iba vtedy, keď na to zabudnem :D, veď čo už iné to má robiť....
Tá vrstva tam drží ako šlak... Takže som odvolala moje prvotné ofrflanie, že je to z prezentácie...
Evanka
18.04.08,11:44
cele titanove,cierne rozne nadoby.
Celé z titánu určite nie. Titán je veľmi ľahký a odolný kov. Môj manžel má umelú mitrálnu chlopňu z titánu.
Čo sa týka spomínaných riadov. Sú určite v rôznej kvalite.... Poznám spokojných aj nespokojných zákazníkov. Treba si asi dobre zvážiť od akej firmy riad nakupujeme.
kukurička
08.05.08,08:36
Dnes som si prečítala tému o titanovom riade. Keďže aj ja som majiteľkou takého riadu, tak ma téma zaujala. K riadu sme prišli tiež na pozvaní k večeri susedmi a tam sme sa dali zlákať na kúpu. Vtedy bola akcia- veľký hrniec na polievku a pánvica + sklen.pokrievka /cenu si už nepamätám, asi 6 000,-/. Predvádzala to už teraz neexistujúca firma Winston /so sídlom v Brne/. Nerozbitná pokrievka,ktorú nám predvádzali tak, že ju pustili na parkety a nerozbije sa, sa nám aj tak rozbila, pretože dcére padla na koberec, ale na hranu. Pri ďalšej prezentácii- keďže som vyhrala "dovolenku" som si kúpila ešte jeden malý hrniec na ryžu s pokrievkou, lebo mal takú šikovnú veľkosť. Pokrievku, ktorá sa mi rozbila som dostala ako darček novú, čo ma potešilo. Jeden hrniec som musela reklamovať, pretože sa na dne urobili také jamky, ale to išlo bez problémov. Po čase sa v tom istom hrnci urobili znovu tie isté jamky, no firma zanikla a už to nemám kde reklamovať. Ešte spomeniem, že nebyť týchto riadov, tak môj syn by sa nebol nikdy naučil robiť s takou radosťou palacinky, pretože ich mohol otáčať normálne rukou /nelepili sa/. Výhodou je tiež, že si netreba dávať pozor čím to miešate, či v tom niečo krájate nožom, pretože sú voči tomu odolné. Nepoškriabu sa. Akurát si musím už v normálnom obchode dokúpiť nerozbitnú pokrievku, pretože zase padla na zem a teraz mi chýba. Ja som s hrncami spokojná, pečiem v nich aj v rúre, občas síce zabudnem z nich vybrať jedlo, lebo som si prečítala, že sa nemá v nich skladovať dlhšie, ale ináč nedám na nich dopustiť, hoci stáli veľa, ale sú dobré.;)
KEJKA
17.06.09,16:13
Prosím , máte niekto skúseností s riadmi Top Slovakia Art Zvolen?
Ponúkajú celú zostavu titánových riadov za 38 000,- Sk. Uvítam o firme a výrobkov ich partnera (TOP MORAVIA - Brno) každú informáciu. Ďakujem.


Ja som s titanovými hrncami veľmi spokojná. Mama kúpila od inej firmy,asi po roku sa začalo odlupovať dno.Reklamovali sme to až v Dánsku/slovenský predajca zanikol/,bez problémov poslali vymenený hrniec a ten je OK.:)

Len pripomínam,že titanové hrnce by si nemal kúpiť ten,kto má indukčnú varnú dosku./kedže nie sú feromagnetické/


cele titanove,cierne rozne nadoby.
tak som dnes šla s manželom na prezentáciu o zdravom varení. Šla som tam kvôli sľubovanému mobilu pevne rozhodnutá., že ma nikto na nič nenahovorí. Hádajte ako to dopadlo?
Mám najdrahší mobil na svete :D:D:D
"načal ma" manžel :D, prvý povedal, aby sme to kúpili, potom prišli tie rečičky o cene a zľave a hentakej zľave a takom darčeku... výsledok ich snaženia je zmluva o kúpe titanového riadu - ťažký, čierny, materiál titan a navrchu 5-vrstvová látka..... nepamätam z čoho, idem gúgliť.
Je to tá firma Top Slovakia, čo sa tu spomína, 15ročná záruka
hrnce, panvice, pekáč na kačicu, hrniec na lekvár, na buchty, či knedle, remoska.
Varí sa bez tuku, bez soli....to bola motivácia a a tiež manžel diabetik.
Ochutnala som a bolo to výborné, čo navarili. Tá údržba nemá chybu - ešte aby som to vyskúšala.
A darček okrem mobilu a večere? Slušne vyzerajúci, malý kuchynský robot. Niečo podobné mám doma 15 rokov, a dosluhuje, takžesami zíde.
Chcem veriť, že nebudem ľutovať.
Ak by mal niekto záujem, mám zľavu 20% na tie výrobky - môžem posunúť, lebo tú už naozaj nemienim využiť. Mám na nasledujúcich 20 rokov dosť.
pridávam link,kde je skladba a vrstvy povrchu popísané podrobne
http://www.topslovakia.com/sk/titanovy-riad/vyroba/titanium-extra-quality.php
tetrisss
17.06.09,16:19
Gratulujem ti, ja mam iba jednu panvicu, ale nedala by som ju ani za svet, mam aj Zepter, ale na dusenie zeleniny, masa a na vyprazanie pouzivam iba moju ciernu panvicu, ozaj aj na zapekanie, rucka sa da odpojit.
wagner
17.06.09,19:40
Ja som si kúpila taký šikovný hrniec v Tescu - boli zlacnené z 1200 Sk na 650 SK. Tiež som s ním spokojná. Neviem koľko si za tie hrnce zaplatila, ale určite sa dajú kúpiť cenovo výhodnejšie a s istou zárukou v predajnej sieti. Lebo to, čo Ti k tým hrncom "podarovali" si vlastne zaplatila tiež. Tie dary to je šikovný reklamný ťah predajcov. Mňa by na takú akciu nedostal nikto. Tak ako v príspevku 41 píše kukurička, tie isté problémy má aj jedna známa, ktorá celú sadu hrncov kúpila za 19 tisíc. A teraz hľadá právnika, lebo jej ich nechcú vymeniť. Vraj tie priehlbinky spôsobila nesprávnym používaním. A ona ich vôbec nepoužívala, lebo to chcela ako svadobný dar. Toť môj názor. KEJKA dúfam že som Ťa mojim názorom nenaštvala.
KEJKA
17.06.09,19:46
nie, ja som sa vlastne posťažovala, nie pochválila.....
ale musím variť na vode, bez tuku, bez soli, hvôli mužovi
a jedlo z týchto hrncov je fakt chutné bez použitia prísad.
Syn tiež zásadne nesolí, ja zasa ano ale slabo. Takže to čo sa v mase, zemiakoch včítane zeleniny nachádza budem naozaj aj konzumovať a nie vylievať do kanala.
Nerobím reklamu, aj ked som priložila link.
tetrisss
18.06.09,17:52
Tak ked to vezmeme z hladiska ceny, mozno lutovat, ale vari sa v tom super.
jana007
18.06.09,18:01
Súhlasím, aj ja mám jeden a varím v ňom stále.
durisovad
22.10.09,17:27
Aj ja som bola na prezentacii titanovych riadov firmy TOP SLOVAKIA. Reprezentantka prezentovala firmu velmi fundovane a psychologicky ucinne, zopar dovercivych presvedcila a kupili. Mne sa zdali velmi predrazene. Doma som porovnavala tuto ponuku s inymi a tu je vysledok:http://www.topslovakia.com/sk/eshop/pekaC48D-stvorhranny-26x26-cm21.php
http://www.domacky.cz/titanove-nadobi-baf/titanove-hrnce/titanovy-hrnec-28x28cm-hluboky-2812.html
Chobot
23.10.09,07:30
Aj ja som bola na prezentacii titanovych riadov firmy TOP SLOVAKIA. Reprezentantka prezentovala firmu velmi fundovane a psychologicky ucinne, zopar dovercivych presvedcila a kupili. Mne sa zdali velmi predrazene. Doma som porovnavala tuto ponuku s inymi a tu je vysledok:http://www.topslovakia.com/sk/eshop/pekaC48D-stvorhranny-26x26-cm21.php
http://www.domacky.cz/titanove-nadobi-baf/titanove-hrnce/titanovy-hrnec-28x28cm-hluboky-2812.html

Nooo, ale v cene od topslovakia máš aj pokrievku....:rolleyes::D:D:D:D:D
durisovad
23.10.09,08:16
Aj ta druha firma ponuka hrniec s pokrievkou. Len na obrazku, ktory som pripojila, nie je zobrazena. Rozdiel je len v tom, ze ak sa mi rozbije pokrievka od TOP SLOVAKIA, poslu mi nahradnu za cenu cca 100 EUR, u tej druhej firmy som ponuku nahradnych pokrievok nenasla.
durisovad
24.10.09,13:14
Nooo, ale v cene od topslovakia máš aj pokrievku....:rolleyes::D:D:D:D:D
Viem, ze to myslis ironicky, mne islo o to, aby ludia zbytocne nevyhadzovali peniaze za tovar, ktory je mozne kupit za rozumnu cenu.
Chobot
24.10.09,21:19
Viem, ze to myslis ironicky, mne islo o to, aby ludia zbytocne nevyhadzovali peniaze za tovar, ktory je mozne kupit za rozumnu cenu.

Ja by som pekáč za 400 € nekúpil, ani keby mal 3 pokrievky...
durisovad
25.10.09,06:32
Ja by som ho nekupila ani keby piekol sam. Ale su ludkovia, ktori podlahnu vhodne volenemu psychologickemu natlaku a kupia. Mojim cielom bolo na tuto nehoraznost upozornit.
luckystrike11
04.10.10,16:36
Moja mama si kupila súpravu riadu od TOP SK a je celkom spokojná až na tu cenu a jeden hrniec Potrebuje reklamovať ale ztratila zmluvu kde sú na druhé strane všeobecne obchodné podmienky. Potreboval by som si ich prečítať. Nemáte niekto možnosť poslať mi je mailom treba naskenované? Ďakujem za pomoc.
veronat
17.10.10,19:53
antialergický paplón z ovčieho rúna som si kupila a je to teda pekny podvod
KoxXxo
17.10.10,20:18
A čo si čakala?
A0ka
25.11.10,18:23
Moja mama si kupila súpravu riadu od TOP SK a je celkom spokojná až na tu cenu a jeden hrniec Potrebuje reklamovať ale ztratila zmluvu kde sú na druhé strane všeobecne obchodné podmienky. Potreboval by som si ich prečítať. Nemáte niekto možnosť poslať mi je mailom treba naskenované? Ďakujem za pomoc.
Na ten riad má mama 10rokov záruku - vygoogli si ich,zisti t.č., zavolaj a neni problém...mne praskla nádoba na robote-mojou vinou a teraz si bol syn kupovať tiež riad od TOP SK, spomenula som im ten robot a bez problému mi pošlú druhú nádobu s tým, že nič neplatím, lebo je to stále v záruke....a iné hrnce čo som mala mám odložené niekde v krabici-ako dobre, že mám napríklad knedlo vepřo zelo hotové za 50minút, pečiem na plyne koláče a kým som dovtedy mávala za energie nedoplatky, teraz mi chodia dosť vysoké preplatky...a rúru používam iba na pečenie vianočných pamlskov :-)
durisovad
25.11.10,18:35
Za kolko rokov ti vratia preplatky na elektrine cenu hrncov? Ja som to prepocitala na cca 30 rokov.
Danica Ivicova
12.12.12,19:12
Mám hrnce top-slovakia od marca 2010 pri najlepšej opatrnosti je dno ako poškriabané,som sklamaná.Idem reklamovať.Držím si palce danica
pivko
12.12.12,19:18
Moja debilná svokra išla na prezentáciu prvý krát v živote / titanove hrnce /po prezentacii došla k nám a vraj ake neskutočne vysoké ceny - to by kupil len debil.Po 3 dňoch z nej vyliezlo že to kupila sada vraj 21 dielna / chňapka , varešky a bludy/ dokopy asi 6 hrncov. Ešte že tam bola možnosť odstúpiť od zmluvy. Tak som to riešil.
Ponaučenie : nepúšťajte rodičov dochodcov na prezentácie.
bettylou
12.12.12,21:53
titán v tabulke tesne pred olovom
smejdi
11.09.13,15:40
nepustajte rodicov ani svokrovcov na taketo akcie....su to smejdi,10xpredrazene a najdete ich na nete furu od firmy http://gastroguss.de, http://www.titanovyriad.sk/, a plno ich je v hypermarketoch tej istej kvality a ovela lacnejsie, nezaplatite kopec darmozracov okolo a vydrzia vam tak isto
docasny79
09.09.15,09:36
Ja som bol veľmi spokojný s ponukou titánoveho riadu
lujza.j
09.09.15,09:54
...ááále čo nepovieš:D:D:D
Předsedo
25.11.15,17:18
Áno mám skúsenosti s titánovým riadom .