sway
16.02.05,09:34
prepáčte nestíham hľadať - Praprava ide v DPH do §43 do riadku DP DPH 07 ak sú odberatelia v EÚ plátcami DPH - mooooc ponáhľam - díííííííííííííík

o 2 0min si prídu po DPH - dík:confused:
vladan
16.02.05,09:00
sway, preprava by mala byť § 16 a to do priznania DPH nejde
sway
16.02.05,09:05
sway, preprava by mala byť § 16 a to do priznania DPH nejde
možno som sa zle vyjadrila - ide o dopravu. Mame kamiony a prepravujeme tovar. Toto išlo nakladka Rakúsko vykládka Myjava - fakturujem to do rakúska platcovi DPH. prosííííííííííííím pomoc!!!!:confused:
syamlee
16.02.05,09:14
možno som sa zle vyjadrila - ide o dopravu. Mame kamiony a prepravujeme tovar. Toto išlo nakladka Rakúsko vykládka Myjava - fakturujem to do rakúska platcovi DPH. prosííííííííííííím pomoc!!!!:confused:
No ak si prepravna / dopravna / spoločnosť, tak ako hovorila Vladan.... § 16. § 43 t.j. dodanie tovaru z tuzemska do iného členského štátu..... ?????????
syamlee
16.02.05,09:20
... podľa mňa je preprava služba a nie tovar :D

hmmmmmmmmmm... žeby som napísal niečo iné ???:rolleyes:
syamlee
16.02.05,09:22
dnes som veľmi hyperaktívna, zle som si to dala dokopy, už som to vymazala, prepáč :cool:
Ospravedlňovať sa netreba ;) .
sway
16.02.05,09:27
No ak si prepravna / dopravna / spoločnosť, tak ako hovorila Vladan.... § 16. § 43 t.j. dodanie tovaru z tuzemska do iného členského štátu..... ?????????
Takže pri preprave je plnenie oslobodené a nejde vôbec dop DPH priznania??? - doteraz to robili ako hovorím ja a podávali aj Q súhrnný výkaz....,
lebo podľ § 16 si nesmú odberatelia "samozdaniť ani nič sa s DPH nerobí??? - asi som blbá....
syamlee
16.02.05,09:28
Takže pri preprave je plnenie oslobodené a nejde vôbec dop DPH priznania??? - doteraz to robili ako hovorím ja a podávali aj Q súhrnný výkaz....,
lebo podľ § 16 si nesmú odberatelia "samozdaniť ani nič sa s DPH nerobí??? - asi som blbá....
Odberateľ si ju samozdaní t.j. pravda... do Q výkazu nejde ani do DPH....;)
sway
16.02.05,09:31
Odberateľ si ju samozdaní t.j. pravda... do Q výkazu nejde ani do DPH....;)
môže si ho samozdaniť, ak ho nedám do výkazu v kolonke s možnosťou odpočítania dane?? - :confused:
vladan
16.02.05,09:31
sway, § 16 nehovorí o oslobodení dane, ale o mieste dodania služby .. a keďže je miestom dodania služby iný členský štát, táto služba nie je predmetom dane slovenského zákona o dani z pridanej hodnoty. Predmetom dane je len to, čo je uvedené v § 2 zákona o DPH a tam dodanie služby do iného členského štátu nevidím
sway
16.02.05,09:37
sway, § 16 nehovorí o oslobodení dane, ale o mieste dodania služby .. a keďže je miestom dodania služby iný členský štát, táto služba nie je predmetom dane slovenského zákona o dani z pridanej hodnoty. Predmetom dane je len to, čo je uvedené v § 2 zákona o DPH a tam dodanie služby do iného členského štátu nevidím
ja viem že 16 hovorí... - takto - účtujem ich v Alfe a tam sa odvoláva pri zadaní do ktorej kolonky DP na § - tak nad tým špekulujem, že ak ho vôbec do DP nedám, ako si ho samozdaní?
nechcem aby som vyrobila nejaký problém, predošlá účtovníčka im to dávala na ten r. 07 - neboj ani mne sa to nezdá, ani s tým Q hlásením, ale chcem im to robiť už dobre - preto vymenili účtovníčku.

tak to tam nedám vôbec?? - som nešťastná....:mad:
syamlee
16.02.05,09:42
ja viem že 16 hovorí... - takto - účtujem ich v Alfe a tam sa odvoláva pri zadaní do ktorej kolonky DP na § - tak nad tým špekulujem, že ak ho vôbec do DP nedám, ako si ho samozdaní?
nechcem aby som vyrobila nejaký problém, predošlá účtovníčka im to dávala na ten r. 07 - neboj ani mne sa to nezdá, ani s tým Q hlásením, ale chcem im to robiť už dobre - preto vymenili účtovníčku.

tak to tam nedám vôbec?? - som nešťastná....:mad:
Presne nedáš to tam vôbec... na faktúrke uvedieš odkaz na § 16 .... a všetci ideme ďalej spokojne životom.....
Danuska
16.02.05,11:59
A vieš, že nemáš pravdu?, v Alfe to ide na 07-ku, patrí to do daňového a je to obyčajné dodanie tovaru a služby oslobodené od DPH, účtovníčka to robila dobre, lebo ty si prepravca so sídlom na sk, a prepravuješ po eu zo štátu do štátu, miesto dodania je plátca dph v au.
Danuska
16.02.05,12:02
Ešte som chcela povedať, že najlepšia kontrola je podľa hlásenia, pretože ak si to rakušan musí dať do výkazu dph, tak to v ňom musí mať aj slovenská strana.
syamlee
16.02.05,12:29
Ešte som chcela povedať, že najlepšia kontrola je podľa hlásenia, pretože ak si to rakušan musí dať do výkazu dph, tak to v ňom musí mať aj slovenská strana.
Danuška, keď sa začnu dávať do súhrneho výkazu aj prepravne služby, tak potom možno.... ale nateraz ešte nie ;)
syamlee
16.02.05,12:34
A vieš, že nemáš pravdu?, v Alfe to ide na 07-ku, patrí to do daňového a je to obyčajné dodanie tovaru a služby oslobodené od DPH, účtovníčka to robila dobre, lebo ty si prepravca so sídlom na sk, a prepravuješ po eu zo štátu do štátu, miesto dodania je plátca dph v au.a ak môžeš, napíš ktorý z § r.07 sa vzťahuje na prepravne služby, tak ako sú uvedené v tejto téme?
Danuska
16.02.05,12:51
????? neprečítala som si 1. stranu och-och u nás takto prepravujeme len vlastný tovar veľmi, veľmi, veľmi sa ospravedlňujem
sway
16.02.05,16:05
a ak môžeš, napíš ktorý z § r.07 sa vzťahuje na prepravne služby, tak ako sú uvedené v tejto téme?
babulky zlaté ešte som sem nakukla, či som to dobre odovzdala - lebo idem preč - vidím pekne ste sa tu o tom pobavili - ale ja som to tam nedala - je to OK - :confused:
syamlee
16.02.05,18:11
babulky zlaté ešte som sem nakukla, či som to dobre odovzdala - lebo idem preč - vidím pekne ste sa tu o tom pobavili - ale ja som to tam nedala - je to OK - :confused:
... ostatne sú babulky... ja nie:p . Ale ak si to tam nedala tak to maš správne...:)
sway
16.02.05,18:40
... ostatne sú babulky... ja nie:p . Ale ak si to tam nedala tak to maš správne...:)
tak dobre babuliak!!!! :D - díííík - tuším som už závisláporaďáčka - furt sem nakúkam...:o