moniq81
22.08.07,06:32
Čaute poraďáci,

konateľka mi kázala napísať a podať odpor voči platobnému rozkazu. Viem, že je tam na to lehota 15 dní, ale od kedy??? Na platobnom rozkaze je 08.08.2007, ona mi tvrdí, že ho prevzala 15.08.2007. Od kedy mám počítať tých 15 dní??? Posledný deň na podanie je teda zajtra /23.08./alebo až 30.08.2007? Okrem toho sme dlžnú sumu už zaplatili, je tam potrebné priložiť fotokópiu príkazu na úhradu??? Ešte by som chcela poprosiť o vzor odporu voči platobnému rozkazu. Dôvodom nášho nezaplatenia bola skutočnosť, že sme faktúru neobdržali a nikto nás ani nevyzval k zaplateniu.

Ďakujem
tana007
22.08.07,06:50
Ahoj, lehota ti začína plynúť odo dňa DORUČENIA, tzn. ak bol platobný rozkaz doručený 15, tak posledný deň na podanie odporu je 30. prikladam ti aj par. z OSP: § 204



(1) Odvolanie sa podáva do 15 dní od doručenia rozhodnutia na súde, proti rozhodnutiu ktorého smeruje. Ak bolo vydané opravné uznesenie, lehota plynie znovu od doručenia opravného uznesenia len v rozsahu vykonanej opravy.

Vzor odporu nemam ale napisem ti aspon co by mal obsahovať:
z podania musí byť zjavné, ktorému súdu je určené, kto ho robí, ktorej veci sa týka a čo sleduje, a musí byť podpísané a datované. Podanie treba predložiť s potrebným počtom rovnopisov a s prílohami tak, aby jeden rovnopis zostal na súde a aby každý účastník dostal jeden rovnopis, ak je to potrebné, ďalej v akom rozsahu sa napáda, v čom sa toto rozhodnutie alebo postup súdu považuje za nesprávny a čoho sa odvolateľ domáha.

!! Dôležité je aby bol odpor podaný s odôvodnením vo veci samej.
tana007
22.08.07,06:54
našla som :) na porade
moniq81
22.08.07,08:30
Ďakujem Ti veľmi, veľmi pekne tana007. Ešte poddotaz: ako dokážem, kedy bol platobný rozkaz doručený, chodí to doporučene? Konateľka mi nedala ani obálku, len kópiu platobného rozkazu a povedala, že to prevzala 15.08. Na samotnom platobnom rozkaze je 08.08.2007.

Ďakujem.
tana007
22.08.07,09:52
jedine doporučene, vzdy to musí ísť oficiálnou cestou, ešte malá rada, odpor môže podať len osoba oprávnená, tzn účastník konania.
pavuk29
07.10.09,06:12
Dobry den
Neviete preco mi ten vzor nejde stiahnut a chce to po mne opatovne prihlasenie? Dakujem
Gurgasha
16.08.10,07:21
Prosím poraďte mi. Som ručiteľom svojmu príbuznému a doručili mi súdom nariadený platobný rozkaz. Nie je možné aby som to zaplatila. Aký dôvod by som mala napísať do odporu voči platobnému rozkazu.
Ďakujem
Stanislav 1975
16.08.10,07:29
Ahoj, lehota ti začína plynúť odo dňa DORUČENIA, tzn. ak bol platobný rozkaz doručený 15, tak posledný deň na podanie odporu je 30. prikladam ti aj par. z OSP: § 204



(1) Odvolanie sa podáva do 15 dní od doručenia rozhodnutia na súde, proti rozhodnutiu ktorého smeruje. Ak bolo vydané opravné uznesenie, lehota plynie znovu od doručenia opravného uznesenia len v rozsahu vykonanej opravy.

Vzor odporu nemam ale napisem ti aspon co by mal obsahovať:
z podania musí byť zjavné, ktorému súdu je určené, kto ho robí, ktorej veci sa týka a čo sleduje, a musí byť podpísané a datované. Podanie treba predložiť s potrebným počtom rovnopisov a s prílohami tak, aby jeden rovnopis zostal na súde a aby každý účastník dostal jeden rovnopis, ak je to potrebné, ďalej v akom rozsahu sa napáda, v čom sa toto rozhodnutie alebo postup súdu považuje za nesprávny a čoho sa odvolateľ domáha.

!! Dôležité je aby bol odpor podaný s odôvodnením vo veci samej.

Táňa, len taká malá oprava-ak ho prevezme 15-tého,tak lehota končí 29-totiž počíta sa už aj deň doručenia...
Stanislav 1975
16.08.10,07:31
Táňa, len taká malá oprava-ak ho prevezme 15-tého,tak lehota končí 29-totiž počíta sa už aj deň doručenia...

kukám, že reagujem na 3 roky staré zadanie:D:D:D, už po funuse...:cool:
zalobaba
16.08.10,08:05
kukám, že reagujem na 3 roky staré zadanie:D:D:D, už po funuse...:cool:

nielenže na reaguješ na staré, ale aj zle. lehota sa začína počítať dňom nasledujúcim po dni doručenia.
Stanislav 1975
16.08.10,08:07
nielenže na reaguješ na staré, ale aj zle. lehota sa začína počítať dňom nasledujúcim po dni doručenia.

nie,nie,počíta sa aj deň doručenia...
lujza.j
16.08.10,08:25
Prosím poraďte mi. Som ručiteľom svojmu príbuznému a doručili mi súdom nariadený platobný rozkaz. Nie je možné aby som to zaplatila. Aký dôvod by som mala napísať do odporu voči platobnému rozkazu.
Ďakujem
dôvod by mal byť taký, ako píšeš prečo nie je možné aby si tento doručený platobný rozkaz zaplatila.čiže ak tvoja finančná situácia nie je v takom stave aby si toto zaplatila, treba tam uviesť všetky dôležité skutočnosti. nezabudni, že za podanie odporu je poplatok, ktorý budeš musieť zaplatiť.
zalobaba
16.08.10,11:10
nie,nie,počíta sa aj deň doručenia...


tak sem hoď znenie zákona, nech sa poučím od "múdrejších".:rolleyes:
mlisa
17.08.10,06:58
§ 57 ods. 1 O.s.p.
Do plynutia lehoty sa nezapočítava deň, keď došlo k skutočnosti určujúcej začiatok lehoty.
§ 172 ods. 1 O.s.p.
V platobnom rozkaze uloží odporcovi, aby do 15 dní od doručenia platobného rozkazu zaplatil navrhovateľovi uplatnenú pohľadávku a trovy konania alebo aby v tej istej lehote podal odpor na súde, ktorý platobný rozkaz vydal. Odpor proti platobnému rozkazu sa musí odôvodniť.

Skutočnosťou určujúcou začiatok lehoty je doručenie, deň doručenia sa do lehoty nezapočítava.
luubos
06.01.11,17:55
Chcel by som sa spytat ako mam napisat odpor voci platobnemu rozkazu ktory mi dosiel uharadit sumu.... I ked suhlasim so sumou chcel by som poziadat o splatkovy kalendar co v nejmensej moznej sume v ohladne na to ze som student a nepoberam ziadne prispevky ! vedel by mi niekto poradit ? Dakujem
bubkoch
06.01.11,18:11
Táňa, len taká malá oprava-ak ho prevezme 15-tého,tak lehota končí 29-totiž počíta sa už aj deň doručenia...

akoze keby bola lehota 1 den, tak odvolanie musis podat este v ten isty den dorucenia ? nesranduj ... :D
lujza.j
06.01.11,18:17
Chcel by som sa spytat ako mam napisat odpor voci platobnemu rozkazu ktory mi dosiel uharadit sumu.... I ked suhlasim so sumou chcel by som poziadat o splatkovy kalendar co v nejmensej moznej sume v ohladne na to ze som student a nepoberam ziadne prispevky ! vedel by mi niekto poradit ? Dakujem

neviem či ti poradím správne, ale odpor voči platobnému rozkazu pre požiadanie o splátkový kalendár by som nepodávala. nezabudni, že pri podaní odporu sa platí poplatok kedysi to bolo 500.-sk, ak so sumou súhlasíš tak o možnosť splátkového kalendára by som požiadala stranu ktorá ta za dlžobu žaluje.;)
buchač
06.01.11,18:20
Chcel by som sa spytat ako mam napisat odpor voci platobnemu rozkazu ktory mi dosiel uharadit sumu.... I ked suhlasim so sumou chcel by som poziadat o splatkovy kalendar co v nejmensej moznej sume v ohladne na to ze som student a nepoberam ziadne prispevky ! vedel by mi niekto poradit ? Dakujem
No mám za to , že ani tak nie odpor ...

Tento si ako odporca prevzal / predpokladám / a ak nesplatíš , tak je možné na Teba exekútora poslať ...a tým pádom ešte viac zaplatíš ...úroky z omeškania , platba exe a podobné náklady ...
Respektíve to potom pôjde okamžite na súd , ak nemáš prostriedky ...a si v pr...y ...;)

Mal by si len pekne krásne sa z navrhovateĺom dohodnúť a čím skôr na tom splátkovom kalendári ...
luubos
06.01.11,19:15
a keby som napisal sudu vyrozumenie proste ze som ochotny splacat to ale ze potrebujem splatkovy kalendar bo sa musim do 15dni vyjadrit sudu ... nevedel by si mi pomoct a zaslat nejaky vzor ako to treba napisat bol by som moc vdacni Dakujem !
buchač
06.01.11,19:24
a keby som napisal sudu vyrozumenie proste ze som ochotny splacat to ale ze potrebujem splatkovy kalendar bo sa musim do 15dni vyjadrit sudu ... nevedel by si mi pomoct a zaslat nejaky vzor ako to treba napisat bol by som moc vdacni Dakujem !

Žiadosť o splátkový kalendár

Jožko Púčik
Kariérna 14
841 01 Olcnava
r.č. 123456/7890


ABC ...............
Trávnatá 25
852 02 Kocúrkovo
IČO: 123456789



Vec : Žiadosť o splátkový kalendár

Vážený pán X.Y

Dňa 15.06.2010 som u Vás v predajni zakúpil plazmový televízor zn. SONY v hodnote 700,- EUR so zmluvnou podmienok, že faktúru uhradím do 14 dní na Vami zadaný bankový účet.

Bohužiaľ tak teraz nemôžem urobiť, pretože sa mi naskytol vážny finančný problém, ktorý musím bez akéhokoľvek odkladu riešiť. Keďže mám však o uvedený televízor veľký záujem, chcel by som Vás požiadať o splátkový kalendár.

Splátky by som uhradil vždy do 15. nasledujúceho v mesiaci. Prikladám môj návrh splátok:

1. splátka uhradená do XX.X.2011 čiastkou 200,- EUR
2. splátka uhradená do XX.X.2011 čiastkou 200,- EUR
3. splátka uhradená do XX.X.2011 čiastkou 200,-EUR
4. splátka uhradená do XX.X.2011 čiastkou 100,- EUR.

Splátky by som zasielal na Vami udaný bankový účet vedený v Slovenskej sporiteľni, č.ú.: 123456/789 vo vyššie vypísaných termínoch.

Pokiaľ by sa akýmkoľvek dôvodom platba oneskorila mojou vinou, máte nárok od splátkového kalendára ustúpiť s nárokom doplatenia celej chýbajúcej čiastky, alebo požadovať vrátenie tovaru.

Za kladné vybavenie mojej žiadosti Vám vopred veľmi ďakujem.

Ján Vážny
kupujúci

Na vedomie : Okresný súd ................
luubos
06.01.11,19:29
Dakujem velmi pekne moc si mi pomohol !