Tabitha
22.08.07,07:21
čaute, potrebujem poradiť či sa bodové lístky-permanentky na lyžiarsky vlek musia učtovať cez registračnu pokladňu teraz v platnej legislatíve a či sa museli v roku 2005 .

máme totiž daňovu kontrolu a žiadaju od nás evidenciu tržieb za prevádzku vleku a knihu tržieb registračnej pokladne.ja som prišla do firmy na konci roka r.2005 ten kontroluju a bývala učtovnička odišla.
teraz som jej volala a pýtala že ako učtovala permanetky a ona vravi že sa nemuseli učtovať cez erp že učtovala len tržby za bufet cez erp a permanentky len očislovala a dennu tržbu v nejakom yošite viedla a na konci mesiaca urobila sumár.
najhoršie je že sme tie doklady pri sťahovaní firmy pred dvoma týždnami dali omylom do zberu!!!
v r.2005 bufet nefungoval ani v 2006 -tom len vleky išli a teda erp na bufet robiť nemám prečo lebo nebol v prevádzke.
takže musim dorobiť tiee permanentky a ide mi o to či cez erp alebo len evidenciu tržieb v knihe alebo priznať farbu že nemáme tie doklady. inak je to stratový podnik je to maličkký vlek uprostred mesta a tržba v penažnom denniku ya vlek jje 19 000.- na začiatku roka do marca a ked som ja prišla v oktobri tak sa do decembra vobec neprevádykoval ten vlek ani bufet.
prihlásenú erp ktorú nepouživame v danom roku lebo bufet sa neprevádzkoval treba odhlásiť?

ako by mala vyzerať evidencia tržieb za prevádzku vleku?
Tabitha
22.08.07,10:41
v zákone o registračných pokladniciach 55/1994 sa piše v § 2 podla kodu 93.04.10 su služby prispievajuce k telesnej pohode /to je jedine čo by z tých vymenovanych služieb sa týkalo služieb vleku/ ale v členeni tam patrial len masaže kupele a sauny!
nikde ani zmienka o lyžiarskych vlekoch a tiež sa v dalšom uvádyaju služby a tovary ktoré nemusia byť cez erp a tam patria aj ceniny . daju sa pokladať permanentky za ceniny ?
resp. ak niesu vymenované medzi službami a tovarmi, ktore su povinné isť cez erp .možem povedať že nemám yo yákona povinnosť učtovať to cez erp?? potrebujem váš názor! vdaka!!! musim im to doložiť alebo ydovodniť prečo sme to tak neučtovali potvrdite mi moj názor?
mysimis
22.08.07,10:52
Predávame permanentky síce nie na vlek, ale do fitness centra a musíme ich účtovať cez erp. Permanentka nie je cenina.
Tabitha
22.08.07,11:12
no hej vy ste kategoria 92.62.13 - iné činnosti spojene so sportom takže ak nie cenina potom možem povedať že naše služby tam niesu konkretizovane medzi službami ktore maju povinnosť takto použievať erp a nevznika mi povinnosť použiť erp pri ich učtovani suhlasíš ? a dakujem že si sa ozvala to poteši ak si neviem dať rady a ešte ta tema je taka o inom :---