monenko
22.08.07,07:33
Ahojte všetci, chcela som Vás poprosiť o radu..v mzdovom účtovníctve som úplny nováčik a potrebovala by som poradiť, či neviete o nejakých školeniach (v Prešove najlepšie) a o odborných časopisoch, ktoré sa týkajú mzdového účta..ďakujem :)
lenkak
22.08.07,05:35
www.drak.porada.sk
monenko
22.08.07,05:38
draka zatiaľ využívať nechcem, chcem mať niečo v ruke a nemám možnosť stále ísť na internet
lenkak
22.08.07,05:38
Jozef Mihál
22.08.07,05:39
Potom odporúčam mobil s pripojením na internet + DRAK.
endrju
22.08.07,06:05
Richard
22.08.07,06:29
draka zatiaľ využívať nechcem, chcem mať niečo v ruke a nemám možnosť stále ísť na internet

Nechcem teraz tresnúť nejakú sprostosť :D:D:D, ale prečo chceš mať stále niečo v ruke???
Nie je lepšie mať niečo rýchlo po-ruke???
:):):)
Kým nájdeš riešenie v tom čo máš v ruke, tak to potrvá... V DRAKovi a na Porade to trvať dlho nebude...

Ale samozrejme - sloboda v rozhodovaní :D Žiaľ ľudia majú radšej menej v ruke ako viac na serveri :rolleyes:

P.S. pre tvoje info, z draka sa dajú potrebné veci aj vytlačiť...
monenko
22.08.07,06:54
Pretože nie vždy sa dá ísť na internet..pracujem pre živnostníka, kt. keď je v kancelárii je stále pri počítači a ten je tu len jeden..a keď potrebujem niečo súrne si pohľadať tak predsa nemôžem šéfa odtiaľ vyhodiť..preto potrebujem mať k dispozícii aj inú ako netovú verziu..nevravím, že si Drak-a nedám ale chcem aj rezervu..a došlo mi že sa dajú tlačiť veci ale čo ja viem čo budem potrebovať práve v tú chvíľu keď nebudem mať možnosť íšť k PC? či si mám vytlačiť všetko?
Jozef Mihál
22.08.07,07:00
Zaujalo ma, že máte len jedno PC. Už si ani nespomínam, kedy som naposledy videl mzdárku alebo účtovníčku, ktorá by nemala k dispozícií svoje vlastné PC...
Richard
22.08.07,07:07
šéfa treba vyhodiť od tých počítačových hier a poslať ho na kávu :)
monenko
22.08.07,07:08
no vidíš..možno sa časom dokúpi som u neho mesiac ale kým nie je tak to treba brať tak ako to je a skúsiť to riešiť tak ako to je preto som prosila o radu s časopismi odbornými a školeniami a Drak-a zatiaľ nechávam tak..ale určite časom príde aj to..
Gabi03
22.08.07,07:08
Zaujalo ma, že máte len jedno PC. Už si ani nespomínam, kedy som naposledy videl mzdárku alebo účtovníčku, ktorá by nemala k dispozícií svoje vlastné PC...

Alebo robila ručne výplaty a personálnu evidenciu. :D
monenko
22.08.07,07:11
šéfa treba vyhodiť od tých počítačových hier a poslať ho na kávu :)

.. tak to viem isto, že nehrá hry keď je za PC .. a hmm na kávu ani nie ale posielam ho makať toho sa neboj :---
Jozef Mihál
22.08.07,07:14
Také ojazdené PC ktoré postačí na Excel a menej náročný mzdový SW, sa dá kúpiť pomaly "za odvoz"...
monenko
22.08.07,07:16
Také ojazdené PC ktoré postačí na Excel a menej náročný mzdový SW, sa dá kúpiť pomaly "za odvoz"...

myslím, že to je už jeho vec prosila som o inú radu .. mimotemy
Richard
22.08.07,07:25
asi ťa teraz nepoteším, reklama je na Porade zakázaná

a pýtať sa na Porade na konkurenčné časopisy??? ehm ehm :mad:

Skús napísať do vydavateľstiev nech tam napíšu nejaké odporúčania na draka ako sa zatvária :D :D :D

alebo poraď šéfovi, že keď si spraví webstránku, nech tam dá odkazy na všetku konkurenciu (takú dobrú radu - určite to ocení ;) ) :D:D:D

-----------------
prepáč od včera mám ironicko-komicko-podpichavú náladu :o
monenko
22.08.07,07:29
Pýtala som sa stačilo toto napísať na začiatku..predsa môže existovať nejaké to knižné vydanie najpodstatnejších vecí draka-porady..ano asi by to bolo ponúknuté aj hneď na úvode stránky ale človek nikdy nevie..
katkaj
22.08.07,07:33
Pýtala som sa stačilo toto napísať na začiatku..predsa môže existovať nejaké to knižné vydanie najpodstatnejších vecí draka-porady..ano asi by to bolo ponúknuté aj hneď na úvode stránky ale človek nikdy nevie..

Monenko pokiaľ si "svoje" školenia nenašla tu na Porade tak skús cez vyhľadávač na internete. Určite niečo nájdeš ;) Tu sme už všetci asi moc "zdrakovaný ":)
Richard
22.08.07,07:35
aj jaj ešte budem otravný a dotieravý (nejak sme sa tu rozšúpli xixi).

Kým ti príde aktuálna vec v publikácii cca 1-2 mesiace, snáď sa dostaneš k tomu počítaču a nájdeš tu infošky skôr ako v tej publikácii...
Richard
22.08.07,07:38
Pýtala som sa stačilo toto napísať na začiatku..predsa môže existovať nejaké to knižné vydanie najpodstatnejších vecí draka-porady..ano asi by to bolo ponúknuté aj hneď na úvode stránky ale človek nikdy nevie..


vieš že sme o tom uvažovali, ale napriek možnej úspešnosti sa nám to vidí ako krok späť, koniec koncov je tu tá možnosť tlače...
Ale uvažujeme o určitom kompromise, ktorý by riešil takéto veci (viac neprezradím...:rolleyes:)
monenko
22.08.07,07:39
Monenko pokiaľ si "svoje" školenia nenašla tu na Porade tak skús cez vyhľadávač na internete. Určite niečo nájdeš ;) Tu sme už všetci asi moc "zdrakovaný ":)

jj som už som hľadala no v Prešove nie je nič a keď áno tak jedine cez UPSVaR a keďže som zamestnaná táto možnosť neprichádza do úvahy a keďže aj študujem nemôžem si dovoliť cez mesiac len tak odísť..ale ďakujem :) snáď nájdem a raz sa aj ja pridám k Vám "zdrakovaným" :D :---
monenko
22.08.07,07:41
vieš že sme o tom uvažovali, ale napriek možnej úspešnosti sa nám to vidí ako krok späť, koniec koncov je tu tá možnosť tlače...
Ale uvažujeme o určitom kompromise, ktorý by riešil takéto veci (viac neprezradím...:rolleyes:)

kompromisy su faaajn :o;):)
katkaj
22.08.07,07:42
jj som už som hľadala no v Prešove nie je nič a keď áno tak jedine cez UPSVaR a keďže som zamestnaná táto možnosť neprichádza do úvahy a keďže aj študujem nemôžem si dovoliť cez mesiac len tak odísť..ale ďakujem :) snáď nájdem a raz sa aj ja pridám k Vám "zdrakovaným" :D :---


Tak držím palce.

V dnešnej módnej vlne 20 noviel zákonov za mesiac je internetová publikácia alebo encyklopédia naozaj najlepšia vzhľadom k aktualizáciám. ;)
monenko
22.08.07,07:45
aj jaj ešte budem otravný a dotieravý (nejak sme sa tu rozšúpli xixi).

Kým ti príde aktuálna vec v publikácii cca 1-2 mesiace, snáď sa dostaneš k tomu počítaču a nájdeš tu infošky skôr ako v tej publikácii...


:) to určite nájdem ale keď náhodou PC nebude k dispozícii budem vedieť, že mám rezervu..mám rada veci isté a keď viem, že sa stane to tak mám to..rozumieme? ;)
Richard
22.08.07,07:45
aspoň, že si už medzi Poraďákmi :)
možno budeš mať raz aj počítač s netom :) a zistíš že databázové riešenie je databázové riešenie...

tuším začneme radšej predávať počítače až potom draka :) :) :)

uff dobre ideme pracovať
endrju
22.08.07,07:47
Hm, aký vysoký bude za rok stoh neaktuálnych "papierových" informácií o mzdovom účtovníctve?
Za uplynulých cca 6 rokov si nedokážem spomenúť na nejaký všeobecne záväzný predpis z oblasti pracovného práva a z oblastí odkazujúcich sa na "nosné" pracovnoprávne predpisy, ktorý by nemal ročne najmenej jednu novelu.
Predpisov podliehajúcich tomuto novelizačnému "chaosu" je cca 20. Nezapočítavam do toho stohu novelizácie "vykonávacích" predpisov vydávaných na základe všeobecne záväzných predpisov.
Tie "vykonávacie" predpisy sú veľmi často zverejňované na poslednú chvíľu najprv v elektronickej podobe. Papierová verzia týchto dokumentov býva vydávaná väčšinou menej ako v desiatich exemplároch povinných archívnych výtlačkov určených na zaplnenie voľných priestorov na príslušných úradoch.
Dúfam, že za toto vyjadrenie nebudem zadupaný pod čiernu zem ;)

P.S.
pre katkaj: neodpisoval som :)
monenko
22.08.07,07:48
Tak držím palce.

V dnešnej módnej vlne 20 noviel zákonov za mesiac je internetová publikácia alebo encyklopédia naozaj najlepšia vzhľadom k aktualizáciám. ;)

To si myslím aj ja..ale podmienky sú také aké sú a musím ich brať :) ďakujem
monenko
22.08.07,07:51
Hm, aký vysoký bude za rok stoh neaktuálnych "papierových" informácií o mzdovom účtovníctve?


:--- aspoň pôjdem do zberne papierov a ešte dostanem síce biedne ale peňiažky :D:D
katkaj
22.08.07,07:53
pre katkaj: neodpisoval som :)


mimotemy No neviem neviem :D:D:D
Richard
22.08.07,07:55
To si myslím aj ja..ale podmienky sú také aké sú a musím ich brať :) ďakujem

tuším sme nemali stavať tie čerpacie stanice v somálsku...:D:D:D
radšej sme mohli aj my chovať kone:confused:

--------------------
moneko vidím že si mladá a dá sa s tebou zašpásovať :cool:
endrju
22.08.07,07:58
monenko vidím že si mladá a dá sa s tebou zašpásovať :cool:
Kočka - usudzujem tak podľa fotky v profile ;)
katkaj
22.08.07,07:59
Kočka - usudzujem tak podľa fotky v profile ;)

:D:D:D:D Chlapci žeby sme tu mali novú kategóriu pre Poradu ? ZOZNAMKA :D
monenko
22.08.07,08:02
tuším sme nemali stavať tie čerpacie stanice v somálsku...:D:D:D
radšej sme mohli aj my chovať kone:confused:

--------------------
moneko vidím že si mladá a dá sa s tebou zašpásovať :cool:

:--- Áno, áno mohli sme :D:D
Richard
22.08.07,08:02
katka, keď už tak už, mňa osobne priťahuje viac tvoje foto, ale proti andrejovmu vkusu nemám nič :D :D :D :D :D :D :D :D :D
monenko
22.08.07,08:03
Kočka - usudzujem tak podľa fotky v profile ;)


:o ďakujem, ďakujem, až sa červenám :D:D
Richard
22.08.07,08:04
Moneko fotka bude skôr pre moju nastávajúcu dcérku (očakávanú v októbri)
monenko
22.08.07,08:05
katka, keď už tak už, mňa osobne priťahuje viac tvoje foto, ale proti andrejovmu vkusu nemám nič :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Šak počkaj, a uvidíš čo zo mňa vyrastie :D:D:D
katkaj
22.08.07,08:06
katka, keď už tak už, mňa osobne priťahuje viac tvoje foto, ale proti andrejovmu vkusu nemám nič :D :D :D :D :D :D :D :D :D




Pomóóóc niekto mi zaprskal monitoooor :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Richard
22.08.07,08:06
Šak počkaj, a uvidíš čo zo mňa vyrastie :D:D:D
nie je to tam náhodou chapča?
monenko
22.08.07,08:06
Moneko fotka bude skôr pre moju nastávajúcu dcérku (očakávanú v októbri)

:--- tak ja ti tú fotku darujem a hneď ako prídem domov dám si svoju aktuálnu ak budeš spokojnejší :D:D
monenko
22.08.07,08:08
nie je to tam náhodou chapča?

nie nie to sa len tak zdá.. :D
Richard
22.08.07,08:18
ok tak čakáme na to skutočnú... neverím že také malé decká sa registrujú na Porade, ale verím že ten malý keď vyrastie bude z neho preferent internetových publikácií :) :) :)
monenko
22.08.07,08:22
ok tak čakáme na to skutočnú... neverím že také malé decká sa registrujú na Porade, ale verím že ten malý keď vyrastie bude z neho preferent internetových publikácií :) :) :)

;) dobre dobre tak ku večeru môžte s napätím očakávat :D:D určite bude taký preferent ako ja :---:)
Jozef Mihál
22.08.07,09:37
...pre moju nastávajúcu dcérku (očakávanú v októbri)

Čakal by som silnejšie ohlasy na túto správu.
endrju
22.08.07,09:38
Čakal by som silnejšie ohlasy na túto správu.

už je október a či čo? :eek:
victoria
22.08.07,10:42
Čakal by som silnejšie ohlasy na túto správu.

No vsak ja teraz kukuskam ze ci dobre citam :-) Teda Richard pre mna je to novinka a gratulujem :-)
Richard
22.08.07,11:51
reklama (aj na draka ) vymazaná :)
monenko
22.08.07,12:25
reklama (aj na draka ) vymazaná :)

sakra, prezradilo sa to :D
endrju
22.08.07,12:47
sakra, prezradilo sa to :D

Veľký Brat nespí :cool:
monenko
22.08.07,13:10
Veľký Brat nespí :cool:

iba chrápe :D:D
Paula
22.08.07,13:12
Bisťu!!!!!! Ešteže som nakukla, aj by mi mrník ušiel :rolleyes:
Jozef Mihál
22.08.07,13:19
Pekná šuťotéma. Monenko, určite sa niekedy objavte na super-hypo-mega alebo aj mini-stretku.
simona28
22.08.07,13:24
Moneko fotka bude skôr pre moju nastávajúcu dcérku (očakávanú v októbri)


mimotemy :D myslím, že v októbri môžme čakať veľkú návštevnosť poraďákov, ktorí budú s netrpezlivosťou sledovať správy od Richarda či už má očakávanú dcéru a možno padne ďalší rekord ,len aby nepadali počítače
monenko
22.08.07,14:23
Pekná šuťotéma. Monenko, určite sa niekedy objavte na super-hypo-mega alebo aj mini-stretku.


to by bolo super už sa teším :---
endrju
22.08.07,15:24
"Čumím" ako nám tá "kočka" za niekoľko hodín podrástla :)
Anik
22.08.07,17:55
som tu relatívne nový člen na porade a to relatívne myslím úplne vážne
tiež by som prispela do tejto témy z toho dôvodu,že keď som sa na túto stránku v januári dostala bola som užasnutá možnosťou vzdelávania sa práve takýmto spôsobom a napriek tomu, že som vôbec nerobila mzdy a nikoho som nemala aby mal zam. ani na chvíľu som neuvažovala nad tým, aby som si draka neobjednala a hlavne za tie peniaze keď si spomeniem na rôzne spravodaje a podob. som dalo by sa povedať slávnostný účtovník to znamená
že v DP príjmy z účt, tvoria asi tak 15 % z príjmu, ale ak niečo robím tak sa snažím, aby to bolo čo najpoctivejšie a preto študujem a okrem iného vyhovuje mi to aj preto že sa to číta oveľa lepšie a samozrejme orientácia na stránkach je veľmi jednoduchá oproti papierovej forme a to nehovorím o aktuálnosti tiež mám skúsenosť-u kamaráta som vypomáhala a keďže ma platil
nie ako zam. tak som dávala do poriadku všetko čo vňom nebolo a tak som natrafila na premňa vtom čase úžasnú vec zakladače od Ver.Das. za nejakých 2500 a aktualizácie 4xročne po 800,- to bola sranda len to tam tak stálo a nikto to nepotreboval ale čo už veď to boli náklady. O rok už to opäť nemalo veľkú hodnotu. Ale som sa rozkecala takže radšej príjemný večer a osobne veľmi ďakujem za túto možnosť vzdelávania a výmeny názorov
len dúfam že niesom mimo témy,lebo ste sa tu akosi rozšantili
Anika
monenko
22.08.07,19:28
"Čumím" ako nám tá "kočka" za niekoľko hodín podrástla :)

to je dobré al. zlé? :---:o
monenko
22.08.07,19:30
len dúfam že niesom mimo témy,lebo ste sa tu akosi rozšantili
Anika

nie vôbec som rada, že ešte niekto vie o čo tu išlo na začiatku :D:D:D:D:D:D
Richard
22.08.07,21:19
Anik vďaka, ja si myslím, že každý súdny človek na to príde že drak sa jednoducho oplatí :) ... len niekomu to bude asi trvať kým sa zorientuje...

ale monenko nám povyrástla na pekné zrelé dievča, tak uvidíme či aj v tomto raz dospeje :D :D :D

já byť jej šéfom tak je ten počítač už kúpim :D
monenko
23.08.07,06:51
Anik vďaka, ja si myslím, že každý súdny človek na to príde že drak sa jednoducho oplatí :) ... len niekomu to bude asi trvať kým sa zorientuje...

ale monenko nám povyrástla na pekné zrelé dievča, tak uvidíme či aj v tomto raz dospeje :D :D :D

já byť jej šéfom tak je ten počítač už kúpim :D


Ale veď ja o tom nepochybujem, že Drak sa oplatí ale moje dôvody sú vyššie, povedala som, že určite sa k Vám Drak-ujúcim pridám..raz :---
..šéfovi ešte dám určitý čas, či kúpi a keď nie začne sa tlačiť na neho :D:D