Inna
22.08.07,07:57
Ahojte, poprosím o radu.
Môžem tvoriť sociálny fond 1% ako povinný prídel ak nemám uzavretú kolektívnu zmluvu a celý tento prídel beriem ako daňovo uznatelný.
A ešte by som chcela vedieť aký podklad dávam pri daňovej kontrole ako podklad na tvorbu SF.
Ďakujem za vaše rady.
Tweety
22.08.07,05:59
Nie, povinný prídel je v tomto prípade 0,6% z HM zamestnancov, z ktorých sa počíta priemerný zárobok, t.zn. nezapočítavame tam dohodárov, náhrady príjmu atď, viac o tom v zákone o SF.
http://www.porada.sk/f129-zakon-o-socialnom-fonde.html
Libusa
22.08.07,06:15
Mzdový program mi umožňuje vytlačiť tabuľku Výkaz príspevku do SF. Pre kontrolu si na konci roka si vytvorím tabuľku a skontrolujem správnosť výpočtu . Hrubé mzdy - § - dovolenka - sviatky = základ pre výpočet * 0,6%
Orsz
26.08.07,16:07
Mzdový program mi umožňuje vytlačiť tabuľku Výkaz príspevku do SF. Pre kontrolu si na konci roka si vytvorím tabuľku a skontrolujem správnosť výpočtu . Hrubé mzdy - § - dovolenka - sviatky = základ pre výpočet * 0,6%

Ja pri výpočte SF - počítam do úhrnu hrubých miezd aj náhrady za sviatky pri hodinovej mzde. V tomto by inak bola tvorba SF nespravodlivá - pri mesačnej mzde, sú sviatky súčasťou základnej mzdy a teda vstupujú do úhrnu hrubých miezd, pretože sa považujú za pracované dni.
Magma
27.08.07,04:14
Z náhrady za sviatok sa netvorí sociálny fond!
alzbetka4
12.09.07,10:10
Chcem sa opýtať...Čo v prípade, ak ide o novozaloženú spoločnosť (s.r.o.) zamestnávajúcu dvoch zamestnancov od marca 2007?
ďakujem :)
Paula
12.09.07,10:17
Chcem sa opýtať...Čo v prípade, ak ide o novozaloženú spoločnosť (s.r.o.) zamestnávajúcu dvoch zamestnancov od marca 2007?
ďakujem :)


Doúčtovať tvorbu od marca :)
alzbetka4
12.09.07,10:25
Doúčtovať tvorbu od marca :)
Len my sme este Socialny fond tvorit nezacali...Nasa firma nevie z coho:confused:
Paula
12.09.07,10:28
Len my sme este Socialny fond tvorit nezacali...Nasa firma nevie z coho:confused:


Ak boli vyplácané a účtované mzdy, tak je z čoho . Tvorbu SF účtujem v ID, v ktorom účtujem všetko, čo sa danej mzdy týka.
alzbetka4
12.09.07,10:31
[quote=Paula;528460]Ak boli vyplácané a účtované mzdy, tak je z čoho .
Takže SF vytvárame z úhrnu hrubých miezd za predchádzajúci mesiac?
Paula
12.09.07,10:46
povinná tvorba SF = 0, 6% z hrubých miezd (za mzdu sa nepovažuje náhrada mzdy, odstupné, odchodné, cestovné náhrady, príspevky zo SF, výnosy z kapitálových podielov alebo obligácií, náhrada za pracovnú pohotovosť, ako ani iné plnenia poskytované zamestnancom zo zisku po zdanení a odmeny na dohody)

SF sa tvorí do 15-teho nasledujúceho mesiaca ...ja ho tvorím hneď pri zúčt. miezd, teda posledný deň v mesiaci.
alzbetka4
12.09.07,11:28
povinná tvorba SF = 0, 6% z hrubých miezd (za mzdu sa nepovažuje náhrada mzdy, odstupné, odchodné, cestovné náhrady, príspevky zo SF, výnosy z kapitálových podielov alebo obligácií, náhrada za pracovnú pohotovosť, ako ani iné plnenia poskytované zamestnancom zo zisku po zdanení a odmeny na dohody)

SF sa tvorí do 15-teho nasledujúceho mesiaca ...ja ho tvorím hneď pri zúčt. miezd, teda posledný deň v mesiaci.

dakujem :)
anka1
28.03.08,09:45
povinná tvorba SF = 0, 6% z hrubých miezd (za mzdu sa nepovažuje náhrada mzdy, odstupné, odchodné, cestovné náhrady, príspevky zo SF, výnosy z kapitálových podielov alebo obligácií, náhrada za pracovnú pohotovosť, ako ani iné plnenia poskytované zamestnancom zo zisku po zdanení a odmeny na dohody)

SF sa tvorí do 15-teho nasledujúceho mesiaca ...ja ho tvorím hneď pri zúčt. miezd, teda posledný deň v mesiaci.

Takže za mzdu sa považujú aj odmeny členom predstavenstva? Ďakujem