GABAZ
22.08.07,08:17
Potrebovala by som poradiť v oblasti zrážkovej dane pri službách fakturovaných z ČR. Nie som si istá, či z uvedených faktúr nie je potrebné zraziť zrážkovú daň.

1/ materská firma z ČR prefakturovala reklamné služby - návrh loga. K faktúre je priložená aj pôvodná faktúra od českej reklamnej agentúry. (Nejde o poplatky za používanie loga.)

2/ materská firma fakturuje služby súvisiace so správou poistenia pohľadávok. (Materská spoločnosť dojednala na úrovni koncernu poistenie pohľadávok a zabezpečujú pre nás určité administratívne činnosti, ktoré nám štvrťročne fakturujú.)

Podľa toho, čo som si pozrela v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia mi vychádza, že to nie je potrebné, ale nemám s tým skúsenosti. Privítala by som aj iný názor. Ďakujem.
Vladimír Ozimý
22.08.07,06:56
základná a dôležitá podmienka? boli tieto služby poskytnuté na uzemí SR? ak nie nie je dôvod ani rozmýšlať o zrážaní...
GABAZ
22.08.07,07:14
Služby boli poskytnuté na území ČR. (Fakturované boli bez DPH podľa § 10 českého zákona o DPH, samozdaňujem ich.)
Vladimír Ozimý
22.08.07,07:16
Služby boli poskytnuté na území ČR. (Fakturované boli bez DPH podľa § 10 českého zákona o DPH, samozdaňujem ich.)


tak žiadna zrážková daň.
GABAZ
22.08.07,07:33
Tak to som rada, lebo faktúry už aj uhradili, skôr než sa dostali ku mne.
Vladimír Ozimý
22.08.07,07:38
Tak to som rada, lebo faktúry už aj uhradili, skôr než sa dostali ku mne.


v zákone máte jasne napísané v par. 43 zrážková daň z príjmov plynúcich zo zdrojov na území SR - to je veľmi dôležité si uvedomiť napr... školenie pôjdete na školenie do čiech kde vám vykoná česká firma školenie vystavia faktúru a vy ju zaplatíte bez povšimnutia všetko je v poriadku, ale ak vykoná táto česká firma to školenie u vás na slovensku vo vašej firme tak v taktomto prípade ide o príjem zo zdrojov na území SR a vy ste povinní zraziť zrážkovú daň ak to neurobíte stávate sa voči štátu dlžníkom a štát bude túto daň vymáhať od vás nie od firmy ktorej ste to mali zraziť...
GABAZ
22.08.07,08:03
O tom ja samozrejme viem, len úhrady robí niekto iný a faktúra bola medzitým ako sa dostala ku mne už aj uhradená v plnej sume. Pre istotu som si to však zisťovala. Uhrádzalo sa to materskej firme, takže ešte by sa to dalo riešiť, ak by sa toho zrážková daň týkala.
mišan
24.08.07,05:04
školenie - je potrebne zraziť daň ak CR firma školí na SR ale nie je to vykonávané prostredníctvom stálej prevádzkarne ???
jana2
19.10.07,07:41
ČR firma nám vyfakturovala projektové práce a výkon inž.činnosti - tieto práce boli vykonané na uzemí SR, ale aj na uzemí ČR. Chápem to dobre, ak
v prípade týchto prác, ktoré boli vykonané na území ČR - zrážková daň nie je, ale ak boli tieto práce vykonané na území SR - tak zrážková daň áno, ale neviem akým spôsobom sa táto zrážková daň má zraziť - tak, že im o túto daň menej uhradím? musím to nahlásiť aj na DÚ? ak áno, akým spôsobom?
jana2
19.10.07,07:57
posúvam
jana2
19.10.07,08:38
prosím, nevie mi nikto poradiť?
jana2
19.10.07,09:06
prosím, to mi nikto nevie poradiť???