Magma
16.02.05,10:05
Nebolo v tomto roku upravené tuzemské stravné? Niektorí zamestnanci mi totiž tvrdia, že v médiách počuli, že sa upravovali vo februári..ale v zbierke to zatiaľ nieje..
lenkak
16.02.05,16:05
Ja som tiež nepočula o tom, že by sa zvyšovalo stravné. A nikde som ani o tom nečítala.
Valika
16.02.05,16:29
Zmenil sa spôsob výpočtu spotreby PHM v roku 2005, pri spotrebe EHK?

Dakujem, pekný večer.
Jara
22.02.05,14:26
Začula som dnes čosi v doprave, v správach čosi o cestovnom a neviem, či nové náhrady, alebo len návrh na nové :cool: opatrenia. Nepočuli ste niečo? Možno bude večer v televíznych novinách. :)
vladan
23.02.05,05:45
bola schválená novela zákona o cestovných náhradách ... to je tá novinka (juchúúúú) :D
Janca
23.02.05,05:49
Doporucujem pockat si na zakon v Z.z., kde bude uvedene od kedy. Ci od vyjdenia v zbierke, alebo od 1. dna nasledujuceho ...... Mna napr. uz tyzden bombarduju tym, ze vraj treba fosforujuce vesty pre vodicov, ked opravuju defekt, ale som to este v zakone nezachytila a teda neviem povedat, od kedy to plati.
Co viem vsak s urcitostou, u nas davaju pokutu za to, ze nemate v aute EUROTROJUHOLNIK. Mozno ze ten europsky je to tvaru stvorca. Cakam, aka dalsia blbost bude prijata.
Sany
23.02.05,07:30
Doporucujem pockat si na zakon v Z.z., kde bude uvedene od kedy. Ci od vyjdenia v zbierke, alebo od 1. dna nasledujuceho ...... Mna napr. uz tyzden bombarduju tym, ze vraj treba fosforujuce vesty pre vodicov, ked opravuju defekt, ale som to este v zakone nezachytila a teda neviem povedat, od kedy to plati.
Co viem vsak s urcitostou, u nas davaju pokutu za to, ze nemate v aute EUROTROJUHOLNIK. Mozno ze ten europsky je to tvaru stvorca. Cakam, aka dalsia blbost bude prijata.

neboj co sa tyka vystraznych viest - na poslednu chviu to stiahli z rokovania, pravdepodobne to bude platit od juna alebo jula. Ale to este dovtedy budu prebiehat rokovania - tak sa to urcite dozvies.
V rakusku aj v cechach to uz je potrebne. :)
Janca
23.02.05,08:14
Ked sa to tak vezme, tak aj u nas je to len otazka casu, ale v nasom meste uz teraz par podnikavcov rozmysla, ako pri predaji tychto viest zbohatnut.
AntekaK
10.03.05,05:41
Dobrý deň, neodpovedám na príspevok, ale chcela by som sa poradiť.Neviem ešte dobre pracovať s touto stránkou, tak využívam takúto príležitosť. Zamestnanec bol na pracovnej ceste - lyžiarskom výcviku. Priniesol pokladničný doklad o úhrade ubytovania, vlekov a stravného. Stravné podľa potvrdenky
je za celý týždeň nižšie o 8,- Sk ako podľa nároku zo zákona. Ako mám zlikvidovať stravné náhrady - vo výške pokladničného dokladu alebo podľa nároku zo zákona. Ďakujem. Kováčová
klocek
10.03.05,22:18
Je to tak od 1.3. 2005 v CR (ale aj v iných krajinách EU) musí byť okrem EuroTrojuholníku (už dávnejšie) aj reflexná vesta! U nás to údajne má platiť od 1.6 2005, možná 1.7. 2005 a počul som hlasy, že od 1,1 2006, takže nechajme sa prekvapkať!
emily
11.03.05,05:32
Dobrý deň, neodpovedám na príspevok, ale chcela by som sa poradiť.Neviem ešte dobre pracovať s touto stránkou, tak využívam takúto príležitosť. Zamestnanec bol na pracovnej ceste - lyžiarskom výcviku. Priniesol pokladničný doklad o úhrade ubytovania, vlekov a stravného. Stravné podľa potvrdenky
je za celý týždeň nižšie o 8,- Sk ako podľa nároku zo zákona. Ako mám zlikvidovať stravné náhrady - vo výške pokladničného dokladu alebo podľa nároku zo zákona. Ďakujem. Kováčová,
Ja by som dala stravné podľa zákona a potvrdenku o strave nech si nechá.
Nike
11.03.05,06:10
Dobrý deň, neodpovedám na príspevok, ale chcela by som sa poradiť.Neviem ešte dobre pracovať s touto stránkou, tak využívam takúto príležitosť. Zamestnanec bol na pracovnej ceste - lyžiarskom výcviku. Priniesol pokladničný doklad o úhrade ubytovania, vlekov a stravného. Stravné podľa potvrdenky
je za celý týždeň nižšie o 8,- Sk ako podľa nároku zo zákona. Ako mám zlikvidovať stravné náhrady - vo výške pokladničného dokladu alebo podľa nároku zo zákona. Ďakujem. KováčováZákon o cest. náhradách v § 2 hovorí, ktorá dávka má byť preukázaná. Stravné sa poskytuje nepreukázané t.j. bez bločkov.