rommy
22.08.07,09:08
Ahoj poraďáci, prišla mi od nášho dodávateľa faktúra za tankovacie karty, ktoré sa dávali zákazníkom za zakúpenie minuloročných modelov. Na faktúre bola aktivácia týchto kariet 99,- + dph a kredit kariet 10000,- bez dph. V zápätí prišiel dobropis na tieto karty, text: názov akcie - 10 099,- + dph. Je to tak správne, že nám fakturovali kredit bez dph ale vydobropisovali ho s dph?
emgeton
22.08.07,07:23
Ahoj poraďáci, prišla mi od nášho dodávateľa faktúra za tankovacie karty, ktoré sa dávali zákazníkom za zakúpenie minuloročných modelov. Na faktúre bola aktivácia týchto kariet 99,- + dph a kredit kariet 10000,- bez dph. V zápätí prišiel dobropis na tieto karty, text: názov akcie - 10 099,- + dph. Je to tak správne, že nám fakturovali kredit bez dph ale vydobropisovali ho s dph?


NIE ...............................
rommy
22.08.07,07:28
He stručná výstižná odpoveď, ďakujem môžeš mi aj poradiť čo im mám na to povedať? Lebo som tam volala a podľa nich je to správne...
Vladimír Ozimý
22.08.07,07:30
stačí sa ich opýtať kde tú dph odviedli keď si ju teraz nárokujú cez dobropis vrátiť...
rommy
22.08.07,07:47
No povedali mi že faktúra sa týka tých kariet, čo berú ako ceniny a tie sú bez dph a dobropis je na autá...
emgeton
22.08.07,07:51
No povedali mi že faktúra sa týka tých kariet, čo berú ako ceniny a tie sú bez dph a dobropis je na autá...

Ak to je takto zdôvodnené, tak je to v poriadku.


Na okraj:
V zadaní otázky ste mali uvedené, že dobropis sa týka kariet.
rommy
22.08.07,08:02
Lebo on sa ten dobropis týkal kariet, len do textu napísali názov akcie a tvrdia, že je to dobropis za autá, čo je pre nich z pohľadu dph výhodnejšie...
Vladimír Ozimý
22.08.07,08:31
Lebo on sa ten dobropis týkal kariet, len do textu napísali názov akcie a tvrdia, že je to dobropis za autá, čo je pre nich z pohľadu dph výhodnejšie...

každopádne treba teda ujasniť s nimi čo to je za dobropis zase platiť dph len tak hm...
rommy
22.08.07,08:41
Veď to že nejde o malú sumu dph. ale zrejme si nepomôžem. ani neviem prečo nám to fakturovali, keď zákazníci to mali ako bonus, len urobili + a - s tým že mi platíme dph a oni si uplatňujú odpočet resp. opravu §25...