Mrko
22.08.07,10:11
Vystavili sme dna 17.8. fakturu na platbu v EUR - 100 % zaloha na dodávku tovaru do Slovinska, suma bola prepočítana kurzom NBS platným dna 17.8. Pre tovar si prídu 23.8.Chcem vystaviť dalsiu faktúru pri dodaní, kde zúčtujem aj zálohovú platbu.Ale neviem aký kurz pri prepočte mám použiť- či zo 17.8., ked bola platba, alebo pri dodaní 23.8.Máme JU.
Vladimír Ozimý
22.08.07,08:33
noo ja by som určite uviedol 23.8. zálohová fa vstupuje do účtovníctva až pri úhrade...to jest rodziel medzi úhradou a faktúrovanou sumou by som dal ako kurzový rozdiel a pri dodaní tovaru nastáva dodanie až vystavením faktúry alebo dodaním tovaru...na prijatú zálohu sa neprihliada...
Mrko
22.08.07,10:23
My máme JU, takže kurzove rozdiely neúčtujem, aspom si to myslím.Takže by mi na tej vyúčtovacej faktúre vznikol rozdiel-ten by som si uhradila len v knihe pohľadávok.A do priznania k DPH by som potom dala sumu prepočítanú kurzom 23.8.-oslobodenie, sme platcami DPH, aj zákazníci. Správne?
Vladimír Ozimý
22.08.07,11:05
My máme JU, takže kurzove rozdiely neúčtujem, aspom si to myslím.Takže by mi na tej vyúčtovacej faktúre vznikol rozdiel-ten by som si uhradila len v knihe pohľadávok.A do priznania k DPH by som potom dala sumu prepočítanú kurzom 23.8.-oslobodenie, sme platcami DPH, aj zákazníci. Správne?

no ak ide o JU o kurzových rozdieloch neučtujete evidujete ich len v knihe pohľadávok :)
Mrko
22.08.07,11:33
Díky. Ak niekto máte takéto prípady, napíšte ako to účtujete Vy.